۲۹ آبان ۱۳۹۶

عضو هیأت مدیره بانک مسکن: سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن به ۹۰ میلیون افزایش یافت

عضو هیأت‌ مدیره بانک مسکن از افزایش سقف تسهیلات اوراق خرید مسکن خبر داد و گفت: امکان جدیدی فراهم شده است که از هفته آینده دستورالعمل آن اعلام خواهد شد و طی آن به متقاضیان اوراق ۱۰ میلیون تومان نیز بدون سپرده پرداخت خواهد شد.

۲۳ مهر ۱۳۹۶

عضو هیئت مدیره بانک مسکن: شرایط پرداخت وام خرید مسکن تسهیل می‌شود

عضو هیئت مدیره بانک مسکن با اشاره به برنامه این بانک برای تسهیل شرایط پرداخت وام مسکن، گفت: پیش‌بینی‌ می شود تا پایان سال قیمت مسکن در حد تورم افزایش یابد.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
عضو هیأت‌مدیره بانک‌مسکن:

سازندگان مسکن بر واحدهای متراژ کوچک تمرکز کنند

عضو هیأت‌مدیره بانک‌مسکن با اعلام این که استقبال ساکنان تهران از تسهیلات بدون‌سپرده خرید مسکن نسبت به متقاصیان خرید مسکن در سایر شهرها بیشتر است، گفت: سازندگان باید تمرکز خود را به سمت ساخت واحدهای با متراژ پایین‌تر معطوف کنند.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو هیئت مدیره بانک مسکن:

موجودی صندوق پس‌انداز یکم ۳۶۰۰ میلیارد تومان شد/ افزایش سقف وام در دستور کار نیست

بانک مسکن با اشاره به افزایش استقبال از صندوق پس‌انداز مسکن یکم، گفت: متوسط روزانه افتتاح حساب به ۶۳۵ فقره در روز رسیده و موجودی صندوق به ۳۶۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵

گشایش حساب خانه اولی های تهران در ۱۰ ماهه امسال ۲۰۲ درصد رشد کرد

عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: ۱۰ ماهه امسال میزان افتتاح حساب در صندوق پس انداز مسکن یکم شهر تهران نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۰۲ درصد رشد کرد که این میزان در کل کشور ۱۷۴ درصد بود.

۲ اسفند ۱۳۹۵

آخرین وضعیت صندوق های زمین و ساختمان/شراکت درسود حتی باهزار تومان

یک مقام مسئول با تاکید بر اینکه صندوق های زمین و ساختمان در دوران رونق مسکن جواب می دهند، گفت: مردم با هزار تومان هم می توانند در سود این صندوق ها سهیم شوند.

۱۵ شهریور ۱۳۹۵

طولانی‌تر کردن دوره ۱۲ ساله پرداخت اقساط مسکن مقدور نیست/ رشد حبابی قیمت پیش‌بینی نمی‌شود

عضو هیئت مدیره بانک مسکن گفت: ۹۳ تا ۹۵ درصد تسهیلات بانک مسکن به حوزه مسکن اختصاص دارد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۵

تسهیلات ۸۰ میلیونی مسکن با نرخ ۱۳درصد پرداخت میشود

پرداخت تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم در حالی در کشور از دیروز آغاز شده که میزان جذب سرمایه بانک از سپرده‌گذاری متقاضیان در طی یک‌سال گذشته ۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است و انتظار می‌رود بر بازار مسکن تاثیر بگذارد .

۱۹ بهمن ۱۳۹۴

کاهش ذخیره قانونی بانک مسکن به ۲درصد

عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: بانک مرکزی ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از سپرده های این بانک را با کاهش میزان ذخیره قانونی از ۱۰ به دو درصد آزاد کرد.

۱۴ دی ۱۳۹۴

گزارشی از استقبال “سرد” مردم از بازار “داغ” وام‌های مسکن

در حالی دولت و وزارت راه و شهرسازی طی دو سال اخیر تلاش کرده با مکانیسیم افزایش وام خرید، بازار مسکن را از رکود خارج کرده و رونق را به این بخش بازگرداند که مردم به‌عنوان عامل مهم این برنامه همچنان استقبال سردی از این اقدامات دارند.

۲۲ آذر ۱۳۹۴
عضو هیأت مدیره بانک مسکن تشریح کرد

جزئیات وام ۷۰ میلیون تومانی خرید مسکن/ جزئیات پرداخت اقساط به روش ساده و پلکانی/ کاهش یک و نیم درصدی نرخ سود

عضو هیأت مدیره بانک مسکن با بیان اینکه جزئیات واحدهای مسکونی مشمول وام ۷۰ میلیونی مسکن مشخص شد و نرخ سود این تسهیلات از محل اوراق یک و نیم درصد کاهش یافت، گفت: پرداخت تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق، دی‌ماه اجرایی می‌شود.

۱۹ آذر ۱۳۹۴
عضو هیات مدیره بانک مسکن:

عرضه نامتعادل علت مسکن مهر مازاد در کشور است/ مشکلات بازگشت منابع از سوی وام گیرندگان برای بانک مسکن

عضو هیات مدیره بانک مسکن از کسری مسکن در دو سال آینده خبر داد و «عرضه نامتعادل» را سبب پیدایش مسکن مهر مازاد در برخی مناطق کشور دانست.

۲۴ شهریور ۱۳۹۴
عضو هیأت مدیره بانک مسکن اعلام کرد

استقبال کم‌رنگ از وام ۸۰ میلیونی مسکن/ پرداخت وام به مجردها در حال بررسی است

عضو هیأت مدیره بانک مسکن با بیان اینکه استقبال از وام ۸۰ میلیونی خرید مسکن تا الان آن چیزی که فکر و پیش‌بینی می‌کردیم نشده است، گفت: در ضوابط جدیدی که به بانک مسکن برای وام ۸۰ میلیونی ارائه کرده‌ایم، مجردها هم می‌توانند متقاضی دریافت وام خرید مسکن باشند.

۱۰ تیر ۱۳۹۴
عضو هیأت مدیره بانک مسکن:

تمایل بانک‌ها پرداخت تسهیلات کوتاه‌مدت و نیاز مسکن، تسهیلات بلندمدت است

عضو هیأت مدیره بانک مسکن با اشاره به کاهش درآمد مردم در برابر افزایش ۸۷ برابری ارزش آپارتمان در ۳۵ سال گذشته گفت: بانک‌ها تمایل به ورود به تسهیلات کوتاه‌مدت دارند در حالی که بخش مسکن با تسهیلات بلندمدت تأمین مالی می‌شود.

۷ خرداد ۱۳۹۴

معوقات بانک مسکن زیر ۲‌درصد است

بانک مسکن از نظر مطالبات معوق نیز جزو بانک هایی است که کمترین میزان معوقات را دارد به طوری که در حوزه مسکن میزان معوقه های بانک مسکن زیر دو درصد است.