۵ دی ۱۳۹۵
نماینده سابق مجلس:

تغییر نگاه دولت به آموزش و پرورش مشکلات مبنایی را حل میکند

خسروی سهل آبادی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی: بودجه پیشنهادی دولت برای آموزش و پرورش به قدری کم است که در حد برطرف کردن مشکلات مختلف این وزارت خانه نیست. هر فردی که وزیر آموزش و پرورش باشد برای اینکه بتواند در مسایل مختلف آموزش و پرورش تحول ایجاد کند، این امکان را ندارد تا به لحاظ اعتباری و بودجه ای روی مسایل مختلف مانور دهد. در پایان هر سال بین ۴ هزار میلیارد کسری بودجه در آموزش و پرورش داریم. باید نظام، رئیس جمهوری و هیئت دولت به آموزش و پرورش یک نگاه خاص داشته باشند تا مشکل زیربنایی این وزارت خانه حل شود.

۱۰ اسف ۱۳۹۴

تلاش مجلس برای اصلاح قانون اعمال معدل در کنکور به منظور تأمین نظر دیوان عدالت اداری

طرح سنجش‌وپذیرش دربخش نحوه ورود داوطلبان به‌دوره‌های کارشناسی دانشگاه اصلاح می‌شود./ در نهایت تصمیمی که با کارشناسان مربوطه گرفته شد این بود که به منظور تأمین نظر دیوان عدالت اداری برای بازگشت از تصمیم خود نسبت به ملغی کردن قانون سنجش و پذیرش، بخش هایی از این قانون که باعث تضییع حق برخی از داوطلبان حضور در دوره‌های کارشناسی دانشگاه‌ها می‌شد اصلاح شود.

۲۴ بهم ۱۳۹۴

جذب نیرو در آموزش و پرورش باید براساس سند تحول باشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش سنگ بنای توسعه سیاسی اقتصادی است و همه ابعاد توسعه به صورت زیربنایی، در آموزش و پرورش انجام می شود و نگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و حضرت امام (ره) به آموزش و پرورش یک نگاه بنیادین و حیاتی و مهم بوده است.

۱۰ دی ۱۳۹۴

جذب در آموزش و پرورش باید از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد/یک سوم مدارس کشور نیازمند بازسازی است

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: یکی از مشکلات جدی که باید به آن توجه کنیم و سند تحول بنیادین نیز تکلیف همه را مشخص کرده است، این است که جذب در آموزش و پرورش صرفاً باید از طریق دانشگاه فرهنگیان باشد.

۸ دی ۱۳۹۴

۴ کمیسیون مجلس، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه و برنامه ششم توسعه را تعیین کردند

کمیسیون های آموزش و تحقیقات، کشاورزی، آب و منابع طبیعی، عمران و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در جلسه امروز خود، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه و برنامه ششم توسعه را انتخاب کردند.

۱ آذر ۱۳۹۴

فرهنگیان بازنشسته برای دریافت پاداش پایان خدمت منتظر اعتبار

مشاور وزیر آموزش‌وپرورش در امور بازنشستگان با اشاره به اینکه فرهنگیانی که سال گذشته بازنشسته شدند با گذشت یک سال از بازنشستگی منتظر پرداخت پاداش پایان خدمت هستند، گفت:‌ در این خصوص منتظر تأمین اعتبار لازم از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هستیم.

۲۷ آبا ۱۳۹۴

معاون وزیر جهاد: سهم کشاورزی از مصرف آب، ۷۰ درصد است

نمایندگان مجلس عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در واپسین روزهای مجلس نهم با بخشی از توانمندی‌ها و دستاوردهای تحقیقاتی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی آشنا شدند.

۲۰ آبا ۱۳۹۴

کمیسیون آموزش نامه ۱۲ هزار عضو هیات علمی را بررسی می‌کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نامه ۱۲ هزار استاد دانشگاه به رئیس جمهور گفت: این نامه قطعا در بعد از تعطیلات مجلس در دستور کار اعضای کمیسیون قرار خواهد گرفت.

۱۲ آبا ۱۳۹۴

فرهنگیان یک سال در انتظار پاداش پایان خدمت/آموزش‌وپرورش: نیازمند تأمین اعتباریم

فرهنگیان بازنشسته نسبت به وضعیت معیشتی و تأخیر در پرداخت پاداش پایان خدمت خود معترضند حتی جمعی از آنها نیز نامه‌ای را به رئیس جمهور ارسال کرده‌اند. آموزش‌وپروش نیز پرداخت مطالبات را منوط به تأمین اعتبارات لازم از سوی سازمان مدیریت می‌داند.

۵ آبا ۱۳۹۴
خسروی سهل‌آبادی تاکید کرد:

فرو‌ریختن ساختار علمی و مدیریتی کشور در صورت تداوم روند بی‌کیفیت آموزش در دانشگاه‌ها

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه میان دانشگاه‌ها رقابت سختی در جذب دانشجو ایجاد شده اما رقابتی برای افزایش کیفیت آموزشی وجود ندارد، ادامه داد: با توجه به خروجی‌های بسیار ضعیف اکثر دانشگاه‌ها، نظارت به عملکرد آن‌ها الزامی است چراکه با ادامه این روش، ساختار علمی و مدیریتی کشور فرو می‌ریزد.

۱۱ مهر ۱۳۹۴

فانی در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات چه گفت؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پیگیر موضوع پرداخت پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش هستم و امیدوارم به زودی پاداش بازنشستگان فرهنگی پرداخت شود.

۲۴ شهر ۱۳۹۴
خسروی سهل‌آبادی در واکنش به مردودی 47 هزار دانش‌آموز پایه اول ابتدایی:

ایرادات سیستم ارزشیابی توصیفی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است نباید به ۴۷ هزار دانش آموز پایه اول ابتدایی که مردود شده اند دیرآموز گفت بلکه باید این مورد را پیگیری و تمهیداتی را برای ادامه تحصیل آنها فراهم کرد.

۲۸ مرد ۱۳۹۴
خسروی سهل‌آبادی در تشریح جلسه کمسیون آموزش و تحقیقات:

ارائه گزارش هیات اعزامی به ژاپن از مدارس این کشور /تبادل نظر درباره طرح رسیدگی به مشکلات مربیان پیش‌دبستانی

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: گروهی که از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلش شورای اسلامی به کشور ژاپن اعزام شده بودند گزارشی از نحوه استخدام مدارس این کشور ارائه دادند و در این جلسه درباره جذب مربیان پیش دبستانی به صورت حق‌التدریس تبادل نظر شد.

۱۵ مرد ۱۳۹۴

گزارش کمیته رسیدگی به معیشت فرهنگیان در صحن علنی قرائت می‌شود

عضو کمیته رسیدگی به معیشت فرهنگیان با تاکید بر اینکه جلسات کمیته متبوعش تا دستیابی به نتیجه‌ای عملی و ارائه گزارشی به صحن علنی مجلس و فرهنگیان ادامه دارد، گفت: آقای ابوترابی به‌عنوان رئیس این کمیته دستور داد مبلغ مورد نظر بازنشستگان فرهنگی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تعیین تکلیف شود تا پرداخت این خواسته به حق فرهنگان تحقق پیدا کند.

۲۸ تیر ۱۳۹۴
عضو کمیسیون آموزش مجلس

لزوم جلوگیری از موازی‌کاری‌ها در برنامه‌ریزی اوقات فراغت دانش‌آموزان/ «غنی‌سازی اوقات فراغت» یک مدیر می‌خواهد

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه در برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت باید از موازی‌کاری‌ها جلوگیری شود، گفت:‌ تمام دستگاه‌ها باید برای برنامه‌ریزی اوقات فراغت تحت یک مدیریت واحد قرار گیرند و هر کس برای خودش برنامه‌ریزی نکند.