۱۶ بهم ۱۳۹۵

نیازی به واردات میوه نداریم/ ذخیره‌سازی پرتقال از تولید داخلی

در حالیکه برخی معتقدند که برای تامین میوه شب عید و با توجه به سرمازدگی اخیر مرکبات نیاز به واردات داریم و وزارت کشاورزی باید مجوز آن را صادر کند، مدیر کل دفتر میوه‌های گرمساری این وزارتخانه اعلام کرد که هیچ نیازی به واردات پرتقال و مرکبات نداریم و ذخیره‌سازی این محصول از طریق موجودی داخلی و حدود ۶۰۰ هزار تن درحال انجام است.

۱۸ مهر ۱۳۹۵

پیش‌بینی تولید ۴,۵ میلیون تن مرکبات در کشور/ توزیع مرکبات در بسته تغذیه دانش‌آموزان در دستور کار قرار گرفت

امسال حدود ۴,۵ میلیون تن انواع مرکبات در کشور تولید می‌شود که با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده با مازاد تولید روبه‌رو خواهیم بود.

۱۰ مهر ۱۳۹۵
معاونت امور باغبانی وزارت کشاورزی:

۲۷۴هزار هکتار از اراضی در برنامه هفتم توسعه نوسازی می شود

مدیر کل دفتر امور میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۴۰ درصد از باغ های کشور بیش از ۳۰ سال سن دارند و به همین خاطر اصلاح و نوسازی باغات حائز اهمیت است.

۸ مهر ۱۳۹۵
مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی:

۱۰درصد خرمای جهان در ایران تولید می شود

مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۱۰ درصد خرمای مورد نیاز مردم جهان در ایران تولید می شود، گفت: سالانه ۱۷۰ هزار تن خرمای تولیدی در کشور صادر می شود.

۳ مهر ۱۳۹۵

ایران ۲٫۵ برابر بیشتر از متوسط دنیا میوه تولید می کند

مدیرکل دفتر امور میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: سالیانه ۱۷ و نیم میلیون تن میوه در کشور تولید می شود که در مقایسه با متوسط تولید میوه در دنیا، حدود ۲٫۵ برابر بیشتر است.

۲۲ تیر ۱۳۹۵

واکنش وزارت جهاد به خشکیدگی خرما در کرمان: ما در کرمان هیچ مشکلی در زمینه خرما نداریم

یک مقام مسئول در وزارت جهاد از بین رفتن خرما در برخی نقاط کشور به دلیل افزایش دما را تکذیب کرد و گفت: برداشت این محصول از اواخر تیرماه آغاز می‌شود.

۲۰ تیر ۱۳۹۵
مدیرکل میوه های گرمسیری:

۴۴۵ هزار هکتار باغ اصلاح و نوسازی می شود

مدیرکل دفتر امور میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری معاونت امور باغبانی وزارت جهادکشاورزی می گوید، در یک برنامه ۱۰ ساله ۴۴۵هزار هکتار از باغ های کشور اصلاح و نوسازی می شود.

۱۹ تیر ۱۳۹۵

افزایش تولید و صادرات خرما/ اعتبار ۲۳۰۰ میلیاردی برای حذف دلالان

با توجه به آغاز فصل برداشت خرما، مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری وزارت کشاورزی گفت: امسال تولید و صادرات خرما افزایش می‌یابد و برای کوتاه کردن دست دلالان پیشنهاد اعتبار ۱۰ میلیون تومانی به ازای هر هکتار باغ داده شده تا به صورت سرمایه در گردش در اختیار نخلداران قرار گیرد.

۲۹ فرو ۱۳۹۵

ضایعات محصولات باغی ۵ درصد است/ واردات ۵ میوه‌ لوکس ممنوع نمی‌شود

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهادکشاورزی با بیان اینکه باغات مرکبات، کیوی، انار و خرما خسارت چندانی از سرمازدگی ندیده است، گفت: ضایعات محصولات باغی ما حدود ۵ درصد است.

۲۸ دی ۱۳۹۴

ذخیره سازی میوه بازار شب عید به سازمان تعاونی روستایی سپرده شده است

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌‌گرمسیری وزارت جهاد با بیان اینکه تولید مرکبات امسال بسیار خوب گزارش شده است، گفت: ذخیره‌سازی ۴۵ هزار تن پرتقال و ۲۰ هزار تن سیب برای شب عید در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است.

۲ دی ۱۳۹۴

واردات میوه ممنوع/ کمبود نداریم

مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: به هیچ عنوان اجازه واردات میوه به داحل کشور نخواهیم داد ،مگر اینکه میوه ای نداشته باشیم و یا کمبودی بر اساس واقعیت گزارش شود.

۲۵ آبا ۱۳۹۴

هشدار وزارت جهاد: پرتقال قاچاق، سمی است!

مدیرکل میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه انواع میوه قاچاق به ویژه پرتقال مصری دارای باقیمانده سموم است، گفت: انتظار می رود ستاد قاچاق کالا با ورود این گونه میوه ها برخورد کند.

۵ آبا ۱۳۹۴

ممنوعیت واردات مرکبات/ برنامه ریزی برای صادرات ۱۰۰ هزار تن پرتقال

مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای جلوگیری از انتشار آفت مگس میوه به هیچ وجه اجازه واردات مرکبات را نمی دهیم و واردات این گروه از میوه ها به کشور ممنوع است.

۱۹ مهر ۱۳۹۴

فقط ۱۰ درصد خرمای کشور صادر می شود/ سود اصلی به جیب دلالان میرود

مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی: سالانه ۵٫ ۷ میلیون تن خرما در کشور برداشت می شود اما به دلیل نبود کارخانه های بسته بندی مناسب، از این میزان فقط ۱۰ درصد آن صادر می شود.

۲۹ مرد ۱۳۹۴
مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:

ممنوعیت واردات هر نوع میوه/مصرف میوه های وارداتی پیله وری حداکثر تا ۷۰ کیلومتر

مدیرکل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهادکشاورزی گفت: واردات هر نوع میوه همچنان ممنوع است و از واردات هر نوع میوه به کشور جلوگیری خواهد شد.