۲۴ آبا ۱۳۹۵
مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری :

۵۰۰ هزار تن پرتقال امسال صادر می شود

حسن‌پور، مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری وزارت جهادکشاورزی: با توجه به پیش‌بینی تولید ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تن پرتقال در سال جاری، احتمال می‌رود تا سقف ۵۰۰ هزار تن از این محصول صادر شود. این محصول می‌تواند به روسیه، حاشیه خلیج فارس و کشورهای حاشیه دریای خزر صادر شده و از هم‌اکنون هماهنگی‌های لازم با واحدهای سورتینگ و بسته‌بندی انجام گرفته است.

۱۴ آبا ۱۳۹۵
وزارت کشاورزی:

صادرات پرتقال باعث گرانی نمی‌شود

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: افزایش صادرات مرکبات عاملی برای گرانی آن نمی‌شود. همچنین با توجه به اینکه مرکبات ایرانی نسبت به نمونه‌های مشابه خارجی‌اش از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است، توصیه می‌شود مردم این محصول را بیش از پیش مصرف کنند و در جیره غذایی دانش‌آموزان نیز قرار گیرد.

۱۳ آبا ۱۳۹۵

تولید سالانه ۱۰ هزار تن روغن زیتون در ایران

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که میزان تولید زیتون در ایران حدود ۱۰۲ هزار تن است که از این میزان حدود ۱۰ هزار تن روغن زیتون تولید می‌شود و به حدود ۷۰۰۰ تن برای واردات این محصول نیازمندیم.

۱۱ ارد ۱۳۹۵

تولید ۱.۱ میلیون تن انار درسال‌ ۹۵/ افزایش ۷۰ هزار تنی تولید خرما

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهادکشاورزی از افزایش ۱۰۰ هزارتنی تولید انار در سال‌جاری خبر داد و گفت: راه برای صادرات این میوه باز است.

۵ ارد ۱۳۹۵

برخورد با قاچاق پرتقال‌های مصری در آب‌های بوشهر

در حالی که رییس اتحادیه میوه‌فروشان از افزایش عرضه میوه‌های قاچاق به دلیل کاهش نظارت‌ها خبر داده است، مدیر کل دفتر میوه‌ وزارت کشاورزی اعلام کرد که همچنان در برخورد با میوه‌های قاچاق مصمم هستیم و در ایام نوروز نیز برخورد‌هایی با قاچاق میوه‌ و وارد‌کنندگان آن صورت گرفته است.

۲۵ بهم ۱۳۹۴

میوه شب عید تامین است/مخالف واردات نارنگی هستیم

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به میزان تولید میوه و مرکبات در سال جاری هیچگونه نیازی به واردات نیست و برای تامین میوه شب عید نیز مشکلی وجود ندارد.

۲۵ آبا ۱۳۹۴

آغاز ذخیره‌سازی سیب و پرتقال شب عید

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ذخیره‌سازی میوه شب عید آغاز شده، گفت: ۴۵ هزار تن پرتقال و ۲۰ هزار تن سیب برای تأمین میوه شب عید ذخیره می‌شود.

۳۰ مهر ۱۳۹۴
مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی:

شایعه آفت مگس مدیترانه ای زمینه سازی برای واردات است

در حالی که تحرکات مگس مدیترانه‌ای در شمال کشور مشاهده شده، اما گفته می‌شود، وجود این آفت جدی نیست و با رعایت بهداشت مزرعه این آفت، تهدیدی برای باغات مرکبات به شمار نمی‌رود.

۲ مهر ۱۳۹۴

محصولات باغبانی در بیلبوردهای سطح شهر تهران به نمایش درآید!

به‌دنبال این هستیم بتوانیم تعدادی از بیلبوردهای شهرداری تهران را به محصولات باغبانی و وزارت جهاد کشاورزی اختصاص دهیم.

۲۲ شهر ۱۳۹۴
مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد :

ارزآوری ۵ کیلو انار معادل یک بشکه نفت

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد گفت: از ۸۲ هزار هکتار سطح زیر کشت باغات انار کشور در سال جاری پیش‌بینی می‌شود حدود یک میلیون تن انار به دست آید.

۴ شهر ۱۳۹۴

امسال سال متفاوت در حوزه تولید مرکبات / دولت به فکر صادرات باشد

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس گفت: امسال بعد از ۲ سال در حوزه تولید مرکبات وضعیت خیلی خوبی را پیش رو خواهیم داشت،لذا دولت از هم کنون باید به فکر صادرات مرکبات باشد.

۲۹ مرد ۱۳۹۴
مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیر وزارت جهاد:

سرانه تولیدی مرکبات در ایران ۵ برابر متوسط جهانی

مدیرکل میوه‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیر وزارت جهاد با بیان اینکه امسال تولید مرکبات طوری است که علاوه بر تامین نیاز داخل ۱۰۰ هزار تن صادر می‌کنیم، گفت: معمولا اقدام به واردات مرکبات در عین بی‌نیازی از سوی ۴ یا ۵ نفر انجام می‌شود و درآمد میلیاردی به جیب می‌زنند.

۱ تیر ۱۳۹۴

پشت پرده قاچاق میوه چه کسانی هستند؟

با وجود ممنوعیت واردات، جولان میوه‌‌های فرنگی در بازار همچنان ادامه دارد و در این میان، قاچاقچیان خیلی راحت میوه‌های ممنوعه را وارد کشور و در بازار توزیع می‌کنند!

۱۱ آبا ۱۳۹۳

مجوز وزارت کشاورزی برای صادرات ۸۰۰ هزار تن پرتقال

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: نه‌تنها به واردات پرتقال نیازی نداریم بلکه تا ۸۰۰ هزار تن از این محصول را صادر خواهیم کرد.