۱۸ شهر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران:

توزیع‌کنندگان برای سود بالاتر درصدهای نامتعارف قیمت را افزایش می‌دهند

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت با اشاره به این که شفاف سازی به نظام قیمت گذاری بستگی دارد، گفت: نظارت ها با حذف برچسب قیمت ها ادامه می یابد.

۵ شهر ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون صنایع اتاق: راهکار خروج از رکود تقویت بنگاه های کوچک و متوسط است

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: برای حل بحران بیکاری و رهایی از رکود حاکم بر اقتصاد باید بنگاه‌های کوچک و متوسط تقویت شود.

۲۹ مرد ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: واحدها صنعتی در سال جاری در قالب طرح رونق تولید موفق به دریافت تسهیلات نشدند

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات ۳۰ هزار میلیاردی بخش تولید همچنان در مرحله ثبت نام است، گفت: ۵ ماه از سال گذشته ولی هیچ تغییری در اوضاع تولید کشور به وجود نیامده است.

۲۳ مرد ۱۳۹۶
رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی:

” وزیر صنعت باید تولید و بازار را با هم ببیند”

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران معتقد است که تلاش برای خروج از رکود مهم ترین برنامه‌ای است که باید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره چهار ساله پیش‌رو مدنظر قرار گیرد.

۱۳ تیر ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران؛‌ نرخ سود ۱۸ درصدی تسهیلات طرح رونق با وضعیت بنگاه‌ها تناسب ندارد

رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران گفت: کمبود نقدینگی یکی از مهمترین مشکلات صنعت کشور است و برای حل این مشکل، پول باید به چرخه تولید وارد شود اما طرح رونق تولید که توسط دولت مطرح شده قادر به ایجاد این چرخه نیست چراکه اولا تأمین چنین منابعی از سوی بانک‌ها تقریباً غیرممکن است و دوما نرخ سود ۱۸ درصد نیز با وضعیت فعلی بنگاههای اقتصادی مناسبتی ندارد.

۱۱ تیر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی:

وزارت صنعت در اعلام تسهیلات تولید آمارسازی میکند

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی با بیان اینکه وزارت صنعت گویا کسانی را هم که به بانک معرفی کرده جزو دریافت کنندگان تسهیلات می داند، گفت: من نمی‌دانم وزارت صنعت چه اصراری دارد که آمار تسهیلات پرداختی به تولید را ۱۷ هزار میلیارد تومان اعلام می‌کند.

۱۱ تیر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران:

” اهداف ادغام محقق نشد، ولی راه‌حل انتزاع نیست”

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه ادغام وزارت بازرگانی با وزارت صنعت در دولت قبل بدون کار کارشناسی انجام شد، گفت:تصمیم به تفکیک در دولت یازدهم هم بدون بررسی کارشناسی است.

۱۱ تیر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی:

۴۰ درصد از وام‌ها، استمهال وام و دیون است

عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران با بیان اینکه مجلس باید لایحه تشکیل وزارت بازرگانی را با کار کارشناسی بررسی کند، گفت: لایحه جداسازی ۲ بخش بازرگانی و صنعت و معدن از وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت سیاسی و ناپخته است.

۲۳ خرد ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران: همه مشکل بنگاههای اقتصادی، پول نیست

صاحبان صنعت معتقدند ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار اعطایی دولت برای رونق و رشد اقتصادی در سال ۹۶، جوابگوی معضلات گریبانگیر صنایع کوچک و متوسط نیست.

۱۳ خرد ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران:

برای تحقق رشد اقتصادی هشت‌درصدی باید به سمت گردشگری برویم

نشست کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش اتاق ایران با محوریت توسعه گردشگری پایدار و توانمندسازی اقتصادی جوامع محلی از طریق ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی با حضور جمعی از فعالان و صاحب‌نظران حوزه گردشگری برگزار شد.

۲۳ اسف ۱۳۹۵

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران: افزایش تعرفه واردات کاغذ به نفع تولید داخل است

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به نامه اخیر وزیر صنعت برای افزایش تعرفه واردات کاغذ، گفت: تولیدکنندگان از سال های گذشته به دنبال این موضوع بودند و امیدواریم که تصویب شود.

۶ اسف ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران:راه حل خروج از رکود تحریک تقاضا است

در حالی پایان عمر دولت یازدهم نزدیک است که همچنان صنعت از رکودی عمیق رنج می برد و سیاست های اجرا شده در این مدت، نتوانسته دردی را از تولید و صنعت کشور دوا کند.

۲۱ آذر ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی:

۴۰ درصد تسهیلات ۱۲هزار میلیاردی تولید صرف پرداخت مطالبات معوق بانک‌ها شد

روغنی گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: سیستم بانکی می‌گوید ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولید پرداخت کرده‌ام با یک بررسی کوتاه می‌توان به این نتیجه رسید که بله سیستم بانکی پرداخت کرده اما این منابع را به عنوان بدهی خود از تولیدکنندگان گرفته است./ بررسی‌ها نشان می‌دهد ۴۰ درصد از تسهیلات پرداختی ۱۲ هزار میلیاردی به همین صورت از آن سیستم بانکی شده است./ لازم است ذکر شود که چندی پیش میرمحمد صادقی از پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تومان به بخش تولید خبر داده بود

۳۰ آبا ۱۳۹۵
عضو اتاق بازرگانی:

مشکل پذیرش وثیقه از طرف بانک‌ها هنگام پرداخت تسهیلات مهمترین چالش است

روغنی، رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران : مشکل پذیرش وثیقه از طرف بانک‌ها هنگام پرداخت تسهیلات مهمترین چالش است./ طبق بررسی‌های میدانی انجام شده در استان‌ها، شمار اندکی از واحدها توانسته‌اند تسهیلات ۱۶هزار میلیاردی را دریافت کنند.

۲۵ آبا ۱۳۹۵

اجری طرح رونق تولید ۱۶ هزار میلیاردی، در مسیر شکست قرار دارد

گزارش/ اجرای طرح رونق تولید که با هدف تزریق ۱۶ هزار میلیارد تومان منابع مالی به بنگاه‌های مشکل‌دار کلید خورد، به‌نظر در مسیر تکرار تجربه طرح شکست‌خورده بنگاه‌های زودبازده است./ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد «حرکت منابع به سمت بنگاه‌های متروکه»، «تهاتر وام با بدهی‌های معوق بنگاه‌ها» و «نبود اعتبارسنجی در مسیر اعطای تسهیلات» سه انحرافی است که در مسیر اجرای این طرح دیده شده است.