۲۳ خرداد ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران: همه مشکل بنگاههای اقتصادی، پول نیست

صاحبان صنعت معتقدند ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار اعطایی دولت برای رونق و رشد اقتصادی در سال ۹۶، جوابگوی معضلات گریبانگیر صنایع کوچک و متوسط نیست.

۱۳ خرداد ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران:

برای تحقق رشد اقتصادی هشت‌درصدی باید به سمت گردشگری برویم

نشست کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و اقتصاد ورزش اتاق ایران با محوریت توسعه گردشگری پایدار و توانمندسازی اقتصادی جوامع محلی از طریق ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی با حضور جمعی از فعالان و صاحب‌نظران حوزه گردشگری برگزار شد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران: افزایش تعرفه واردات کاغذ به نفع تولید داخل است

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به نامه اخیر وزیر صنعت برای افزایش تعرفه واردات کاغذ، گفت: تولیدکنندگان از سال های گذشته به دنبال این موضوع بودند و امیدواریم که تصویب شود.

۶ اسفند ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران:راه حل خروج از رکود تحریک تقاضا است

در حالی پایان عمر دولت یازدهم نزدیک است که همچنان صنعت از رکودی عمیق رنج می برد و سیاست های اجرا شده در این مدت، نتوانسته دردی را از تولید و صنعت کشور دوا کند.

۲۲ آذر ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی:

۴۰ درصد تسهیلات ۱۲هزار میلیاردی تولید صرف پرداخت مطالبات معوق بانک‌ها شد

روغنی گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: سیستم بانکی می‌گوید ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولید پرداخت کرده‌ام با یک بررسی کوتاه می‌توان به این نتیجه رسید که بله سیستم بانکی پرداخت کرده اما این منابع را به عنوان بدهی خود از تولیدکنندگان گرفته است./ بررسی‌ها نشان می‌دهد ۴۰ درصد از تسهیلات پرداختی ۱۲ هزار میلیاردی به همین صورت از آن سیستم بانکی شده است./ لازم است ذکر شود که چندی پیش میرمحمد صادقی از پرداخت ۱۲ هزار میلیارد تومان به بخش تولید خبر داده بود

۱ آذر ۱۳۹۵
عضو اتاق بازرگانی:

مشکل پذیرش وثیقه از طرف بانک‌ها هنگام پرداخت تسهیلات مهمترین چالش است

روغنی، رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران : مشکل پذیرش وثیقه از طرف بانک‌ها هنگام پرداخت تسهیلات مهمترین چالش است./ طبق بررسی‌های میدانی انجام شده در استان‌ها، شمار اندکی از واحدها توانسته‌اند تسهیلات ۱۶هزار میلیاردی را دریافت کنند.

۲۶ آبان ۱۳۹۵

اجری طرح رونق تولید ۱۶ هزار میلیاردی، در مسیر شکست قرار دارد

گزارش/ اجرای طرح رونق تولید که با هدف تزریق ۱۶ هزار میلیارد تومان منابع مالی به بنگاه‌های مشکل‌دار کلید خورد، به‌نظر در مسیر تکرار تجربه طرح شکست‌خورده بنگاه‌های زودبازده است./ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد «حرکت منابع به سمت بنگاه‌های متروکه»، «تهاتر وام با بدهی‌های معوق بنگاه‌ها» و «نبود اعتبارسنجی در مسیر اعطای تسهیلات» سه انحرافی است که در مسیر اجرای این طرح دیده شده است.

۵ مهر ۱۳۹۵
معاون اقتصادی بانک مرکزی:

۹ هزار و ۹۲۱ واحد کوچک و متوسط تأمین مالی شده‌اند

وزارت صنعت از پرداخت ۳ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به۳هزارو ۴۶۰بنگاه کوچک و متوسط خبر می‌دهد اما بانک مرکزی رقم پرداخت این تسهیلات طی ۶‌ ماه گذشته را ۷ هزار میلیارد تومان و حدود ۹ هزار و ۹۰۰ بنگاه تولیدی می‌داند.

این آمارها و دیدگاه‌های متناقض مسئولان از میزان پرداخت تسهیلات ۱۶هزار میلیارد تومانی، نارضایتی بخش خصوصی از روند پرداخت تسهیلات بنگاه‌های کوچک و متوسط را به‌دنبال داشته است. قبلا وزیر صنعت و معاون امور تولید این وزارتخانه بارها بر هدفگذاری پرداخت تسهیلات ۱۶هزار میلیارد تومانی به حداقل ۷۵۰۰بنگاه کوچک و متوسط مشمول این طرح تا پایان شهریورتأکید کرده بودند.

۱۴ تیر ۱۳۹۵

با وجود گذشت یک ماه از بخشنامه بانک مرکزی، هنوز هیچ بنگاه خردی تسهیلات نگرفته است

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با بیان این که بیش از ۲۵ هزار واحد برای دریافت وام ثبت نام کرده اند گفت از این تعداد بیش از ۵ هزار پرونده مورد بررسی قرار گرفته و پرونده ۲۲۷ واحد به بانک ها ارسال شده است .

۱۰ تیر ۱۳۹۵

رئیس کمیسیون صنعت اتاق ایران: نظام بانکی یکی از دلایل عدم گرایش به صنعت در ایران است

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی ایران با اعلام اینکه ۲۰ میلیارد دلار کالای قاچاق در کشور مبادله می‌شود معتقد است قاچاق معضل اساسی بخش تولید در ایران بوده که باید رسیدگی شود.

۲۴ خرداد ۱۳۹۵
رکود و ورشکستگی دامن‌گیر بنگاه‌های اقتصادی/۵

تعطیلی ۳۰ درصد واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی

رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران با بیان اینکه ۳۰ درصد واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی تعطیل شده‌اند، گفت: برجام هم مشکلی از تولید حل نکرد، دولت برای احیای تولید تسهیلات ارزان به بنگاه‌های کوچک بدهد.

۱۹ خرداد ۱۳۹۵
عملکرد اقتصادی دولت از نگاه کارشناسان/16

عضو اتاق ایران: سود بانکی مهم‌ترین معضل فضای کسب و کار/ تسهیلات با بهره کم حرفی بیش نیست

رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران با بیان این که نرخ بهره در دنیا ۴ درصد و نرخ سود در ایران ۲۷ درصد است، گفت: نرخ بالای سود بانکی از مشکلات مهم کسب و کار به شمار می‌رود و مانع ورود ایران به رقابت در بازارهای صادراتی است.

۱۹ خرداد ۱۳۹۵

تسهیلات با بهره کم در اختیار واحدهای تولیدی قرار می‌دهیم، حرفی بیش نیست

رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران با بیان این که نرخ بهره در دنیا ۴ درصد و نرخ سود در ایران ۲۷ درصد است، گفت: نرخ بالای سود بانکی از مشکلات مهم کسب و کار به شمار می‌رود و مانع ورود ایران به رقابت در بازارهای صادراتی است.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

حدود نیمی از کاغذ مصرفی کتب درسی و نشریات رشد از کاغذ وارداتی است

بر اساس جوابیه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به خبرگزاری مهر، حدود نیمی از کاغذ مصرفی جهت چاپ کتاب‌های درسی و نشریات رشد عمومی و تخصصی از کاغذ داخلی و مابقی آن از کاغذ وارداتی تامین می شود. علیرغم کیفیت نازل کاغذ داخلی نسبت به کاغذ خارجی از جمله نداشتن سفیدی لازم، پرز فراوان، پارگی در طول کاغذهای رول و … که موجب کاهش تولید در حدود ۲۰ درصد می شود و استفاده از آن در چاپ ورقی تقریبا ناممکن است

۱۹ بهمن ۱۳۹۴

وعده مجلس به تولیدکنندگان کاغذ در برنامه ششم

رئیس سندیکای تولید‌کنندگان کاغذ و مقوا از وعده نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای از میان برداشتن ارزش افزوده واردات خمیر کاغذ در برنامه ششم توسعه خبر داد.