۷ اسف ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:

برای تولید گیاهان دارویی، تسهیلات با کارمزد ۶ درصد پرداخت می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با تاکید بر توان و فرصت موجود در کشور برای تولید گیاهان دارویی، گفت: گیاهان دارویی ثروت بزرگی هستند که باید به پول و سرمایه تبدیل شوند.

۱۰ دی ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی رئیس جمهور:

با پرداخت تسهیلات ۱۲ هزار میلیارد تومان، می‌توان۳۰۰ هزار شغل ایجاد کرد

معاون رئیس جمهور گفت: با ابلاغ دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری، حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستائیان و عشایر پرداخت می شود که ۳۰۰ هزار شغل می توان ایجاد کرد.

۲۸ آذر ۱۳۹۶

معاون توسعه روستایی کشور از ابلاغ۲۲۵۰ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه به‌عنوان سهمیه مرحله نخست وام اشتغال روستایی خبرداد

معاون توسعه روستایی کشور از ابلاغ ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه به عنوان سهمیه مرحله نخست وام اشتغال روستایی خبر داد.

۲۷ آبا ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری:

در تمام دنیا جایی وجود ندارد که به بخش کشاورزی یارانه تعلق نگیرد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: اگر بودجه کشاورزی در سال ۹۷ به صورت ۱۰۰ درصد هم افزایش پیدا کند باز هم برای انجام کارهای زیرساختی کم خوهد بود.

۸ آبا ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی رئیس جمهور:

امسال هیچ گونه محدودیتی در پرداخت وام به روستاییان و عشایر نداریم

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بابیان اینکه امسال هیچ گونه محدودیتی در پرداخت وام به روستاییان و عشایر نداریم گفت: یازده هزار میلیارتومان از محل صندوق توسعه ملی ، هزارو ۶۰۰ میلیاردتومان از محل سازمان مستضعفان و ۳۱۰ میلیاردتومان از محل ستاد اجرایی امام به روستاییان و عشایر با سود تک رقمی پرداخت می شود.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

امروز آیین‌نامه استفاده از وام ۱۱ هزار میلیارد تومانی در هیأت دولت تصویب می‌شود

معاون توسعه روستایی رئیس‌جمهور در مورد وام ۱۱ هزار میلیارد تومانی که از صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار در روستاها اختصاص یافته خبر داد و گفت: این آیین‌نامه امروز در هیأت دولت تصویب می‌شود که کارمزد آن بین ۴ تا ۶ درصد است.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

کشاورزی در ایران اقتصادی نیست

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ضمن اشاره به این جمله که کشاورزی در ایران اقتصادی نیست بر ضرورت تبدیل کشاورزی سنتی به صنعتی در کشور تاکید کرد.

۲۹ شهر ۱۳۹۶
سفیر قرقیزستان در ایران:

برنامه‌ریزی مدونی برای راهکاری‌های بلندمدت در بخش‌های توریستی گردشکردی با ایران انجام شده است

عبدالرزاق: امروز سطح همکاری سیاسی بین ایران و قرقیزستان بالا است و همکارهای اقتصادی که کمی عقب مانده است و باید جبران شود. برنامه‌ریزی مدونی برای راهکاری‌های بلندمدت در بخش‌های توریستی گردشکردی با ایران انجام شده است و برنامه داریم سرمایه‌گذاری‌های مشترک دو کشور در پرورش طیور و آبزیان ویژه در دستور کار قرار دهیم.

۲۹ شهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

برقراری عدالت اجتماعی و آموزشی در روستاها، اولویت مهم دولت است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان گفت: گیلان ظرفیت‌های تاریخی، بالقوه و بالفعل اگرو اکو توریسم را دارد.

۲۰ شهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

توزیع ۱.۵ میلیارد دلار اعتبار اشتغالزایی روستایی از اول مهر آغاز می‌شود

رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری: با تصویب آیین نامه قانون برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای بهبود کسب و کار و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر در دولت این قانون از ابتدای مهر اجرایی می شود و همه مناطق کشور آماده اجرای آن هستند.

۲۸ مرد ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:

۴ هزار طرح اشتغال روستایی در سراسر کشور آماده شد

رضوی: ۴ هزار طرح اشتغال روستایی در سراسر کشور تنظیم شده است. به محض آنکه مجلس قانون مرتبط با توسعه اشتغالزایی روستایی را ابلاغ کند آمادگی لازم برای اجرای آن داریم. آئین‌نامه اجرایی این طرح را با همکاری سازمان برنامه بودجه، وزارت کار انجام داده‌ایم و به محض اینکه مجلس این قانون را ابلاغ کند آمادگی داریم ۴ هزار طرح اشتغالزایی برای روستاها در سراسر کشور تنظیم کرده‌ایم به مرحله اجرا درآوریم.

۱۴ آذر ۱۳۹۵

موافقت نمایندگان مجلس با لایحه یک فوریتی دولت در زمینه اشتغال در روستاها

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: مناطق محروم روستایی مستلزم حمایت‌های بیشتری هستند و دولت و مجلس در همین راستا با هم همکاری می‌کنند.

۲۹ تیر ۱۳۹۵
معاون توسعه روستايي و مناطق محروم رئيس جمهوري:

در مناطق روستایی عدالت آموزشی وجود ندارد

رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری: در مناطق روستایی عدالت آموزشی وجود ندارد و هزینه های آموزش و پرورش برای روستاییان زیاد است./ اکثر روستاییان بعد از اخذ دیپلم به سمت دانشگاه های غیرانتفاعی راه پیدا می کنند./ رقبای دانش آموزان روستایی، در شهرهای بزرگ و با امکانات بیشتر هستند./ روستاییان نیز باید هزینه تحصیلات عالی را مانند دیگر مناطق کشور پرداخت کنند.

۲۷ تیر ۱۳۹۵
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:

۳۰۰هزار شغل پایدار برای روستاییان ایجاد می شود

معاون توسعه روستایی از ایجاد ۳۰۰ هزار شغل پایدار برای روستاییان در برنامه اقتصاد مقاومتی خبرداد.

۱۸ بهم ۱۳۹۴

فانی: اختصاص ۴۰ میلیارد تومان برای هزینه جاری مدارس شبانه‌روزی

وزیر آموزش و پرورش گفت: بیش از ۴۰ میلیارد تومان از بودجه دولتی برای هزینه جاری مدارس شبانه‌روزی پیش‌بینی کرده‌ایم.