۲۷ آبان ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری:

در تمام دنیا جایی وجود ندارد که به بخش کشاورزی یارانه تعلق نگیرد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: اگر بودجه کشاورزی در سال ۹۷ به صورت ۱۰۰ درصد هم افزایش پیدا کند باز هم برای انجام کارهای زیرساختی کم خوهد بود.

۸ آبان ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی رئیس جمهور:

امسال هیچ گونه محدودیتی در پرداخت وام به روستاییان و عشایر نداریم

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بابیان اینکه امسال هیچ گونه محدودیتی در پرداخت وام به روستاییان و عشایر نداریم گفت: یازده هزار میلیارتومان از محل صندوق توسعه ملی ، هزارو ۶۰۰ میلیاردتومان از محل سازمان مستضعفان و ۳۱۰ میلیاردتومان از محل ستاد اجرایی امام به روستاییان و عشایر با سود تک رقمی پرداخت می شود.

۲۳ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

امروز آیین‌نامه استفاده از وام ۱۱ هزار میلیارد تومانی در هیأت دولت تصویب می‌شود

معاون توسعه روستایی رئیس‌جمهور در مورد وام ۱۱ هزار میلیارد تومانی که از صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار در روستاها اختصاص یافته خبر داد و گفت: این آیین‌نامه امروز در هیأت دولت تصویب می‌شود که کارمزد آن بین ۴ تا ۶ درصد است.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶
سفیر قرقیزستان در ایران:

برنامه‌ریزی مدونی برای راهکاری‌های بلندمدت در بخش‌های توریستی گردشکردی با ایران انجام شده است

عبدالرزاق: امروز سطح همکاری سیاسی بین ایران و قرقیزستان بالا است و همکارهای اقتصادی که کمی عقب مانده است و باید جبران شود. برنامه‌ریزی مدونی برای راهکاری‌های بلندمدت در بخش‌های توریستی گردشکردی با ایران انجام شده است و برنامه داریم سرمایه‌گذاری‌های مشترک دو کشور در پرورش طیور و آبزیان ویژه در دستور کار قرار دهیم.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

برقراری عدالت اجتماعی و آموزشی در روستاها، اولویت مهم دولت است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان گفت: گیلان ظرفیت‌های تاریخی، بالقوه و بالفعل اگرو اکو توریسم را دارد.

۲۰ شهریور ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

توزیع ۱.۵ میلیارد دلار اعتبار اشتغالزایی روستایی از اول مهر آغاز می‌شود

رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری: با تصویب آیین نامه قانون برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای بهبود کسب و کار و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر در دولت این قانون از ابتدای مهر اجرایی می شود و همه مناطق کشور آماده اجرای آن هستند.

۲۸ مرداد ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:

۴ هزار طرح اشتغال روستایی در سراسر کشور آماده شد

رضوی: ۴ هزار طرح اشتغال روستایی در سراسر کشور تنظیم شده است. به محض آنکه مجلس قانون مرتبط با توسعه اشتغالزایی روستایی را ابلاغ کند آمادگی لازم برای اجرای آن داریم. آئین‌نامه اجرایی این طرح را با همکاری سازمان برنامه بودجه، وزارت کار انجام داده‌ایم و به محض اینکه مجلس این قانون را ابلاغ کند آمادگی داریم ۴ هزار طرح اشتغالزایی برای روستاها در سراسر کشور تنظیم کرده‌ایم به مرحله اجرا درآوریم.

۱۵ آذر ۱۳۹۵

موافقت نمایندگان مجلس با لایحه یک فوریتی دولت در زمینه اشتغال در روستاها

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: مناطق محروم روستایی مستلزم حمایت‌های بیشتری هستند و دولت و مجلس در همین راستا با هم همکاری می‌کنند.

۳۰ تیر ۱۳۹۵
معاون توسعه روستايي و مناطق محروم رئيس جمهوري:

در مناطق روستایی عدالت آموزشی وجود ندارد

رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری: در مناطق روستایی عدالت آموزشی وجود ندارد و هزینه های آموزش و پرورش برای روستاییان زیاد است./ اکثر روستاییان بعد از اخذ دیپلم به سمت دانشگاه های غیرانتفاعی راه پیدا می کنند./ رقبای دانش آموزان روستایی، در شهرهای بزرگ و با امکانات بیشتر هستند./ روستاییان نیز باید هزینه تحصیلات عالی را مانند دیگر مناطق کشور پرداخت کنند.

۲۸ تیر ۱۳۹۵
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:

۳۰۰هزار شغل پایدار برای روستاییان ایجاد می شود

معاون توسعه روستایی از ایجاد ۳۰۰ هزار شغل پایدار برای روستاییان در برنامه اقتصاد مقاومتی خبرداد.

۱۸ بهمن ۱۳۹۴

فانی: اختصاص ۴۰ میلیارد تومان برای هزینه جاری مدارس شبانه‌روزی

وزیر آموزش و پرورش گفت: بیش از ۴۰ میلیارد تومان از بودجه دولتی برای هزینه جاری مدارس شبانه‌روزی پیش‌بینی کرده‌ایم.

۲۲ مهر ۱۳۹۴

هزار روستا از سال ٩٣ خالی از سکنه شد!

دیروز خبری منتشر شد که نشان از بی‎پناهی روستاییان در منزلگاه خود داشت. روستاییانی که اکنون به‌ دلیل بحران آب و نبود اشتغال به‌ناچار به شهرها پناهنده می‎شوند؛ بی‎خبر از آنکه منزلگاه جدید هم روی خوشی به آنها نشان نخواهد داد. خبری که نشان می‎دهد طبق آخرین بررسی‎ها از سال ٩٣ تاکنون در‌واقع در عرض تنها یک سال،‌ هزار روستا در کشور خالی از سکنه شده‎اند.

۸ شهریور ۱۳۹۴

توسعه روستاها فقط به یک دهم هزینه انتقال پایتخت نیاز دارد

باید در ابتدا نگاه ما به تعریف روستا عوض شود، دوم اینکه قبول کنیم که روستا با روستای ۵۰ سال پیش تفاوت کرده و قبول کنیم که روستایی هم مانند یک کارگر صنعتی یک سرمایه برای کشور است. سوم اینکه قبول کنیم که در روستا امکان ارزش افزوده بر محصولاتی است که در شهرها نیست.

۳۰ شهریور ۱۳۹۳
معاون توسعه روستایی معاون اول رئیس‌جمهور‌:

وام مسکن روستایی افزایش یافته است/‌ آخرین آمار از جمعیت روستایی کشور

معاون توسعه روستایی معاون اول رئیس‌جمهور گفت: وام ازدواج جوانان روستایی برابر با شهری‌هاست و وام ساخت مسکن روستایی نیز از ۱۲.۵ میلیون تومان به ۱۵ میلیون تومان رسیده است.

۱۳ شهریور ۱۳۹۳

هشت تا یازده درصد جمعیت کشور حاشیه نشین هستند

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهورازمتوسط آمار حاشیه نشینی در کشور بین هشت تا ۱۱ درصد خبر داد.