۱۸ مرد ۱۳۹۶
مدیر کل اقتصادی بانک مرکزی:

رشد ضریب فزاینده در دولت نهم منفی ۳ درصد، در دولت دهم ۶ درصد و در دولت یازدهم ۶/ ۷ درصد بوده است

اکرمی: سهم ضریب فزاینده در رشد افزایش پیدا کرده است. سهم رشد پایه پولی از رشد نقدینگی ۱/ ۲۶ درصدی تحقق یافته در دولت‌های نهم و دهم ۵/ ۲۴ درصد بوده و سهم ضریب فزاینده نقدینگی تنها ۴/ ۱ درصد بوده است. در حالی که سهم ضریب فزاینده در رشد ۳/ ۲۵ درصدی نقدینگی در ۴۳ ماه نخست دولت یازدهم با افزایش قابل‌توجه روبه‌رو شده و به ۶/ ۷ درصد رسیده است.

۱۸ مرد ۱۳۹۶
مدیر کل اقتصادی بانک مرکزی:

متوسط رشد همگن پایه پولی برای دولت دهم ۳/ ۱۷ درصد و برای دولت یازدهم، ۴/ ۱۶ درصد بوده است

اکرمی: ضمن تاکید بر لزوم پرهیز از مقایسه‌های حجمی یا رشدهای تراکمی متغیرهای اسمی اقتصاد، باید اذعان کنم که متوسط رشد همگن پایه پولی برای دولت نهم ۱/ ۳۲ درصد بوده و در دو دولت بعدی با کاهش جدی همراه شده است. متوسط رشد همگن پایه پولی برای دولت دهم ۳/ ۱۷ درصد و برای دولت یازدهم، ۴/ ۱۶ درصد بوده است. اگر دو دولت نهم و دهم را به دید یک دولت ۸ ساله نگاه کنیم، این رقم برای این دوره حدود ۵/ ۲۴ درصد خواهد بود.

۲۷ فرو ۱۳۹۶
مدیر کل اقتصادی بانک مرکزی:

اولویت بانک مرکزی گسترش نقدینگی از طریق ضریب فزایندگی است

اکرمی، مدیر کل اقتصادی بانک مرکزی: اولویت بانک مرکزی گسترش نقدینگی از طریق ضریب فزایندگی است./ منابع بانک مرکزی در هر حال پول پر قدرت و خطرناک و به تعبیری پول داغ است و اولویت بانک مرکزی این نیست که پول بیرونی به اقتصاد تزریق کند./ استفاده از پول درونی (inside money) یعنی پولی که قبلا وجود داشته شیوه مورد نظر بانک مرکزی است تا از طریق ضریب فزاینده نسبت به خلق پول اقدام شود.

۲۸ مهر ۱۳۹۵
مدیر کل اقتصادی بانک مرکزی:

ترازنامه مفصل سال ۹۳ بانک مرکزی بزودی منتشر می‌شود

ابوالفضل اکرمی گفت که دومین گزارش ترازنامه در قالب کتابی سبز رنگ منتشر می شود که با نهایی شدن تدریجی اطلاعات و ارقام و با اندکی تاخیر انتشار می یابد.

۵ آذر ۱۳۹۴

بدهی دولت بابت تنخواه یارانه نقدی ۵۷۰۰ میلیارد تومان است

مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه دولت از سال ۸۹ تاکنون ۷۵۰۰ میلیارد تومان تنخواه بابت تامین بخشی از یارانه نقدی از بانک مرکزی گرفته است، گفت: تاکنون ۱۸۰۰ میلیارد تومان از این تنخواه تسویه شده است.

۲۱ آبا ۱۳۹۴

حجم نقدینگی تا ۸۷۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافت

رشد نقدینگی در پایان شهریور با ۱۱.۵ درصد رشد نسبت به اسفند سال گذشته به ۸۷۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان رسید/ حجم پایه پولی۱۳۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان شد که نسبت به شهریور سال قبل ۱۹.۲ درصد رشد کرده است

۲۱ آبا ۱۳۹۴

پایه پولی کشور ۱۹.۲ درصد رشد کرد

مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی گفت: رشد نقدینگی در پایان شهریور با ۱۱.۵ درصد رشد نسبت به اسفند سال گذشته به ۸۷۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان رسید.

۱۴ مهر ۱۳۹۳
مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی در گفت‌وگویی خبر داد

نقدینگی در پایان مرداد ۶۴۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان شد/ کاهش ۴.۹ درصدی پایه پولی/ ضریب فزاینده به ۵،۸ رسید

مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی از رسیدن حجم نقدینگی به ۶۴۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در پایان مرداد و رشد ۳۰،۳ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل خبر داد و گفت: پایه پولی با ۴.۹ درصد کاهش ۱۱۰ هزار میلیارد تومان و ضریب فزاینده با ۱۲.۴ درصد رشد به ۵.۸ رسیده است

۱۱ مهر ۱۳۹۳
مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی؛

انتظار رویکرد کارشناسی و تحلیل علمی در برخورد با آمار رسمی کشور داریم

مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی با تشریح دیدگاه خود پیرامون رشد اقتصادی فصل اول سال ۱۳۹۳؛ گفت: انتظار رویکرد کارشناسی و تحلیل علمی در برخورد با آمار رسمی کشور را داریم.

۲۷ مرد ۱۳۹۳
مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی اعلام کرد

تلاش برای اختصاص ۶۰ درصد منابع بانکی به سرمایه در گردش تولید

مدیرکل اقتصادی ضمن تشریح برنامه‌های بانک مرکزی برای برقراری انضباط پولی، گفت: تلاش می‌کنیم ۶۰ درصد منابع بانک‌ها صرف تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی شود.