۷ تیر ۱۳۹۷

نماینده مجلس: مالیات بر خانه های خالی موجب کاهش هزینه‌ها بر مردم و مخصوصاً قشر مستضعف می‌شود

ابوترابی نماینده مجلس با اشاره به لزوم دریافت مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه های خالی، گفت: افرادی در کشور هستند که ۴۰۰ خانه را در مدت زمانی کوتاه و بدون پرداخت یک ریال مالیات، معامله می‌کنند و به‌یک‌باره سود بسیاری را به دست می‌آورند. اقدامات این اشخاص به اقتصاد و مردم ضربه وارد می‌کند.

۲۰ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: ۴۰ نماینده پای طرح استفساریه بررسی قانون تأیید رشته‌های دانشگاه آزاد امضا کرده‌اند

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به حواشی به‌وجود آمده در حذف رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی از سوی وزارت علوم، طرح استفساریه با قید دوفوریت به‌منظور بررسی قانون تأیید رشته‌های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی مصوب سال ۱۳۶۷ از سوی تعدادی از نمایندگان تهیه شده و به ۴۰ امضا رسیده است.

۱۴ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دولت هنوز اساسنامه وزارتخانه‌های ادغام شده را ارائه نکرده است

ابوترابی: مشکلات کشور با تفکیک وزارتخانه ها حل نخواهد شد، چرا که هنوز دولت اساسنامه و شرح وظایف وزارتخانه هایی که ادغام شده اند را مکتوب نکرده است. طبق قانون انتزاع در مجلس نهم، تجارت محصولات کشاورزی را از وزارت بازرگانی منفک کرده و به وزارت جهاد کشاورزی واگذار کردیم و در حال حاضر تفکیک مجدد آن ها اشتباه است.

۱۴ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: دولت هنوز اساسنامه وزارتخانه‌های ادغام شده را ارائه نکرده است

ابوترابی گفت: مشکلات کشور با تفکیک وزارتخانه ها حل نخواهد شد، چرا که هنوز دولت اساسنامه و شرح وظایف وزارتخانه هایی که ادغام شده اند را مکتوب نکرده است.

۷ تیر ۱۳۹۶

قانونگذاری به سمتی پیش رود که به هیچ عنوان پرونده ای ایجاد نشود

ابوترابی، نماینده مجلس: در حال حاضر مهم ترین مشکل در حوزه قضایی ایجاد پرونده با توجه به سیستم قانونگذاری در کشور است. مجلس شورای اسلامی باید قانونگذاری را درمسیر بهداشت قضایی انجام دهد، یعنی قانونگذاری به سمتی پیش رود که به هیچ عنوان پرونده ای ایجاد نشود؛ بنابراین می توان با برخی اقدامات قانون گذاری در مجلس میزان پرونده های موجود در دادگستری را به حداقل ممکن رساند. یکی از موضوعات اساسی در بهداشت قضایی اصلاح قانون چک است. درحال حاضر قانون چک دارای اشکالاتی بوده و این رویه به تولید پرونده درمحاکم قضایی منجر می شود، بنابراین مجلس شورای اسلامی برای جلوگیری از ورود پرونده ها به قوه قضاییه باید قانون چک را اصلاح کند؛ همچنین باید اسناد رسمی را برای بررسی پرونده ها ملاک کار قرار داد.

۱۱ خرد ۱۳۹۶

مشارکت در قانون‌نویسی برای تکمیل طرح‌های جامع مدیریت شهری و کنترل واردات

چالش «همراه با مجلس» بعنوان اولین چالش در زمینه حاکمیتی و قانون‌نویسی در ایران تلاش دارد تا با گردآوری نظرات دغدغه‌مندان و علاقه‌مندان به مشارکت در قانون‌نویسی، از جمله ذی‌نفعان و دانشگاهیان، به ارتقاء کیفیت دو طرح مهم و جاری در مجلس کمک نماید.

۱۶ اسف ۱۳۹۵

نماینده مجلس: FATF یک خسران بزرگ برای کشور است

نماینده مجلس دهم، با بیان اینکه شورای عالی امنیت ملی هنوز با پیوستن ایران و اجرای توافق FATF موافقت نکرده است، گفت: این توافق از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و قطعا پیوستن ایران به این توافق، یک خسران بزرگ برای کشور به دنبال دارد.

۶ دی ۱۳۹۵
نماینده نجف‌آباد در مجلس

آمارهای واردات بنزین قبل از راه‌اندازی سامانه هوشمند سوخت دقیق نبوده‌اند

نماینده مردم نجف‌آباد درمجلس با پیش‌بینی رای‌آوردن طرح حفظ کارت سوخت در صحن علنی مجلس گفت: بنابر گزارشات تحقیقی، متوجه غیرواقعی بودن آمارهای اعلامی میزان واردات تا قبل از راه‌اندازی سامانه‌ کارت‌سوخت شده‌ایم.

۲ شهر ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

نامه شورای عالی امنیت ملی به بانک مرکزی درباره اطلاع رسانی قرارداد FATF

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس با بیان اینکه شورای عالی امنیت ملی در نامه‌ای از بانک مرکزی خواست جزئیات قرارداد FATF را به اطلاع مردم برساند گفت: از عیوب دولت این است که قراردادهای مرتبط با سرنوشت مردم را محرمانه اعلام می‌کند.