۲۴ خرد ۱۳۹۵

بانکها به شبکه ملی اطلاعات میپیوندند

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: تعرفه و هزینه استفاده از خدمات شبکه ملی اطلاعات نصف تعرفه استفاده از اطلاعات مشابه سایت‌های خارجی خواهد شد.

۲۶ آذر ۱۳۹۴

توسعه اقتصاد دیجیتالی ضرورت است

ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان پیش‌بینی ۱۱۲ هزار میلیارد تومانی سرمایه گذاری در بخش آی سی تی در برنامه ششم توسعه، اظهار داشت: طبق این پیش‌بینی قرار است در هر سال از برنامه، رشد ۱۹ درصدی سرمایه گذاری صورت گرفته و شاهد رشد هفت درصدی در بخش اشتغال باشیم.

۹ آبا ۱۳۹۴
فیروزآبادی معتقد است درصورت قابلیت‌های بیشتر نرم‌افزارهای دیگر، کاربران از تلگرام هم مهاجرت می‌کنند

مراحل‌پایانی تدوین سند بازی‌های ‌رایانه‌ای/ کپی‌برداری اکثر بازی‌ها از مدل‌ غربی

دبیر شورای عالی فضای مجازی، علت رشد اقبال عمومی به استفاده از تلگرام را توسعه قارچی این نرم‌افزار و تامین نیازهای کاربران آن دانست و تصریح کرد: علت اینکه تلگرام در ایران گـُل کرد امکاناتی است که برای آن در نظر گرفته شد؛ بنابراین اگر شبکه اجتماعی دیگری قابلیت جدیدی داشته باشد که برای مشترکان ایجاد جاذبه کند، به طور حتم با اقبال عمومی مواجه خواهد شد.

۷ آبا ۱۳۹۴
ششمین بسته خبری فاوا منتشر شد

از پساتلگرام تا اینترنت رایگان آمریکایی!

بحث‌ و کشمکش‌های ایجادشده پیرامون فیلترینگ تلگرام، تناقضات مسئولین وزارت ارتباطات در مورد پروژه اوترنت و مذاکرات این وزارتخانه برای انتقال کپی سرورهای اینترنت جهانی به ایران از مهم‌ترین اتفاقات هفته گذشته بود.

۲۱ مهر ۱۳۹۴
چهارمین بسته خبری فاوا

تلویزیون اینترنتی و ضرورت هوشیاری مسئولین

این هفته به بررسی وضعیت شبکه‌های اجتماعی و ضریب امنیت پایین این شبکه‌ها، بررسی طرح راه‌اندازی سامانه بومی رتبه‌بندی سایت‌ها، چرایی انتقال مرکز ملی فضای مجازی و به حاشیه رانده شدن آن و سایر اخبار مهم حوزه فاوا پرداخته شده است.

۱۳ مهر ۱۳۹۴

مرکز فضای مجازی با هدف معرفی اسلام به جهان تشکیل شده است

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: مرکز فضای مجازی با هدف معرفی اسلام به جهان تشکیل شده است.

۵ مهر ۱۳۹۴

اولویت‌های شورای عالی فضای مجازی از زبان فیروزآبادی

دبیر شورای عالی فضای مجازی از ارزیابی شبکه ملی اطلاعات و تسریع در اجرای آن و نیز راه‌اندازی مرکز تولید محتوای ملی به عنوان اولویت های دور جدید این شورا خبر داد.

۱ مهر ۱۳۹۴

دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی معارفه شد

مراسم معارفه ابوالحسن فیروزآبادی دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی با حضور چهار وزیر و در مراسمی به میزبانی وزارت ارتباطات معارفه شد.

۱۶ شهر ۱۳۹۴
واکنش قائم‌مقام وزیر کار به نامه لاریجانی در گفت‌وگو با تسنیم

حذف یارانه پردرآمدها توسط وزارت کار قانونی است

قائم‌مقام وزیر تعاون درباره نامه لاریجانی به رئیس‌جمهور مبنی بر غیرقانونی بودن شناسایی پردرآمدها برای حذف یارانه در وزارت کار، حذف یارانه توسط این وزارتخانه را قانونی دانست و گفت: حذف‌شدگانی که اطلاعات غلط بدهند، یک برابر جریمه می‌شوند نه سه برابر.

۱۲ خرد ۱۳۹۴

واریز یارانه ۶ میلیون ثروتمند به حساب تولیدکنندگان

قائم مقام وزیر کار با اعلام اینکه تلاش می‌شود تا یارانه ۶ میلیون نفر تا پایان سال حذف و منافع آن به اشتغال و تولید اختصاص یابد، گفت: انتظار می رود تعداد افراد تحت پوشش یارانه کالایی افزایش یابد.

۱۷ مهر ۱۳۹۳
قائم مقام وزیر کار؛

پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد تا پایان سال به روز می شود

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با وجود مشکلاتی که در حوزه صندوق فولاد وجود داشت توانستیم تاخیر در پرداخت ها را به کمترین زمان برسانیم به طوری که تا پایان سال حقوق بازنشستگان صندوق فولاد به روز خواهد شد.