۲۵ اسف ۱۳۹۵

گزارش/ پژوهش از برنامه بودجه عقب ماند

سهم پژوهش از تولید ناخالص ملی با وجود سیاست ها و اهداف از پیش تعیین شده در زمینه علم و فناوری و برنامه پنجم توسعه هنوز به نیم درصد نرسیده و با وضعیت فعلی بودجه ها امیدی به تحقق آن نیست.

۷ دی ۱۳۹۵

سامانه جایگاه علم و فناوری ایران رونمایی شد

سامانه جایگاه علم و فناوری ایران در جهان (نما) عصر چهارشنبه در حاشیه صد و چهل و نهمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عتف با حضور معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم رونمایی شد.

۱۲ آذر ۱۳۹۵
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اعلام کرد؛

حمایت ۳ و ۶ میلیونی از پایان‌نامه آزمایشگاهی دانشجویان ارشد و دکتری

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه هدف دانشگاه آزاد از طرح‌های پژوهشی، ارائه طرح‌های برون دانشگاهی است به حمایت ۳ و ۶ میلیونی از پایان‌نامه آزمایشگاهی دانشجویان ارشد و دکتری و اعطای کمک مالی به اعضای هیات علمی طبق بخشنامه فرصت مطالعاتی اشاره کرد.

۲ خرد ۱۳۹۵
معاون دانشگاه خبر داد:

اعطای تسهیلات پژوهشی ۳۰ تا۵۰ میلیون تومانی به اساتید دانشگاه آزاد

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: سقف پرداخت تسهیلات پژوهشی به اعضای هیات علمی این دانشگاه ۳۰ میلیون تومان است که این رقم برای فعالیت های ویژه تا ۵۰ میلیون تومان افزایش می یابد.

۳۱ تیر ۱۳۹۴
دکتر واشقانی فراهانی:

سرقت پژوهشی در ایران رایج است/ اخراج یک متقلب از هیئت‌علمی دانشگاه آزاد

بر اساس گزارشی که در وب‌سایت نشریه ساینس منتشرشده است، بیش از پانزده درصد پژوهشگران ایرانی که مقالات خود را در یک پایگاه مقالات علمی منتشر کرده‌اند، در تنظیم و نوشتن این مقاله‌ها تقلب کرده‌اند. این گزارش حاصل یک تحقیق دانشگاهی بر روی مقالات منتشرشده در پایگاه علمی arXiv است.این تحقیق نشان می‌دهد که همه کشورهای مورد مطالعه کمابیش درگیر مسئله تقلب در مجامع علمی هستند.

۳ خرد ۱۳۹۴
معاون دانشگاه آزاد:

اعطای وام بلاعوض ۳ تا ۶ میلیون تومانی دانشگاه آزاد برای پایان‌نامه‌ها

واشقانی فراهانی از حمایت ۳ تا ۶ میلیونی دانشگاه‌‌ آزاد از پایان‌نامه‌ها و پروژه‌های پژوهشی کاربردی دانشجویان ارشد و دکترا براساس امتیازبندی خبر داد.