۲۸ آبا ۱۳۹۵

وام مسکن فعلی گرهی از رکود مسکن باز نمی کند

کثریت مردم توانایی گرفتن وام مسکن را ندارند بنابراین هر شخصی سعی می کند سرمایه خود را در بازار رکودی ایران نگه دارد و خود را در تله سودهای بانکی سرسام آور گرفتار نکند.

۱۲ ارد ۱۳۹۵

آوار قاچاق بر اقتصاد ایران

با وجود تاکیدات همیشگی مسئولان نظام برای مبارزه با ورود کالای قاچاق، به دلیل بی‌توجهی دستگاه‌های مسئول هنوز هم کانتینر کانتینر کالای قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور می‌شود.

۲۰ دی ۱۳۹۴

۶ نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی به عضویت کمیسیون‌های تلفیق بودجه و برنامه ششم درآمدند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جلسه امروز ۶ نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به عضویت کمیسیون‌های تلفیق بودجه ۹۵ و برنامه ششم درآمدند.

۱۸ آذر ۱۳۹۴
ابراهیم نکو:

بررسی طرح تفکیک وزارت صنعت و بازرگانی در دور بعدی مجلس

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام اینکه طرح تفکیک دو وزارتخانه صنعت و بازرگانی در مجلس دهم بررسی خواهد شد؛ گفت: هرچند تفکیک این دو مجموعه بی هزینه نیست ولی اثرات مثبت آن به مراتب بیشتر خواهد بود.

۲۷ مهر ۱۳۹۴

رکود بخش مسکن اگر ادامه یابد به بحران تبدیل می‌شود

دبیر اول کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اگر بخش مسکن در همین حالت رکود باقی بماند، دولت را با یک چالش و نگرانی جدی مواجه می‌کند، گفت: بسته خروج از رکود می‌تواند بخش مسکن و صنایع مرتبط با این بخش را از رکود خارج کند.

۲۲ مرد ۱۳۹۴
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس

پول‌های بلوکه شده برای رونق بخش خصوصی استفاده شود/ استیضاح وزیر اقتصاد به صلاح نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ پول‌های بلوکه شده برای رونق فعالیت اقتصادی بخش خصوصی استفاده شود.

۲۷ خرد ۱۳۹۴
نکو در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس:

لوایح ایجاد منطقه آزاد تجاری بوشهر و اردبیل مسکوت ماند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی در تشریح نشست امروز کمیسیون گفت: موضوعات کارشناسی در رابطه با ایجاد منطقه آزاد در شهرستان های بوشهر و اردبیل و مهران ارایه شد اما به دلیل عدم ارائه نقشه مورد نیاز از سوی دولت مقرر شد این لایحه مسکوت بماند.

۱ ارد ۱۳۹۴

یارانه ۵ گروه پر درآمد حذف شد +جزئیات

بررسی‌های همشهری نشان می‌دهد از فروردین‌ماه امسال یارانه نقدی ۵گروه‌ درآمدی به تشخیص دولت حذف شده و در ماه‌های آینده احتمال حذف تعداد بیشتری از یارانه‌نقدی‌بگیران با درآمد بالا وجود دارد.

۲۱ دی ۱۳۹۳

نه شناسایی پردرآمدها نه کم درآمدها، پرمصرف‌ها را دریابید

تاکنون شناسایی خانواده های پردرآمد دریافت کننده یارانه نقدی و حذف آنان محقق نشده است؛ اما در صورتی که مصرف انرژی را شاخص قرار دهیم و یارانه مصرف خارج از الگو را حذف کنیم، در عمل یارانه پردرآمدها حذف خواهد شد.

۱ دی ۱۳۹۳
نکو:

اخذ سود های کلان بانکی از مردم در سایه نظارت ضعیف بانک مرکزی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از نرخ سود بالای وام های بانکی در کشور گفت: با وجود اینکه بانک ها ملزم به رعایت نرخ سود ۲۲ درصدی در ارائه تسهیلات بانکی هستند اما بیشتر بانک ها نرخ سود های بانکی را به نحوی محاسبه می کنند که مردم مجبور به ارائه سود بیشتر به بانک ها بشوند.

۲۱ آبا ۱۳۹۳
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

انتظار نداشتیم استقلال بانک مرکزی زیر سؤال برود/ مجمع تجدید نظر کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: انتظار نداشتیم استقلال بانک مرکزی زیر سؤال برود و امیدواریم به جای این تصمیم گیری ها اختیارات بانک مرکزی را بیشتر کنیم تا نیازهای جامعه برآورده شود.

۱۰ آبا ۱۳۹۳
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

دولت زودتر متمولان را از فهرست یارانه حذف کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت ساماندهی پرداخت یارانه نقدی را زودتر آغاز کند

۲۳ شهر ۱۳۹۳

نکو: تعریف شاغل باید اصلاح شود/ یک ساعت در هفته کار نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه تعریف شاغل باید برای مشخص شدن آمار بیکاری مشخص شود گفت: ایجاد امنیت و ثبات شغلی در کنار برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف چشم انداز ۱۴۰۴ مهم‌ترین گام در جهت حل مشکل بیکاری است.

۱۵ شهر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون برنامه, بودجه و محاسبات مجلس:

باطل کردن سهام عدالت درست نیست/ دولت به تدریج سهام را آزاد کند

عضو کمیسیون برنامه, بودجه و محاسبات مجلس با توصیه به دولت برای خودداری از باطل کردن برگه های سهام عدالت گفت: دولت باید به روش عقلانی و کارشناسی سهام ها را به تدریج آزادسازی کند تا قابل خرید و فروش شود.

۲ شهر ۱۳۹۳

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس: پیمان دوجانبه پولی راه برون رفت از تحریم است

با استفاده از پیمان دوجانبه و یا چندجانبه پولی می‌توانیم به اهداف خود که در شرایط فعلی با مشکلات مبادله‌ای پول در قبال فروش نفت مواجه هستیم، وضعیت خود را بهبود دهیم