۲۰ آبا ۱۳۹۶
استاد دانشگاه:

اگر ارز واردات گندم را به قیمت واقعی خود برسانند شاید قیمت آن به بیش از ۴ هزار تومان برسد

ابراهیم رزاقی استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: دولت ادعا می‌کند که قیمت گندم وارداتی از داخلی ارزان‌تر است؛ اما این ارزان تر بودن درشرایط سرکوب قیمتی دلار رخ داده است در حالی که با احتساب قیمت واقعی دلار، قیمت گندم وارداتی به مراتب بیشتر از گندم تولید داخل است.

۲۴ شهر ۱۳۹۶
یک اقتصاددان:ر

برداشت از صندوق توسعه ملی برای اشتغال‌زایی بی‌ثمر است

یک اقتصاددان، با بیان اینکه اشتغال ۱۱میلیون نفر در ۲۸سال گذشته، با وجود درآمدهای ارزی قابل توجیه نیست، گفت:طرح دولت برای برداشت از صندوق توسعه ملی بابت اشتغال، بی‌ثمر است.

۲۸ خرد ۱۳۹۵

نقش‌ بانک‌ها در پازل اقتصاد مقاومتی

متأسفانه در این حقیقت که بانک‌ها به‌جای شرکت در تولید، سرمایه‌ها و سپرده‌های مردمی را به‌سوی فعالیت‌های غیرتولیدی سوق می‌دهند شکی نیست.

۴ ارد ۱۳۹۵

تک‌نرخی یا دونرخی ؛ مسئله این است

نمایندگان مجلس با باقی ماندن کارت هوشمند سوخت خودروها و همچنین ارائه بنزین به‌صورت دونرخی موافقت کردند. اما دولت همچنان اصرار دارد که باید کارت سوخت حذف و بنزین به‌صورت تک نرخی عرضه شود. کارشناسان معتقدند حفظ کارت سوخت به عنوان ابزاری برای ثبت آمار مصرف بنزین ضرروت دارد. دونرخی شدن بنزین می‌تواند تضمین‌کننده حفظ کارت سوخت باشد.

۲۵ بهم ۱۳۹۴

روستازدایی نقشه ۵۰سال پیش موساد/اقتصادمقاومتی در چنگال لیبرالهاست/از بیان صریح مطالب نمی‌ترسم

استاد اقتصاد توسعه دانشگاه تهران با تبیین لزوم توجه به مبانی فلسفی فرهنگ اسلامی برای نجات اقتصادمقاومتی از چنگال لیبرالها، تصریح کرد: روشنگری رسانه‌ها در این زمینه در میان آحاد جامعه بسیار پراهمیت و تأثیرگذار است.

۱۳ بهم ۱۳۹۴

راه ورود غذا را فردا ببندند، تدبیر دولت چیست؟برخی مدیران به نیابت از آمریکا کار می‌کنند

ابراهیم رزاقی با هشدار اینکه دولت برای مقابله با توقف احتمالی صادرات مواد غذایی به کشور ناشی از خصومت آمریکا و غرب برنامه‌ای ندارد، معتقد است که جریان وابسته داخلی با انحراف از خط امام(ره) در عمل به نیابت از آمریکا فعالیت می کند.

۸ آذر ۱۳۹۴

رزاقی: اقتصادمان نفتی باشد از وابستگی خلاص نمی‌شویم

این اقتصاددان افزود: عقبه جنگ اقتصادی گریبانگیر کشورهای مستقل را گرفته/ تفکر نظام سرمایه‌‌داری تلاش دارد با به چالش کشیدن استقلال اقتصادی ملت‌‌های آزاده، تمام منابع و ظرفیت‌‌های این کشورها را به استعمار کشد

۲۲ آبا ۱۳۹۴

دولت در «اقتصاد» دست روی دست گذاشته/ وعده‌های انتخاباتی رئیس‌جمهور برای جلب آرا بود/ شرکت‌های خارجی قصد فروش کالاهای روی دست‌ مانده خود را دارند

کارشناس اقتصاد تصریح کرد دولت آگاهانه یا ناآگاهانه در زمینه اقتصاد دست روی دست گذاشته و به روش‌های احیای تولید عمل نکرده است، شرکت‌های خارجی هم می‌خواهند کالاهای روی دست مانده خود را بفروشند.

۲۰ آبا ۱۳۹۴

پژویان: سیاست‌های اقتصادی دولت اشتباه است/ رزاقی: ایران واردکننده شده است

در میزگرد اقتصاد مقاومتی که جمشید پژویان و ابراهیم رزاقی شرکت کرده بودند، سیاست اشتباه دولت و واردات بی‌رویه کالا به جای سیاست تولیدمحور بودن مورد نقد قرار گرفت.

۲۸ مهر ۱۳۹۴

اصل حمایت از تولید سال هاست که مغفول مانده

یک کارشناس اقتصادی معتقد است: اصل حمایت از تولید سال هاست که مغفول مانده و در حال حاضر تنها تجارت و دلالی در اقتصاد حرف اول را می زند.

۱۸ مرد ۱۳۹۴

چرا به اقتصاد مقاومتی تن نمی‌دهند؟!

برخی‌ در حال القای این انگاره هستند که توسعه مساوی است با مصرف! وقتی چنین فضایی بر فکر و ذهن آنان حاکم است نتیجه چیزی جز تقلیل ۵۰ درصدی ظرفیت واحدهای تولیدی و ورشکسته شدن تعداد قابل توجهی از آنها نخواهد بود.

۴ مرد ۱۳۹۴

لغو تحریم‌ها، واردات را زیاد می‌کند؟

تهد‌‌ید‌‌ورود‌‌ سیل خانمان براند‌‌از وارد‌‌ات و خاموش شد‌‌ن چراغ تولید‌‌کنند‌‌گان د‌‌اخلی/بعید‌‌ نیست فتنه بعد‌‌ی د‌‌شمن با سوار شد‌‌ن بر موج معضلات اقتصاد‌‌ی و د‌‌ر غفلت مسئولین روی د‌‌هد‌‌/مسئولان امنیت غذایی را جدی بگیرند

۱۱ تیر ۱۳۹۴
مدیریت اقتصاد با تحریم"

رزاقی: خودکفایی صنعت دفاعی نمونه موفق مدیریت در تحریم است

یک اقتصاددان گفت: این که گفته می‌شود تحریم پدر اقتصاد ایران را در آورده است غلط است، در واقع این مدیریت غلط اقتصادی است که این شرایط را ایجاد کرده، به همین دلیل کشور نیازمند مدیران ایثارگری است که به فکر جمع کردن ثروت نباشند.

۹ تیر ۱۳۹۴
ابراهیم رزاقی:

۱۵ میلیارد دلار ارزان در ۲۶ سال اخیر خرج سفر خارجی عده‌‌ای خاص شد

ابراهیم رزاقی اقتصاددان با اعلام اینکه ۱۵میلیارد دلار ارزان در اختیار عده ای قرار دادیم که به سفر خارجی بروند گفت: ما در ۲۶ سال پس از جنگ تحمیلی، اقتصادی را اداره کرده ایم که هیچ ربطی به قانون اساسی و اندیشه های امام ( ره) نداشته است.

۲۱ خرد ۱۳۹۴
ابراهیم رزاقی:

ایران در دوره پساتحریم وابسته‌تر از امروز به غرب خواهد بود

یک اقتصاددان با بیان این که اگر تحریم ها برداشته شود درآمد ارزی ایران زیاد می شود و نهایتا واردات ما بیشتر می شود گفت: آنچه تجربه نشان می دهد در دوره پساتحریم ما وابسته تر از امروز به غرب خواهیم شد.