۱۷ تیر ۱۳۹۶

رئیس سازمان سنجش: نتیجه تعیین تکلیف ۲۹۰۰ رشته محل دانشگاه آزاد به سازمان سنجش ابلاغ نشده است

رییس سازمان سنجش از ابلاغ نشدن نتیجه تعیین تکلیف ۲۹۰۰ رشته محل مورد مناقشه دانشگاه آزاد با وزارت علوم به سازمان متبوعش خبر داد.

۲۰ آذر ۱۳۹۵

پذیرش مستقل دانشجو در مقطع دکتری توسط دانشگاه آزاد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کنکور های پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با دانشگاه های وابسته به وزارت علوم و وزارت بهداشت تجمیع شد اما شیوه پذیرش منوط به ابلاغ شیوه نامه است.

۱۱ مرداد ۱۳۹۵

رییس سازمان سنجش: تنها ۱۵ درصد آموزش عالی رایگان است / بی برنامگی در جذب دانشجویان خارجی

صندلی های خالی دانشگاه های کشور از منظر برخی کارشناسان به معنای تهدیدی جدی برای سطح آموزش عالی کشور به شمار می رود؛ این در حالی است که مسوولان وزارت علوم بر این باورند که این کرسی ها می توانند فرصتی مغتنم برای جذب دانشجویان خارجی به شمار روند.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
رئیس سازمان سنجش به مهر خبر داد؛

در آزمون دکتری ۹۶ تعدد آزمون‌ها و میزان اعتبار آزمون‌ها مانند آیین‌نامه فعلی خواهد بود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آیین نامه اجازه برگزاری امتحان، مصاحبه، بررسی سوابق تحصیلی و مدارک برای پذیرش دانشجویان دکتری به دانشگاه ها را داده است و فعالیت دانشگاه ها خلاف ضوابط نیست.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

به شورای سنجش و پذیرش دانشجو اجازه داده شده تا سهم سوابق تحصیلی را به تدریج و براساس تحت پوشش قرار گرفتن امتحانات نهایی افزایش دهد

خدایی رئیس سازمان سنجش: در اصلاحیه قانون سنجش و پذیرش دانشجو بحث سوابق تحصیلی مجددا بازتعریف شده است، در قانون قبلی سوابق تحصیلی ۳ سال دوره متوسطه مدنظر بود اما هم‌اکنون علاوه بر آن سوابق تحصیلی دوره پیش‌دانشگاهی نیز مدنظر است و تعداد کامل دروس به تعدادی از دروس تغییر یافته است.

۲۹ فروردین ۱۳۹۵

آموزش و پرورش موظف به برگزاری امتحان نهایی در سه سال پایانی متوسطه شد

خدایی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور: در جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو آموزش و پرورش موظف شد نمرات سه سال آخر متوسطه دانش آموزان را به صورت نهایی و کشوری به سازمان سنجش ارسال کند/. همچنین شورای سنجش و پذیرش دانشجو مصوب کرد درصد پذیرش ظرفیت رشته‌های صرفا با سوابق تحصیلی برای سال تحصیلی آینده به ۸۰ درصد برسد. یعنی ۸۰ درصد ورودی‌های آموزش عالی صرفا باید با سوابق تحصیلی باشد.

۲۲ فروردین ۱۳۹۵

جلسه اضطراری درباره تعیین تکلیف «تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور» هفته آینده تشکیل می‌شود

خدایی، رئیس سازمان سنجش: رأی دیوان عدالت اداری ۱۱ اسفند به بنده ابلاغ شد و گفتند یک ماه مهلت دارید رأی را اجرا کنید/ یک استفساریه دو فوریتی را تقدیم هیأت رئیسه مجلس کردیم که منتظر اعلام وصول آن هستیم و دو حالت متصور است؛ یکی اینکه تأثیر سوابق را حذف کنیم و ممکن است تحت شرایطی به قانون سال ۸۶ برگردیم در نتیجه هفته آینده جلسه اضطراری تشکیل خواهیم داد و تا آخر فروردین تعیین و تکلیف خواهیم کرد.

۲۲ فروردین ۱۳۹۵

تعیین تکلیف تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری تا آخر فروردین امسال

خدایی، رئیس سازمان سنجش: اگر مجلس شورای اسلامی برسد و استفساریه‌ای را بررسی و ابلاغ کند، ما براساس آن استفساریه عمل می‌کنیم و در غیر این صورت رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری که در حکم قانون است، به همان صورت ممکن اجرا می‌شود.

۱۸ فروردین ۱۳۹۵

ابهام در سهم سوابق تحصیلی در کنکور ۹۵

در حالی که تعداد زیادی از داوطلبان کنکور منتظرند تا سهم ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور مشخص شود، هنوز پرونده این موضوع در مجلس باز نشده است.

۱۷ بهمن ۱۳۹۴

توضیحات رئیس سازمان سنجش پیرامون رأی دیوان عدالت اداری درباره آزمون سراسری/تأثیر مثبت ۲۵ درصد سوابق تحصیلی همچنان باقی است

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دیوان عدالت اداری رأی به ابطال قانون نداد بلکه فقط درباره رابطه با یک بند قانون بحثی مطرح شده که بر این اساس تأثیر مثبت ۲۵ درصد سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۹۵ همچنان باقی است.

۷ دی ۱۳۹۴

تغییرات قانون جدید دکتری در آزمون اسفند اعمال نمی‌شود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به دغدغه داوطلبان آزمون دکتری سال ۹۵ گفت: تغییرات قانون دکتری شامل آزمون اسفند ۹۴، نخواهد شد.

۲۵ آذر ۱۳۹۴
همزمان با هفته پژوهش

۲۱ پژوهشگر برتر کشور تقدیر شدند

مراسم تقدیر از ۲۱ پژوهشگر برتر کشور صبح امروز با حضور وزیر علوم، وزیر بهداشت و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد.

۳ مهر ۱۳۹۴

شرایط ورود به دانشگاه براساس سهم سوابق تحصیلی در کنکور ۹۵

شورای سنجش و پذیرش دانشجو با تشکیل جلسه طی هفته جاری سهم سوابق تحصیلی در کنکور سال ۹۵ را مشخص کرد که براین اساس تأثیر ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی پابرجاست و علاوه بر آن افزایش ۵ درصدی نیز طبق ضوابطی اعمال می‌شود.

۱ مهر ۱۳۹۴
رییس سازمان سنجش :

تاثیر معدل دانش آموزان برای ورود به دانشگاه به ۳۰ درصد می رسد

رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تاکنون تاثیر مثبت معدل دانش آموزان برای ورود به دانشگاه ۲۵ درصد بود که برای آزمون سراسری ۹۵، پنج درصد تاثیر مثبت نمرات چهار درس پیش دانشگاهی نیز به آن اضافه می شود.

۲۶ شهریور ۱۳۹۴

جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

رئیس سازمان سنجش کشور گفت: سؤالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش شخصی‌سازی شده و دارای تنوع است و هر داوطلب باید به پرسش‌های عمومی و تخصصی پاسخ دهد.