۵ خرد ۱۳۹۷

جدیدترین تغییر کنکور۹۸ اعلام شد/ طراحی ۲ نوع سئوال برای داوطلبان

رئیس سازمان سنجش گفت: با توجه به تغییر نظام آموزشی، برای کنکور سال ۹۸ دو نوع و سری سئوال برای داوطلبان نظام قدیم پیش دانشگاهی و نظام جدید (۳،۳،۶) طراحی می شود.

۲۱ بهم ۱۳۹۶

رئیس سازمان سنجش: ۵۰درصد داوطلبان کنکور پشت‌کنکوری هستند

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه ۵۰درصد داوطلبان کنکور پشت‌کنکوری‌های سال‌های قبل هستند، از افزایش درصد پذیرش داوطلبان در کنکور سراسری سال ۹۷ براساس سوابق تحصیلی خبر داد.

۲ بهم ۱۳۹۶

رئیس سازمان‌سنجش : سازمان‌سنجش موافق حذف‌کنکور بوده و منتظر فراهم‌ شدن مقدمات برای‌اجرایی کردن اجرای‌ قانون سنجش و پذیرش‌دانشجو (حذف‌کنکور) است

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با رد شایعه مخالفت سازمان با حذف کنکور، تأکید کرد: ما به حداقل‌های قانونی عمل کرده‌ایم و امروز ۸۵ درصد ظرفیت‎ دانشگاه‌ها بدون کنکور است.

۱۲ دی ۱۳۹۶

رئیس سازمان سنجش: براساس نظرسنجی‌ها، رضایتمندی از این سازمان بیش از ۸۳ درصد است

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور: براساس نظرسنجی ها، رضایتمندی از این سازمان بیش از ۸۳ درصد است و باید از این اعتماد اجتماعی استفاده کنیم.

۱۱ دی ۱۳۹۶

رئیس سازمان سنجش آموزش: اعضای کارگروه بررسی حذف کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی مشخص شده‌اند

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از معرفی اعضای کارگروه بررسی حذف کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی و آغاز گزارش‌گیری این کارگروه خبر داد.

۱۷ تیر ۱۳۹۶

رئیس سازمان سنجش: نتیجه تعیین تکلیف ۲۹۰۰ رشته محل دانشگاه آزاد به سازمان سنجش ابلاغ نشده است

رییس سازمان سنجش از ابلاغ نشدن نتیجه تعیین تکلیف ۲۹۰۰ رشته محل مورد مناقشه دانشگاه آزاد با وزارت علوم به سازمان متبوعش خبر داد.

۱۹ آذر ۱۳۹۵

پذیرش مستقل دانشجو در مقطع دکتری توسط دانشگاه آزاد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کنکور های پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با دانشگاه های وابسته به وزارت علوم و وزارت بهداشت تجمیع شد اما شیوه پذیرش منوط به ابلاغ شیوه نامه است.

۱۰ مرد ۱۳۹۵

رییس سازمان سنجش: تنها ۱۵ درصد آموزش عالی رایگان است / بی برنامگی در جذب دانشجویان خارجی

صندلی های خالی دانشگاه های کشور از منظر برخی کارشناسان به معنای تهدیدی جدی برای سطح آموزش عالی کشور به شمار می رود؛ این در حالی است که مسوولان وزارت علوم بر این باورند که این کرسی ها می توانند فرصتی مغتنم برای جذب دانشجویان خارجی به شمار روند.

۱۷ ارد ۱۳۹۵
رئیس سازمان سنجش به مهر خبر داد؛

در آزمون دکتری ۹۶ تعدد آزمون‌ها و میزان اعتبار آزمون‌ها مانند آیین‌نامه فعلی خواهد بود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آیین نامه اجازه برگزاری امتحان، مصاحبه، بررسی سوابق تحصیلی و مدارک برای پذیرش دانشجویان دکتری به دانشگاه ها را داده است و فعالیت دانشگاه ها خلاف ضوابط نیست.

۱۵ ارد ۱۳۹۵

به شورای سنجش و پذیرش دانشجو اجازه داده شده تا سهم سوابق تحصیلی را به تدریج و براساس تحت پوشش قرار گرفتن امتحانات نهایی افزایش دهد

خدایی رئیس سازمان سنجش: در اصلاحیه قانون سنجش و پذیرش دانشجو بحث سوابق تحصیلی مجددا بازتعریف شده است، در قانون قبلی سوابق تحصیلی ۳ سال دوره متوسطه مدنظر بود اما هم‌اکنون علاوه بر آن سوابق تحصیلی دوره پیش‌دانشگاهی نیز مدنظر است و تعداد کامل دروس به تعدادی از دروس تغییر یافته است.

۲۸ فرو ۱۳۹۵

آموزش و پرورش موظف به برگزاری امتحان نهایی در سه سال پایانی متوسطه شد

خدایی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور: در جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو آموزش و پرورش موظف شد نمرات سه سال آخر متوسطه دانش آموزان را به صورت نهایی و کشوری به سازمان سنجش ارسال کند/. همچنین شورای سنجش و پذیرش دانشجو مصوب کرد درصد پذیرش ظرفیت رشته‌های صرفا با سوابق تحصیلی برای سال تحصیلی آینده به ۸۰ درصد برسد. یعنی ۸۰ درصد ورودی‌های آموزش عالی صرفا باید با سوابق تحصیلی باشد.

۲۱ فرو ۱۳۹۵

جلسه اضطراری درباره تعیین تکلیف «تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور» هفته آینده تشکیل می‌شود

خدایی، رئیس سازمان سنجش: رأی دیوان عدالت اداری ۱۱ اسفند به بنده ابلاغ شد و گفتند یک ماه مهلت دارید رأی را اجرا کنید/ یک استفساریه دو فوریتی را تقدیم هیأت رئیسه مجلس کردیم که منتظر اعلام وصول آن هستیم و دو حالت متصور است؛ یکی اینکه تأثیر سوابق را حذف کنیم و ممکن است تحت شرایطی به قانون سال ۸۶ برگردیم در نتیجه هفته آینده جلسه اضطراری تشکیل خواهیم داد و تا آخر فروردین تعیین و تکلیف خواهیم کرد.

۲۱ فرو ۱۳۹۵

تعیین تکلیف تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری تا آخر فروردین امسال

خدایی، رئیس سازمان سنجش: اگر مجلس شورای اسلامی برسد و استفساریه‌ای را بررسی و ابلاغ کند، ما براساس آن استفساریه عمل می‌کنیم و در غیر این صورت رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری که در حکم قانون است، به همان صورت ممکن اجرا می‌شود.

۱۷ فرو ۱۳۹۵

ابهام در سهم سوابق تحصیلی در کنکور ۹۵

در حالی که تعداد زیادی از داوطلبان کنکور منتظرند تا سهم ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور مشخص شود، هنوز پرونده این موضوع در مجلس باز نشده است.

۱۷ بهم ۱۳۹۴

توضیحات رئیس سازمان سنجش پیرامون رأی دیوان عدالت اداری درباره آزمون سراسری/تأثیر مثبت ۲۵ درصد سوابق تحصیلی همچنان باقی است

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دیوان عدالت اداری رأی به ابطال قانون نداد بلکه فقط درباره رابطه با یک بند قانون بحثی مطرح شده که بر این اساس تأثیر مثبت ۲۵ درصد سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۹۵ همچنان باقی است.