۷ بهم ۱۳۹۶

رئیس خانه اقتصاد ایران: تحقیق‌و‌تفحص مجلس از فروش کالای خارجی به نام ایرانی در مناطق آزاد آغاز گردید

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت برای مقابله با تخلفی که در مناطق آزاد با عوض کردن بسته بندی کالای خارجی و نهایتا وارد کردن آن تحت عنوان کالای داخلی انجام می‌شود بحث تحقیق و تفحص از مناطق آزاد کلید زده شد.

۳۰ مرد ۱۳۹۵
ابراهیم جمیلی؛ رییس خانه اقتصاد ایران

جذب سرمایه‌گذار خارجی با یک استراتژی منسجم، یک رویکرد مهم در خروج معدن از رکود است

عدم برنامه‌ریزی صحیح در باور پتانسیل‌های معدنی، نقض قانون در دوره‌های گذشته و همچنین ثبت مناطق اکتشافی به نام‌های گوناگون و افراد غیرمعدنی و معطل کردن آن‌ها باعث شده نتوانیم از پتانسیل‌های معدنی به نحوی مطلوب استفاده کنیم.

۲۸ تیر ۱۳۹۵

سود بانکی هنوز بین ۲۷ الی ۳۶ درصد است

رئیس خانه اقتصاد ایران گفت: پارسال دولت در اجرای برنامه خروج از رکود فقط توانست مشکلات دو واحد صنعتی خودروسازی را حل کند و به بقیه واحدهای صنعتی و تولیدی کمکی نکرد.

۱۱ تیر ۱۳۹۵

فعال معدن: دولت در حوزه اکتشاف معدن منتظر سرمایه‌گذار خارجی نباشد

یک فعال معدنی با بیان اینکه برای اکتشافات نیازمند سرمایه و تکنولوژی روز هستیم نه سرمایه گذار خارجی، گفت: دولت باید با پرداخت هزینه های اکتشاف به بخش خصوصی بسترهای لازم را برای تقویت این بخش فراهم کند.

۶ تیر ۱۳۹۵

عضو اتاق بازرگانی: منابع بانکی به بنگاه های کوچک و متوسط اختصاص یابد

عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه ۵۲ درصد صادرات ما نفتی است و ۲۰ تا ۳۰ درصد مابقی صادرات هم مواد خام است، گفت: تا بازی سیاسی در زمین اقتصاد هست کشور پیش نمی رود.

۱۵ خرد ۱۳۹۵
رئیس خانه اقتصاد ایران :

طرف مذاکره با سرمایه گذاران خارجی، ایمیدروست و بخش خصوصی نقشی ندارد

رئیس خانه اقتصاد ایران با اشاره به اینکه دولت باید در واگذاری معادن به بخش خصوصی اقدام جدی را انجام دهد، گفت: هنوز سرمایه‌گذاری خارجی در بخش معدن انجام نشده، البته آنها علاقه‌مند شراکت با دولت هم نیستند.

۳ خرد ۱۳۹۵

پیشنهاد رئیس شورای بازرگانی ایران و هند برای ساخت شهرک صنعتی مشترک در چابهار

رئیس شورای بازرگانی ایران و هند با تاکید بر راه اندازی واحدهای صنعتی توسط دو کشور، پیشنهاد داد که شهرک صنعتی مشترکی توسط دو کشور در چابهار ساخته شود.

۱ مرد ۱۳۹۴

رئیس خانه اقتصاد ایران: ‫از ورود آلمانی‌ها به تهران خوشحالم؛ اما مراقب باشیم

جمیلی با بیان اینکه امروز باید از تحریم‌ها درس گرفته و در بستن قراردادهای آتی هوشیار باشیم، افزود: قراردادهای جاری به گونه‌ای تنظیم شوند که بتوانیم تکنولوژی‌های موجود را به کشور انتقال دهیم

۲۶ خرد ۱۳۹۴
خصوصی سازی در ۱۰ سالگی اصل چهل و چهار

دولت‌ها عزم جدی برای خصوصی‌سازی ندارند/ افزایش حجم دولت و بروکراسی دولتی/ مزایده‌‌ سرخابی‌ها بدبینی ایجاد کرد

عضو هیأت مدیره انجمن سرب و روی با بیان اینکه دولت برای اجرای قانون خصوصی‌سازی عزم جدی ندارد، گفت: رفتار دولت در واگذاری پرسپولیس و استقلال، باعث ایجاد بدبینی نسبت به برنامه‌های خصوصی‌سازی در کشور شد.

۸ ارد ۱۳۹۴

چالش‌های صادرات غیرنفتی در عصرانه خانه اقتصاد ایران

چالش‌های صادرات غیرنفتی در عصرانه دیروز خانه اقتصاد ایران بررسی شد.

۲۳ دی ۱۳۹۳
عضو هیات نمایندگان اتاق ایران:

خصوصی سازی باید به معنی واقعی اجرا شود

عضو هیات نمایندگان اتاق با بیان اینکه بخش خصوصی بارها در جلسه با مسئولان دولتی الزاماتی را برای اجرای خصوصی‌سازی اعلام کرده اند، کفت: متأسفانه هنوز خصوصی سازی باید به معنی واقعی اجرا نشده است.

۳ آبا ۱۳۹۳
عضوهیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران:

مصوبات شورای عالی صادرات اجرا نمی‌شود/هنوز تصمیمات لحظه‌ای و غیرکارشناسی می‌گیرند

عضوهیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به این که تصمیمات لحظه‌ای و غیرکارشناسی به بازار لطمه وارد می‌کند، گفت: به دلیل عدم توجه کافی و لازم به صادرات و تولید صادرات محور، برخی تصمیمات شورای عالی صادرات عملی نشده‌اند.