۱ ارد ۱۳۹۷
کارشناس اقتصادی:

انتشار اوراق قرضه عاملی برای افزایش نقدینگی و تورم در کشور است

مشاور رئیس اتاق بازرگانی ایران، گفت: انتشار اوراق خزانه باعث افزایش پایه پولی کشور می‌شود، اما به دلیل همگام نبودن تولید با افزایش نقدینگی، تورم در کشور افزایش می‌یابد.

۱۵ دی ۱۳۹۶
مشاور عالی رییس اتاق بازرگانی تهران:

قاچاق کالا با افزایش تعرفه واردات، تشدید می‌شود

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: وضع تعرفه‌های گمرکی سنگین بر روی کالا‌های وارداتی، افزایش قاچاق کالا را به همراه دارد.

۲۹ مرد ۱۳۹۵

تقاضای ارز تا پایان سال چقدر خواهد بود؟

مشاور رییس اتاق تهران با اشاره به اینکه بررسی عرضه و تقاضای ارز در سال ۹۵ نشان می دهد که با نفت بشکه‌ای حدود ۴۰ دلار نیز، تراز ارزی به نفع کشور است، گفت: با توجه به ۷۱ میلیارد دلار نیاز سالانه ارزی و درآمد ارزی ۷۶ میلیارد دلاری و با فرض قیمت هر بشکه نفت ۴۰ دلار به نظر می‌رسد که تعادل در بازار ارز از نظر منابع و مصارف برقرار خواهد بود.

۳۰ دی ۱۳۹۴

کمرنگ دیده شدن مطالبات بخش خصوصی در برنامه ششم

سیزدهمین نشست کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران به بحث و بررسی پیرامون جایگاه بخش خصوصی در برنامه ششم اختصاص یافت. در این نشست، حاضران این نکته را مورد تاکید قرار دادند که در فرصت باقیمانده تا بررسی و تصویب برنامه ششم در مجلس شورای اسلامی، برای ارتقای جایگاه بخش خصوصی در این برنامه به رایزنی‌های خود با نهادهای ذیربط ادامه دهند و با جدیت بیشتری آن را مورد پیگیری قرار دهند.

۱ دی ۱۳۹۴

پیشنهاد بخش خصوصی برای برنامه ششم

رئیس کمیته تدوین برنامه ششم در اتاق ایران گفت: طی ۳ ماه کار کارشناسی پیشنهاد می‌کنیم بدنه دولت ۱۵ درصد کوچک‌تر شده و بنگاه‌های زیان‌ده از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

۳۰ آذر ۱۳۹۴

آزمون و خطا در سند چشم انداز باید پایان یابد

رئیس کمیته برنامه ششم اتاق بازرگانی ایران گفت: نیمی از برنامه سند چشم‌انداز ۲۰ ساله گذشته، در نیمه دوم اجرای این طرح دیگر نباید آزمون و خطا داشته باشیم.

۱ آذر ۱۳۹۳
دبیرکل اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگویی عنوان کرد

۳ خلاء در بودجه ۹۴/ ثمرات لایحه خروج از رکود باید در بودجه دیده شود

دبیرکل اتاق بازرگانی تهران گفت: دولت برنامه خوبی را برای بودجه ۹۴ ارائه کرده، اما ردیفی را برای تسویه بدهی‌هایش به پیمانکاران درنظر نگرفته و همچنین وضعیت بودجه متفرقه نیز مشخص نیست.

۱۷ آبا ۱۳۹۳

دبیرکل اتاق تهران: بودجه مصوب مجلس با نظر دولت تفاوت بسیار دارد

دبیرکل اتاق بازرگانی و صنایع ومعادن و کشاورزی تهران معتقد است: سالانه دستگاه ها در خصوص بودجه با مجلس شورای اسلامی اقدام به رایزنی می کنند تا بودجه خود را درقانون افزایش دهند،بنابراین بودجه ای که در مجلس تصویب می شود با نظر دولت تفاوت بسیاری دارد.

۲۵ شهر ۱۳۹۳
دبیر کل اتاق بازرگانی تهران:

هنوز جزئیات تفاهم‌نامه صنعت و معدنی ایران و روسیه اعلام نشده است

دبیر کل اتاق بازرگانی تهران با اشاره به امضای تفاهم‌نامه ایران و روسیه گفت: در زمینه‌ صنعت و معدن قراردادی میان این دو کشور امضا شد اما هنوز جزئیات آن اعلام نشده است.