۲۷ بهمن ۱۳۹۵

دبیرانجمن لوازم خانگی: وزیر صنعت در تعرفه واردات لوازم خانگی ترکیه تجدید نظر کند

دبیر انجمن لوازم خانگی با بیان اینکه تولیدکنندگان از وزیر می‌خواهند تا در کاهش تعرفه واردات کالاهای لوازم خانگی ترکیه تجدید نظر کند، گفت: این تصمیم برای فعالان صنعت لوازم خانگی کشور بسیار سوال برانگیز است.

۲۰ آذر ۱۳۹۵
عضو هیات مدیره خانه صنعت در گفتگو با عیارآنلاین:

مهمترین مشکل تولید، نبود آمار و اطلاعات در سرمایه‌گذاری است

با توجه به این که در صنایع کوچک و متوسط نیاز به سرمایه‌گذاری کمتری است لذا افراد بیشتری به این عرصه وارد می شوند، در حالی که ریسک سرمایه‌گذاری در صنایع کوچک و متوسط بیشتر است، چون رقبای بیشتری وجود دارد.

۲۹ مرداد ۱۳۹۵
عضو خانه صنعت، معدن، تجارت:

نگاه برنامه ششم، بیشتر در راستای حمایت از بانکها است

یک عضو خانه صنعت، معدن، تجارت ایران با تأکید براینکه اجرایی شدن رشد ۸ درصدی در لایحه برنامه ششم با توجه به شرایط فعلی کشور امکان پذیر نیست، گفت: نگاه برنامه ششم بیشتر حمایت از بانک‌ها است.

۲۲ خرداد ۱۳۹۵

دولت مدیر خوبی برای کارخانه ارج نیست/ بوروکراسی دولتی اجازه هماهنگی ارج با تغییرات بازار را نمی‌دهد

کارشناس صنعت با بیان اینکه دولت نمی‌تواند مدیر خوبی برای ارج باشد، گفت: قاچاق لوازم خانگی باعث تضعیف صنایع داخلی شده است.

۲ خرداد ۱۳۹۵
عضو هیات‌ مدیره خانه صنعت و معدن ایران:

رونق تولید نیازمند توجه به بازار بین المللی است

عضو هیات‌ مدیره خانه صنعت و معدن ایران با تأکید براینکه تحریم‌ها برضد ایران یک شبه اعمال نشده و یک شبه نیز برطرف نخواهد شد، گفت: درصورت اجرایی شدن تصمیمات می‌توان به خروج از رکود در بخش صنعت امیدوار بود، وگرنه رشد منفی امسال هم تکرار می شود.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
یک کارشناس صنعت:

دولت در مذاکره با هیأت‌های خارجی نقش فعال اقتصادی را بازی می‌کند، نه سیاست‌گذار

کارشناس بخش صنعت با بیان اینکه دولت در مذاکره با هیأت‌های تجاری خارجی نقش فعال اقتصادی را ایفا می‌کند، نه تسهیل‌کننده و سیاست‌گذار، گفت: برای مذاکره و همکاری با طرف‌های خارجی باید اتاق فکر تشکیل شود.

۲۱ فروردین ۱۳۹۵
یک عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن ایران خبر داد

تعطیلی ۱۰هزار واحد تولیدی در خوشبینانه‌ترین حالت

یک عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه ۵۰درصد واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی با ۲۵درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند، گفت: امروز حدود ۱۰هزار واحد تولیدی آن هم در خوشبینانه‌ترین حالت تعطیل هستند.

۱۷ فروردین ۱۳۹۵
یک کارشناس صنعت:

استراتژی صنعتی کارآمد برای تحقق اقتصاد مقاومتی نداریم/راهبرد صنعتی ضمانت اجرایی ندارد

یک کارشناس صنعت با بیان اینکه دستیابی به اقتصاد مقاومتی نیازمند تدوین استراتژی صنعتی مطابق با شرایط جدید کشور است، گفت: در حال حاضر استراتژی صنعتی به روز در کشور نداریم و سیاست‌گذاری قانونی کارآمدی در بخش صنعت ابلاغ نشده است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۴
عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن ایران:

تولید منتظر معجزه در سال ۹۵ نباشد

عضو هیئت مدیره خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه نباید تولیدکنندگان درسال ۹۵ توقع معجزه داشته باشند گفت: امروز همچنان بازار در رکود به سر برده و تولیدکنندگان سردرگم هستند.

۲۸ بهمن ۱۳۹۴
عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن ایران:

تولید کننده ای را ندیده ایم که یارانه گرفته باشد

یک عضو هیات مدیره خانه صنعت و معدن ایران در واکنش به اظهارات دیروز نوبخت با بیان اینکه از دولت گذشته تاکنون وعده‌های مختلفی مبنی بر ارائه یارانه به تولید مطرح شده است، گفت: تاکنون تولید‌کننده‌ای را ندیده‌‌ایم که این یارانه را دریافت کرده باشد.

۳۰ دی ۱۳۹۴

پیشنهاد صنعتگران درباره احکام دائمی برنامه ششم

یک کارشناس صنعت با تشریح پیشنهاد تولیدکنندگان در مورد احکام دائمی برنامه ششم،گفت: حضور تشکل‌ها در شورای گفت‌وگو، مشخص شدن ارتباط شورای پول و اعتبار با شورای عالی اقتصاد و تشکیل مراکز مستقل آماری از جمله این پیشنهادات است.

۲۷ دی ۱۳۹۴
کارشناس صنعت تشریح کرد

امتیازات و مخاطرات رفع تحریم‌ برای صنعت؛ از کاهش هزینه‌ مبادلات تا تشدید رکود تولید داخل از طریق افزایش واردات

کارشناس بخش صنعت با تشریح مزایا و مخاطرات رفع تحریم‌ها برای این بخش، گفت: با رفع تحریم‌ها هزینه‌های صرافی، حمل و نقل و بیمه‌ کاهش می‌یابد و در عین حال، امکان تقویت واردات و تقویت رکود در صنعت داخل نیز وجود دارد.

۲۰ دی ۱۳۹۴
عضو هیأت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت:

تفکیک بازرگانی از وزارت صنعت؛ اقدامی احساسی!

با توجه به اینکه ادغام بخش بازرگانی و وزارت صنعت در سال ۹۱ با مصوبه مجلس انجام شده، اگر تصمیم آن روز احساسی بود، به تصمیم امروز هم باید شک کرد چون ممکن است این هم احساسی باشد و اگر تصمیم آن زمان عاقلانه بوده پس امروز از روی احساس عمل می‌شود.

۱۵ دی ۱۳۹۴

کاهش قیمت‌های جهانی و تقاضای داخلی دو دلیل کند شدن روند تورم تولید‌کننده

یک کارشناس صنعت کاهش قیمت‌های جهانی مواد اولیه و تقاضای داخلی را دو عامل اصلی کند شدن سرعت تورم تولید‌کننده ذکر کرد.

۲۸ آذر ۱۳۹۴

پیشنهاد افزودن بازرگانی به اقتصاد پخته نیست.

آرمان خالقی، عضو هیات‌مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: پیشنهاد افزودن بخش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت اقتصاد پیشنهاد پخته‌ای نیست.