۱۰ آبان ۱۳۹۵
آرش کردی گفت:

کمبود منابع مالی گریبانگیر صنعت برق است

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی توانیر در خصوص چالش های پیش روی تحقق اهداف صنعت برق اظهار داشت: مهمترین بحث برای شرکت توانیر نگهداشت، تداوم و توسعه نیروگاه های تولید برق است که در این مسیر مشکلات مالی مانعی برای تحقق این اهداف در حوزه انرژی بوده است.

۳ آبان ۱۳۹۵
مدیرعامل توانیر:

۲۳ درصد برق جهان از انرژی های تجدیدپذیر تأمین می شود

مدیرعامل توانیر گفت: هم‌اکنون حدود ۳۰ درصد ظرفیت منصوبه و تولید ۲۳ درصد انرژی برق جهان به انرژی‌های تجدیدپذیر اختصاص دارد که با تلاش‌هایی که در حال انجام است، میزان انرژی تولیدی برق از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تا سال ۲۰۳۰ به بیش از ۳۰ درصد می‌رسد.

۱۴ شهریور ۱۳۹۵
مدیرعامل توانیر:

مصوبه‌ای برای افزایش قیمت برق دریافت نکرده‌ایم/ برق در ایران ارزان‌تر از ترکیه، عراق و افغانستان

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه هیچ مصوبه‌ای از دولت بابت افزایش قیمت برق دریافت نکرده است، گفت: برق در ایران ارزان‌تر از ترکیه، عراق و افغانستان به فروش می‌رسد بنابراین باید با شیب ملایم به سمت واقعی شدن قیمت آن حرکت کنیم.

۲۳ مرداد ۱۳۹۵

مدیر عامل توانیر: یک درصد کاهش تلفات برق صرفه جویی ۲٫۸ میلیارد کیلو وات ساعتی به همراه دارد

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع برق ایران (توانیر) با اعلام کاهش متوسط تلفات توزیع برق کشور به ۱۰٫۷ درصد، گفت: هر یک درصد کاهش تلفات، صرفه جویی سالیانه دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون کیلو وات ساعتی در مصرف برق را به دنبال دارد.

۳۰ تیر ۱۳۹۵
مدیرعامل توانیر تشریح کرد

دلیل کاهش قابل توجه صادرات برق ایران

براساس آمار میزان صادرات برق نسبت به سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش داشته که علت این امر نیز عدم تقاضا مطرح می‌شود.

۲۱ تیر ۱۳۹۵
مدیر عامل توانیر اعلام کرد

عبور از مرز ۵۰ هزار مگاوات، ورود به منطقه قرمز است/ احتمال خاموشی برق وجود دارد

مدیر عامل توانیر گفت: عبور پیک مصرف برق از مرز ۵۰ هزار مگاوات به این معنی است که ریسک شبکه برق بالا رفته است، این رقم هفته گذشته به ۵۱ هزار و ۲۵ مگاوات رسید و اگر مشترکان برق در مصرف صرفه جویی نکنند، احتمال خاموشی وجود دارد.

۱۹ تیر ۱۳۹۵
مدیرعامل توانیر خبر داد:

پیش‌بینی افزایش پیک مصرف تا ۵۲ هزار مگاوات در ابتدای هفته جاری/ لزوم کنترل مصرف برق تجهیزات سرمایشی

مدیرعامل توانیر در جمع خبرنگاران با اشاره به پیش‌بینی گرمای شدید در روزهای ابتدایی هفته آینده و احتمال افزایش مصرف برق تا ۵۲ هزار مگاوات خواهان کنترل مصرف و صرفه‌جویی بیشتر مردم در مصرف برق شد.

۱۸ تیر ۱۳۹۵

مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها متوقف شد

مدیرعامل توانیر از توقف مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌های کشور خبر داد و گفت: با وجود افزایش تولید و مصرف برق، هم اکنون صرفا گاز طبیعی در نیروگاه‌ها مصرف می‌شود.

۱۸ تیر ۱۳۹۵
مدیر عامل توانیر

تولید و مصرف برق سر به سر شد/ احتمال خاموشی وجود دارد/ مردم حتما صرفه جویی کنند

مدیر عامل شرکت توانیر با بیان اینکه سر به سر شدن تولید و مصرف برق به گونه ای شده که میزان ذخیره برق در وضعیت نامطلوبی است گفت: خاموشی برنامه ریزی شده نخواهیم داشت اما به هر حال با افزایش دمای هوا اگر حادثه‌ای در شبکه رخ دهد قطعا خاموشی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

۱۶ تیر ۱۳۹۵
مدیرعامل توانیر :

جلوگیری از خاموشی های ناخواسته نیاز به همراهی مردم دارد

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: سه هزار و ۲۰۰ مگاوات صرفه جویی در مصرف برق در اوج بار از سوی مردم پیش بینی می شود، اما کماکان برای جلوگیری از خاموشی های ناخواسته به همراهی آحاد جامعه نیازمندیم.

۱۵ تیر ۱۳۹۵
همزمان با آغاز جهش مصرف تابستانی؛

جزئیات ۳ طرح تشویق مشترکان کم مصرف برق اعلام شد

همزمان با اوج گیری مصرف برق تابستانی، مدیرعامل توانیر جزئیات سه طرح تشویقی مشترکان کم مصرف برق در روزهای پیک مصرف تابستان را تشریح کرد.

۶ تیر ۱۳۹۵

دولت ظرفیت تولید پراکنده برق را به ۹۰۰ مگاوات می‌رساند

مدیرعامل شرکت توانیر از تلاش برای رساندن ظرفیت بخش تولید پراکنده برق در سال جاری به ۹۰۰ مگاوات خبر داد.

۳ تیر ۱۳۹۵
حکم انتصاب قائم مقام توانیر صادر شد

۱۰ ماموریت جدید برای قائم مقام توانیر/ارتقای جایگاه اقتصاد صنعت برق و بررسی قیمت تمام شده برق

مدیرعامل توانیر با صدور حکمی داوود منظور را به سمت قائم مقام مدیرعامل و معاون هماهنگی مالی و پشتیبانی و امورمجامع منصوب و در آن برای قائم مقام توانیر ۱۰ ماموریت جدید صادر کرد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۵
با نزدیک شدن به روزهای گرم سال

کردی جزئیات برنامه های تشویقی توانیر برای عبور از پیک را تشریح کرد

مدیرعامل توانیر گفت: صنایعی که در زمان اوج مصرف،اقدام به صرفه‌جویی کنند هر کیلووات برقشان را ۱۵۰ تومان می‌خریم.مهم‌ترین مصداق اقتصاد مقاومتی، مدیریت مصرف است. پیش بینی کاهش ۳-۴ هزار مگاواتی کاهش مصرف برق با طرح های تشویقی توانیر می شود.

۱۵ خرداد ۱۳۹۵

مصرف سالانه ۶۸ میلیارد سوخت در صنعت برق

سالانه به صورت معادل ۶۸ میلیارد سوخت شامل گاز، گازوئیل و نفت در صنعت برق مصرف می‌شود که به گفته مدیر عامل توانیر هر سال میزان مصرف سوخت در صنعت برق با رشدی پنج درصدی روبه‌رو است.