۱۵ اسف ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه:

شرایط برای اعمال استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی فراهم نیست

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور گفت: اعمال استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی بدون در نظر گرفتن عوارض آن، نارضایتی مشتریان و از دست رفتن تولید و بازار را به همراه خواهد داشت.

۱۸ بهم ۱۳۹۶

دبیر انجمن تخصصی قطعه سازان خودرو: قیمت قطعات خودرو باید ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند

دبیر انجمن تخصصی قطعه سازان خودرو با اشاره به افزایش تا ۴۰ درصدی قیمت مواد مورد نیاز صنعت قطعه سازی گفت: قیمت قطعات خودرو باید با توجه به رشد نرخ ارز و مواد اولیه ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند.

۵ آبا ۱۳۹۶

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی: توافق با پژو و رنو برای داخلی‌سلزی قطعات توافق شد

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی از بازدید هیاتی از قطعه‌سازان داخلی از خطوط تولید پژو و رنو در فرانسه و توافق با این شرکتها برای داخلی‌سازی محصولاتشان در ایران خبر داد.

۱۲ شهر ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو:

نصف شدن تعرفه واردات در سال ۹۱ اشتباه بود

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه چند سال اخیر ایران بزرگترین بازار مصرفی کالاها و خودروهای چینی شده است، گفت: تعرفه واردات خودرو باید ۹۰ درصد شود اما متأسفانه هنوز کسی جسارت برگرداندن تعرفه ها به سال ۹۱ را ندارد.

۹ مرد ۱۳۹۶

صادرات ۲۰۰ میلیون دلاری قطعات خودرو؛ جاماندگی از چشم‌انداز ۱۴۰۴

تا ۱۴۰۴ قطعه‌سازان باید ۶ میلیارد دلار صادرات قطعه به بازارهای خارجی را عملیاتی کنند. این در شرایطی است که در سال گذشته تنها ۲۰۰ میلیون دلار قطعه صادر شده است که این میزان ۳/ ۳ درصد از هدف‌گذاری سال ۱۴۰۴ است.

۳۰ ارد ۱۳۹۶
دبیر انجمن تخصصی قطعه سازان خودرو:

رشد کیفی قطعات خودرو مستلزم پیشرفت و توسعه استانداردهاست

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو گفت: رشد کیفی قطعات مورد نیاز صنعت خودرو مرهون توسعه و پیشرفت استانداردهاست.

۲۳ ارد ۱۳۹۶

دبیر انجمن قطعه‌سازان: ۶۰ درصد قطعه‌سازان از سال ۹۰ تا ۹۲ ورشکست شدند

محبی نژاد با تشریح وضعیت قطعه سازان مهم‌ترین ضربه به این صنعت را تصمیم های خلق الساعه ای دانست که در دولت قبل برای تعرفه واردات کالا گرفته شد.

۹ مرد ۱۳۹۵

“دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی: تولید خودرو معادل یک سوم تولید نفت است “

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: ارزش ریالی تولیدات دو خودروساز بزرگ معادل بیش از یک سوم تولید نفت خام ایران است بنابراین صادرات این محصول می‌تواند جایگزین صادرات نفت خام شود.

۳ مرد ۱۳۹۵

نگرانی قطعه سازان از اثرات منفی ورود خودروهای جدید بر قطعه سازان داخلی

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه امروز حجم زیادی از پتانسیل بخش قطعه سازی کشور بلااستفاده است، گفت: عملاً با ورود خودروهای جدید تیراژ خودروهای فعلی کاهش خواهد یافت و این کاهش تیراژ اثرات بدی را به قطعه سازان داخلی وارد خواهد کرد.

۱۱ تیر ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو:

قطعه‌سازان اطلاعی از میزان داخلی‌سازی قطعات خودرو در قرارداد با فرانسوی‌ها ندارند

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه در حال حاضر عمده قراردادهای شرکت‌های خودروسازی با فرانسوی‌ها است، گفت: هنوز جزئیاتی از میزان داخلی سازی قطعات خودرو به قطعه سازان اعلام نشده است.

۱۰ خرد ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودرو:

افزایش قاچاق موجب تعطیلی نیمی از قطعه سازی های کشور شده است

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودرو با بیان اینکه در شرایط بحران و کاهش تیراژ ۵۰درصد واحدهای تولیدی قطعه به‌دلیل افزایش قاچاق تعطیل شده است، گفت: در حال حاضر ۱۷۰۰ میلیارد تومان از مطالبات قطعه‌سازان از شرکت‌های خودروساز پرداخت نشده است.

۲۶ ارد ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودرو:

مذاکرات قطعه سازان ایران با قطعه سازان آلمان، فرانسه و اسپانیا

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان خودرو با بیان اینکه وجود شورای رقابت در تعیین قیمت خودرو یک مانع اساسی برای حضور شرکتهای خارجی خودروسازی است، گفت: اگر هم در قراردادی حاضر به سرمایه‌گذاری در ایران شده‌اند امتیازاتی را از طرف ایرانی گرفته‌اند.

۲۵ ارد ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو:

۵۰۰ میلیارد تومان از طلب قطعه‌سازان پرداخت شد

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه کل بدهی معوقه خودروسازان به قطعه‌سازان در ۶ ماه گذشته دو هزار میلیارد تومان بود، گفت: ظرف سه هفته اخیر از طرف ایران خودرو و سایپا مجموعا ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان از این بدهی‌ها پرداخت شده است.

۴ ارد ۱۳۹۵
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو:

انتظارات قطعه سازان در قراردادهای خارجی خودرو برآورده نشد

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو با اشاره به اینکه ۴۰ تا ۵۰ درصد واحد های تولید قطعه خودرو در کشور به حالت تعلیق درآمده اند یا نیمه تعطیل هستند گفت: مشکل اصلی‌ قطعه سازان تامین نقدینگی است.

۳۰ بهم ۱۳۹۴

عدم پرداخت بدهی یکی از خودروسازان به قطعه سازان از منابع بسته خروج از رکود

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان خودرو گفت: به دنبال اجرای طرح تحریک تقاضا و تسهیلات معروف به «وام های ۲۵ میلیون تومانی»، مقرر شده بود که سیستم بانکی به محض ارائه اسناد و مدارک توسط خودروسازان، منابع را به صنعت خودرو تزریق کند اما این امر محقق نشد.