۵ دی ۱۳۹۵

طرح «حمایت از ۲۵ هزار کودک زیر ۱۰ سال بازمانده از تحصیل» بدون پیشرفت

باقرزاده، رئیس سازمان نهضت سواد آموزی: انتظار ما از وزارت آموزش و پرورش و وزارت تعاون برای حمایت از تحصیل ۲۵ هزار کودک در معرض آسیب اتفاق نیفتاد و این طرح درجا زد. نهضت سوادآموزی کودکان زیر ۱۰ سال را نمی تواند تحت پوشش قرار دهد. چند سال دیگر این کودکان را تحت پوشش قرار خواهیم داد و هزینه هنگفتی را به ما تحمیل خواهد کرد اما اکنون می توانیم با هزینه حداقلی آنان را به مدرسه وصل کنیم. در صورت اجرای این طرح در حال حاضر می توانیم با هزینه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان برای یک فرد بازمانده از تحصیل موانع حضورش را در مدرسه برطرف کنیم.

۲۰ فرو ۱۳۹۴
نخستین بسته خبری مسکن منتشر شد

بازار مسکن در گیر و دار سوداگری

در این بسته خبری به مهمترین اخبار حوزه مسکن در ایام عید نوروز اشاره شده است که شامل وضعیت بازار مسکن در سال ۹۴ و وام خرید مسکن می‌شود.

۶ ارد ۱۳۹۳
نگاهی به عملکرد هفت ماه وزارت راه و شهرسازی

۲۰۰ روز با آخوندی و بازار نامتوازن مسکن

وزیر راه و شهرسازی در هفت ماهه ابتدایی وزات خود با مسایل و مشکلات زیادی در حوزه مسکن روبرو بود که عمدتا مرتبط با طرح های مسکن مهر، مسکن اجتماعی و موضوع افزایش وام خرید مسکن بود. اما آیا آخوندی در مدیریت این مشکلات موفق عمل کرد؟

۵ بهم ۱۳۹۲
گفتگو با افشین پروین‌پور، کارشناس مسکن (2)

افزایش وام خرید مسکن توان مردم برای خانه‌دار شدن را افزایش می‌دهد؟

سیاستگذاران قصد دارند با ایجاد تورم در بازار مسکن، سازندگان را تحریک کنند که اقدام به ساخت مسکن کنند که این روش با تحریک بازار از ناحیه عرضه بسیار متفاوت است. تلاش دولت در جهت جوابگویی به تقاضای مسکن با کمترین قیمت نیست.

۲۴ آذر ۱۳۹۲

آخوندی: پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی به مردم در قالب صندوق پس‌انداز

آخوندی در ادامه با اشاره به پرداخت تسهیلات در قالب طرح مسکن مهر گفت: آیا با ۲۰ میلیون تومان می توان خانه خرید. یکی از برنامه هایم این است که در قالب صندوق های پس انداز مسکن بیش از ۱۰۰ میلوین وام به مردم پرداخت شود.

۱۶ آبا ۱۳۹۲

اعطای وام خرید مسکن،انداختن کبریت در انبار باروت/ اعطای وام ساخت مسکن، جلوگیری از افزایش قیمت‌ها

در شرایط کنونی اقتصاد کشور، بانک‌ها چنین منابعی را در اختیار ندارند که ۶ برابر ودیعه به مردم وام پرداخت کنند، حالا چه وام ساخت باشد چه وام خرید مسکن.

۲۰ مهر ۱۳۹۲

افزایش وام خرید مسکن به افزایش قیمت‌ها در سایر بخش‌های اقتصادی نیز دامن می‌زند

بدون شک هرگونه افزایش تسهیلات خرید مسکن، افزایش قیمت مسکن را به دنبال خواهد داشت. ضمن آنکه این اقدام باعث تاثیرگذاری روی قیمت سایر کالاها و اجناس و در نهایت فشار بر مردم می‌شود.

۶ مهر ۱۳۹۲

افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام ساخت و وام خرید مسکن

در این گزارش، پیشنهاد افزایش ۱۰ میلیون تومانی به سقف وام خرید و ساخت مسکن را داده است که وام خرید از ۲۰ میلیون تومان کنونی به ۳۰ میلیون و وام ساخت از ۳۰ میلیون به ۴۰ میلیون تومان افزایش یابد.

۳۰ شهر ۱۳۹۲
یک کارشناس اقتصاد مسکن:

افزایش وام خرید مسکن را گران می‌کند

در حال حاضر افزایش تقاضا نسبت به عرضه را در بازار مسکن داریم و در این حالت به هر نحوی تحریک تقاضا انجام شود باعث می‌شود فاصله عرضه و تقاضا افزایش یافته و مسکن گران شود.

۱۹ شهر ۱۳۹۲

يك سوم فعاليتهاي پولي كشور خارج از نظارت بانك مركزي است

قرار است فعاليتهاي نظام پولي تحت كنترل قرار گيرد و در راستاي فعاليتهاي اقتصادي جهت دهي شود.

۱۹ شهر ۱۳۹۲

در ادامه واکنشها نسبت به افزایش وام خرید/ اعتراض یکی از نمایندگان نسبت به این طرح

هرچند ارائه تسهیلات ۷۰ تا ۹۰ درصدی برای خرید مسکن می‌تواند راهی مفید و موثر برای صاحب خانه شدن افراد فاقد مسکن تلقی شود، اما به همان میزان نیز به تورم موجود در کشور افزوده خواهد شد.

۱۹ شهر ۱۳۹۲

واکنش سیف به اظهارات پیرامون افزایش وام خرید مسکن

گفتنیست کارشناسان حوزه اقتصاد مسکن افزایش وام خرید را تورم زامی‌دانند و نسبت به اثرات تورمی آن بر قیمت مسکن هشدار می‌دهند.ایشان این سیاست را در ادامه سیاست شسکت خورده تحریک بازار ازناحیه تقاضا می‌دانند.

۱۹ شهر ۱۳۹۲

بررسی آثار وام خرید / پیشنهاد وام مسکن دومنظوره

افزایش پلکانی وام خرید مسکن سیاستی است که از دهه ۷۰ دنبال شده و به عنوان یکی از سیاست‌های تحریک تقاضا سعی در خروج مسکن از رکود و افزایش رونق در بازار مسکن داشته است.

۱۹ شهر ۱۳۹۲

طرح افزایش وام خرید مسکن به بانک مرکزی ارسال شد/ لزوم هشیاری بانک مرکزی

در سال ۸۳ وام خرید از ۷ میلیون تومان به ۱۸ میلیون تومان افزایش یافت. این افزایش ۱۵۰ درصدی وام خرید در کمتر از دو سال نتیجه خود را در بازار مسکن گذاشت و افزایش شدید قیمت مسکن در سال ۸۵ را به دنبال داشت. آیا بانک مرکزی به طرحی که در گذشته آثارش تجربه شده است، رای می‌دهد؟

۱۷ شهر ۱۳۹۲

آیا تجربه اشتباه دوباره تجربه می‌شود؟ احتمال افزایش وام خرید مسکن

سیاست افزایش وام خرید در دولت نهم و دهم به دلیل تورم‌زا بودن و ایجاد دور باطل در بازار مسکن کنار گذاشته شده بود. چرا که افزایش وام خرید با یک تاخیر فاز یک ساله منجر به افزایش قیمت مسکن می‌شد.