۷ خرد ۱۳۹۶
یادداشت//

ایجاد سامانه سجل محکومیت‌های مالی، تکلیف برنامه ششم توسعه به بانک مرکزی

وجود اطلاعات لازم مبنی بر سابقه مالی مشتریان، از عوامل اثرگذار در تصمیم‌گیری درست بانک‌ها در اعطای تسهیلات است.

۱۸ اسف ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد؛

اجرای طرح بهبود وضعیت خاک کشاورزی در برنامه ششم

معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اجرای طرح بهبود وضعیت خاک کشاورزی در برنامه ششم، گفت: متاسفانه سطح وسیعی از خاک‌های ما فاقد کربن آلی است.

۱۷ اسف ۱۳۹۵

اجرای طرح معیشتی برای فرهنگیان در سال ۹۶/ تدوین نظام حقوقی معلمان

وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از حکم های برنامه ششم توسعه، آموزش و پرورش را موظف به تهیه نظام حقوقی کرده است که بر اساس آن کارگروهی در حال تدوین نظام حقوقی معلمان است.

۲۷ بهم ۱۳۹۵
رئیس انجمن علوم خاک مطرح کرد؛

توجه بیشتر به خاک در برنامه ششم توسعه

رئیس انجمن علوم خاک گفت: در برنامه ششم توسعه نسبت به برنامه‌های قبلی اندکی توجه به مسئله خاک بیشتر شده است.

۴ بهم ۱۳۹۵
معاون عمران و بهسازی روستایی مطرح کرد؛

ایمن سازی روستاهای کشور در برابر حوادث غیرمترقبه

۳۰ درصد روستاهای کشور که در معرض سیلاب و فرونشست زمین قرار دارد تا پایان برنامه ششم توسعه ایمن سازی می شود.

۳۰ دی ۱۳۹۵
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

دولت در برنامه ششم توسعه بخش کشاورزی را فراموش کرد

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت:عملا بخش کشاورزی در برنامه ششم توسعه دولت فراموش شده و دولت هیچ اولویت برای این موضوع در نظر نگرفته است.

۲۹ دی ۱۳۹۵

نماینده مجلس: برنامه ششم گامی بلند برای آموزش و پرورش است

زارعی، نماینده مجلس شورای اسلامی: ما هر ساله برای نظام آموزش و پرورش باید نسخه‌ جدیدی را آماده کنیم. آموزش و پرورش از کمبود مالی در مضیقه است اما در برنامه ششم گام‌های بلندی در زدودن جامعه فرهنگی برداشته می‌شود.

۲۸ دی ۱۳۹۵

نگرانی عضو شورای عالی سازمان محیط زیست از نحوه نگرش به کشاورزی در برنامه ششم/ تاکید بر تولید چغندر سبب فاجعه زیست محیطی خواهد شد

عضو شورای عالی سازمان حفاظت از محیط زیست خشک شدن تالاب‌ها و کم‌آبی رودها را به دلیل برداشت بی‌رویه آب‌های زیرزمینی دانست و گفت: در حال حاضر ۱۳۵ درصد از آب‌های زیرزمینی و ۹۰ درصد از آب‌های سطحی را مصرف می‌کنیم.

۲۸ دی ۱۳۹۵

شاعری:‌ برنامه ششم برای آب و کشاورزی احکام مترقیانه‌ای دارد

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:‌ نمایندگان مجلس از منابع کشور باخبر هستند و بسیاری از احکامی که مجلس در جریان بررسی ششم تصویب کرد با هماهنگی دولت بود.

۲۴ دی ۱۳۹۵

تنفس جنگل‌ها ۴ سال عقب افتاد

لایحه ممنوعیت بهره‌برداری تجاری از جنگل‌های کشور، معروف به طرح تنفس جنگل‌ها که قرار بود در برنامه ششم توسعه اجرا شود و در آن جایگاهی برای صنایع بزرگ چوب دیده نشده بود، با نحوه تصویب مجلس عقب افتاد و زمان اجرای آن به سال چهارم برنامه موکول شد.

۲۳ دی ۱۳۹۵

فعالیت کشاورزی از مالیات معاف شد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی مجلس، بند الحاقی به ماده ۴۳ لایحه برنامه ششم توسعه را با ۱۶۰ رای موافق، ۳۱ رای مخالف و ۴ رای ممتنع تصویب کردند.

۲۲ دی ۱۳۹۵

طی برنامه ششم توسعه، بانک مرکزی مسئول شفاف‌سازی بازارهای غیرمتشکل پولی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مسئولیت شفاف سازی، سلامت و کاهش نسبت مطالبات غیرجاری تسهیلات بازارهای غیرمتشکل پولی را به بانک مرکزی سپردند.

۱۹ دی ۱۳۹۵

اختصاص چند حکم برنامه ششم برای توسعه ورزش دانش آموزی

حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش: اختصاص بودجه ۱۱۰ میلیارد تومانی به این معاونت در یک ردیف مستقل پیش بینی شده که به بحث تربیت بدنی، سلامت و پیشگیری اختصاص می‌یابد. به جز این بودجه قریب به ۱۳ میلیارد تومان برای تجهیزات ورزشی مدارس در نظر گرفته شده تا فعالیت بر مبنای این عدد ادامه داشته باشد.

۱۸ دی ۱۳۹۵
با تصویب مجلس؛

۵ درصد حقوق فرهنگیان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان به این صندوق واریز می‌شود

گزارش// با رأی نمایندگان بر اساس ماده ۱۰۰ لایحه برنامه ششم توسعه، کارکنان وزارت آموزش و پرورش که عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان را پذیرفته یا خواهند پذیرفت باید ماهانه درصدی از حقوق و مزایای خود را تا ۵ درصد به حساب صندوق واریز کنند. دولت نیز موظف است همه ساله معادل سهم واریزی اعضا به صندوق ذخیره فرهنیگان را به طور کامل در ردیف اعتباری خاص در بودجه سنواتی منظور و پرداخت نماید.

۱۷ دی ۱۳۹۵

مخالفت عضو کمیسیون آموزش به واگذاری مدارس دولتی تحت طرح خرید خدمات

میرزاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: برخی مدارس در ارائه خدمات با مشکل مواجه هستند؛ به عنوان مثال این مشکلات می‌تواند شامل کمبود امکانات و فضا باشد که با بهره‌گیری از طرح خرید خدمات آموزشی چنین مسائلی برطرف می‌شود. طرح خرید خدمات حتی می‌تواند در آموزش‌های فنی حرفه‌ای و به طور کلی هنرستان‌ها به کار گرفته شود تا امکان بهره‌مندی دانش آموزان از خدمات آموزشی در موارد کمبود خدمات راهگشا باشد. مسئله‌ای که روی آن حساس هستیم این بوده که نباید مدرسه دولتی واگذار شود؛ یعنی با اصل این طرح موافق اما با واگذاری فضای آموزشی دولتی بر اساس این طرح مخالف هستیم.