۱ آبا ۱۳۹۵

موافقت مجلس با اختصاص ۵ درصداز بودجه استان‌ها به صندوق‌های کشاورزی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اختصاص ۵ درصد از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان ها برای حمایت از صندوق های توسعه بخش کشاورزی موافقت کردند.

۷ مهر ۱۳۹۵

کنترل روند افزایشی مصرف بنزین، تنها با حفظ کارت سوخت

مسئولین وزارت نفت به منظور مقابله با کارت سوخت، با مطرح کردن رشد ناچیز مصرف بنزین در سه‌ماهه نخست سال ۹۵، تأثیر کارت سوخت و سهمیه‌بندی بنزین بر کاهش مصرف این فرآورده را منکر شدند؛ حال آنکه با حذف سهمیه‌بندی بنزین، روند افزایشی مصرف این فرآورده نفتی شدت گرفته است.

۶ مهر ۱۳۹۵

نارضایتی از پیشرفت ستاره خلیج فارس/ پای مافیای واردات بنزین در کار است

استاندار سابق هرمزگان با بیان اینکه پیشرفت پالایشگاه ستاره خلیج فارس را جدی نمی‌بینم، اظهار داشت: به نظر می‌رسد برخی که از واردات بنزین منافعی نصیبشان می‌شود، به دنبال کارشکنی در مسیر پیشرفت این پالایشگاه هستند.

۴ مهر ۱۳۹۵

کارت سوخت، لازمه مدیریت مصرف بنزین/ پیگیری طرح دوفوریتی حفظ کارت سوخت در مجلس

عضو کمیسیون عمران مجلس کارت سوخت را لازمه مدیریت سوخت در کشور دانست و ضمن مخالفت با حذف کارت سوخت، از موافقت خود با طرح دوفوریتی برای این سامانه در مجلس خبرداد.

۹ شهر ۱۳۹۵

آیا دولت از عدم شفافیت در عرضه بنزین حمایت خواهد کرد؟

مجلس با تصویب اصلاحیه قانون بودجه ۹۵، تصمیم‌گیری برای حفظ یا حذف کارت سوخت را بر عهده دولت گذاشت. حال سوال این است که آیا دولت با حذف کارت سوخت زمینه ایجاد عدم شفافیت در عرضه بنزین و قاچاق این فرآورده نفتی را فراهم خواهد کرد؟

۲ شهر ۱۳۹۵

طرح دوفوریتی حفظ کارت سوخت در مجلس مطرح می‌شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن مخالفت با حذف کارت سوخت، اعلام کرد: طرح دوفوریتی حفظ کارت سوخت را در مجلس مطرح خواهیم نمود.

۲ شهر ۱۳۹۵

رشد ناچیز مصرف بنزین، مسیر انحرافی وزارت نفت برای حذف کارت سوخت

رشد اندک مصرف بنزین پس از تک‌نرخی شدن این فرآورده، نمی‌تواند استدلال درستی برای حذف کارت سوخت باشد، چراکه هنوز کارت سوخت به طور کامل حذف نشده است و سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌داران ادامه دارد. با حذف کارت سوخت، شاهد رشد چشم‌گیر در قاچاق بنزین خواهیم بود.

۳۰ مرد ۱۳۹۵

حفظ سامانه شفافیت‌زای سوخت، در انتظار تصمیم نمایندگان مجلس

با توجه به اینکه دولت در قالب اصلاحیۀ بودجه ۹۵ خواستار حذف کارت سوخت شده و موافقت کمیسیون برنامه و بودجه را نیز جلب کرده است، برای حفظ کارت سوخت لازم است نمایندگان ملت در صحن علنی از ابقای بند «ح» تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۵ حمایت نمایند.

۲۴ مرد ۱۳۹۵

راهکاری فناورانه برای حفظ کارت سوخت

مدیر پروژه کارت هوشمند شرکت پژوهش و توسعه ناجی با اشاره به امکان کاهش فساد بنزین دونرخی به کمک کارت سوخت، گفت: به منظور مجاب کردن مردم به استفاده از کارت سوخت خود، می‌توان سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌دار را به به موارد خاص محدود کرد یا برای سوخت‌گیری با کارت سوخت جایگاه، قیمت بالاتری تعیین نمود.

۲۲ مرد ۱۳۹۵

تسهیل سیاست‌گذاری دولت با حفظ کارت سوخت

مدیر پروژه کارت سوخت و کارت هوشمند خودروی شرکت پژوهش و توسعه ناجی ضمن برشمردن مزایای سامانه هوشمند سوخت، بر ضرورت حفظ کارت سوخت تأکید کرد و با اشاره به امکان تلفیق کارت سوخت و کارت هوشمند خودرو گفت: اگر کارت سوخت و کارت خودرو یکی بشود، می‌توان قاچاق سوخت را به صفر نزدیک کرد.

۲۱ مرد ۱۳۹۵

کارت سوخت و وزارت نفت؛ از حمایت تا تلاش برای حذف!

مسئولین وزارت نفت که در ابتدا بر ضرورت حفظ کارت سوخت اصرار داشتند، در چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای با استدلال‌هایی سست و غیرکارشناسانه به مخالفت با آن پرداختند. این در حالی است که حفظ کارت سوخت مزایای ارزشمندی همچون جمع‌آوری اطلاعات مصرف سوخت و حمل‌ونقل کشور، کنترل مصرف و کاهش قاچاق بنزین را به دنبال خواهد داشت.

۱۸ مرد ۱۳۹۵

چشم بسته مسئولین وزارت نفت بر روی منفعت ۱۰۰ میلیارد دلاری کارت سوخت

مسئولین وزارت نفت در حالی به بهانه ناکارآمدی سامانه هوشمند سوخت و بار مالی آن، خواستار حذف کارت سوخت شده‌اند که مرکز پژوهش‌های مجلس منفعت حاصل از اجرای این طرح برای کشور را در سال‌های اخیر ۱۰۰ میلیارد دلار برآورد کرده است.

۱۷ مرد ۱۳۹۵
در گفتگو با عیارآنلاین عنوان شد:

تأکید اعضای کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس بر ضرورت حفظ کارت سوخت

اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تأکید بر نقش مهم سامانه هوشمند سوخت در جمع‌آوری اطلاعات مربوط به مصرف بنزین، اعلام نمودند که نمایندگان مجلس بر حفظ کارت سوخت اتفاق نظر داشته و در حال بررسی راهکارهای عملیاتی کردن آن هستند.

۱۴ مرد ۱۳۹۵

آیا قیمت بنزین در ایران با کشورهای منطقه برابر است؟

بر خلاف اظهارات مسئولین وزارت نفت، قیمت منطقه‌ای بنزین با احتساب هزینه‌هایی مانند ریزش، تبخیر،‌ بیمه، انتقال، حمل، توزیع و عوارض قانونی، حداقل ۸۰۰ تومان از قیمت فعلی هر لیتر بنزین در داخل کشور بالاتر است و روزانه حدود ۶۰ میلیارد تومان یارانه برای عرضه بنزین در کشور پرداخت می‌شود.

۱۲ مرد ۱۳۹۵

حذف کارت سوخت با استدلال‌های آبکی!

افزایش ۳ درصدی مصرف بنزین پس از تک‌نرخی شدن این فرآورده نفتی، در حالی صورت گرفته که همچنان عرضه بنزین با استفاده از کارت سوخت جایگاه‌داران صورت می‌گیرد. با توجه به تفاوت قیمت بنزین ایران با کشورهای همسایه، در صورت حذف کارت سوخت، باید منتظر رشد ناگهانی مصرف و قاچاق بنزین بود.