۱۵ آبان ۱۳۹۲

۵۰ امضا برای استیضاح وزیر علوم

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس تاکنون بیش از ۵۰ نماینده مجلس طرح استیضاح فرجی دانا وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری را امضا کرده‌اند. این طرح به دلیل انتصاباتی است که در روزهای اخیر در وزارت علوم صورت پذیرفته است. نمایندگان موافق طرح می‌گویند که وزیر علوم خلاف قول‌هایی که در زمان رای […]

۲۶ مرداد ۱۳۹۲

مهمترین وعده‌های نعمت‌زاده برای تصدی وزارت صمت چه بود؟+ سوابق

رساندن نسبت ارزش افزوده بخش به GDP در پایان دوره به ۴۵ درصد، متوسط رشد سالانه ارزش افزوده بخش صنعت و معدن ۱۲ درصد و … از برنامه‌ها و وعده‌های نعمت زاده برای تصدی پست وزارت بوده است.
اگرچه از آخرین دوره وزارت نعمت‌زاده ۱۶ سال می‌گذرد اما در دولت خاتمی معاونت وزیر نفت در امور پتروشیمی را بر عهده داشته و در دولت احمدی نژاد نیز معاون وزیر نفت در امور پخش و پالایش فرآورده های نفتی بوده است.

۲۵ مرداد ۱۳۹۲

نتیجه رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی دولت یازدهم

۱۵ نفر از گزینه‌های پیشنهادی دولت با کسب حد نصاب آرای موافق نمایندگان به عنوان وزرای کابینه یازدهم انتخاب شدند.گزینه‌های آموزش و پرورش، علوم تحقیقات و فناوری، ورزش و جوانان نتوانستند از نمایندگان ملت رای اعتماد بگیرند. علی طیب‌نیا گزینه پیشنهادی وزارت اقتصاد با کسب ۲۷۴ رای موافق، بیشترین رای را در بین وزرای تاریخ جمهوری اسلامی ایران کسب کرد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۲
تکرار: بازخوانی نظرات چیت‌چیان

دغدغه وزیر پیشنهادی نیرو برای توسعه انرژیهای نو+ فیلم

سرگذشت انرژي‌هاي تجديد پذير درکشور ما اسفناک است. سازمان برنامه يکي از اصلي ترين مخالف ها براي توسعه اين نوع از انرژي بود. در وزارت نيرو نيز مخالفت هاي جدي وجود داشت و هنوز هم وجود دارد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۲
در تحلیل اظهارات دیروز وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی

اشتباه خطرناک آخوندی؛ نباید مسکن مهر را مسکن اجتماعی دانست

سوق دادن کشور به سوی تأمین مسکن اجتماعی در شرایط کنونی که دولت توان اقدامات پر هزینه را نداشته و در آینده بار مالی برای دولت به همره دارد، سبب می‌شود تا تجربه مصر در کشور اتفاق بیفتد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۲
ابهاماتی درباره آینده مسکن مهر

آیا آخوندی طرح مسکن مهر را ادامه میدهد؟/آینده مسکن مهر در ابهام

به نظر می‌رسد آخوندی به اصول مسکن مهر پایبندی نداشته و در صورت تصدی وزارت راه و شهرسازی، مسیر گذشته در مسکن مهر را ادامه نخواهد داد. این در حالیست که رئیس جمهور بر اصل تامین مسکن ارزان برای جامعه و جوانان در تبلیغات خود تاکید ویژه داشت.

۲۳ مرداد ۱۳۹۲
آیا تحریم‌ها به راحتی برداشته می‌شود:

خوش‌خیالی یا واقعیت؛ بررسی و تحلیل دیدگاه زنگنه در مواجهه با تحریم

برنامه ارائه شده توسط ایشان تاکید ویژه ای بر توسعه صنعت نفت با استفاده از ارتقای روابط بین المللی و توان شرکتهای خارجی داشته و برخی از گفته های ایشان در زمینه تحریم و صادرات نفت؛ عجیب و نگران کننده است/ خوش بینی زیاد وی به رفع سریع تحریم ها ممکن است وضعیت نامناسب موجود در صنعت نفت را تشدید کند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۲

آیا باز هم باید منتظر تدوین برنامه جدیدی برای صنعت باشیم؟

آیا دولت جدید همان مسیر دولت‌های قبلی را در صنعت دنبال خواهد کرد؟ آیا به دنبال تدوین برنامه خاص خود خواهد رفت و تنها تفاوت این خواهد بود که این کار را نه در انتهای عمر دولت بلکه در اوایل آن انجام خواهد داد؟ آیا با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد کشور و تحریم‌های غرب فرصتی برای تدوین یک سند استراتژی جدید وجود دارد؟

۲۲ مرداد ۱۳۹۲
بررسی برنامه وزیر پیشنهادی نفت:

زنگنه کدام را انتخاب می‌کند؟ صادرات نفت خام یا توسعه زنجیره ارزش افزوده

برنامه پیشنهادی نشان داد، آقای زنگنه نیز هنوز مطمئن نیستند که صادرات فراورده و توسعه زنجیره ارزش افزوده به نفع کشور است یا افزایش صادرات و حفظ سهم بالا در بازار نفت خام.

۲۱ مرداد ۱۳۹۲
تاملی در برنامه وزیر پیشنهادی صمت:

آیا نعمت‌زاده به استراتژی صنعتی دولت خاتمی باز می‌گردد؟

وجود برخی از عناصر اصلی تدوین کننده استراتژی صنعتی کشور در اوایل دهه ۸۰ در تیم برنامه­‌ریزی صنعتی و اقتصادی دولت جدید، بیم بازگشت به عقب و سلطه مجدد تفکرات اشتباه تیم مذکور را بیش از پیش در بین کارشناسان و برنامه­‌ریزان تولید و صنعت کشور ایجاد کرده است.

۲۱ مرداد ۱۳۹۲
گفتگو با محمد کشوری کارشناس ICT:

الزامات و چالشهای پیش روی وزیر آینده ارتباطات/ لزوم تغییر ماموریت وزارتخانه

عدم هماهنگي وزارت ارتباطات با شوراي عالي فضاي مجازي مثل اينست که بگوييم وزير علوم مرجعيت و شان سياستگذاري شوراي عالي انقلاب فرهنگي را قبول نداشته باشد قطعاً اگر چنين چيزي اتفاق بيافتد نه تنها در سياستگذاري که در اجرا هم با مشکل مواجه مي‌شويم.

۲۱ مرداد ۱۳۹۲

شاخص‌های وارونه و آدرس‌های غلط در رأی اعتماد کابینه یازدهم

قطعاً پایبندی به اسلام ناب، قانون اساسی و ولایت‌فقیه، و پذیرش احکام حکومتی رهبری فعلی و حرکت در چارچوب جهت‌گیری‌های مشخص‌شده به‌وسیله ایشان، عنصر مهمی است، ولی آیا این که گزینه یک وزارت، مرجع تقلیدش جزو عناصر مطرود نظام است، مسئله اصلی ما برای تقابل با اوست؟

۲۱ مرداد ۱۳۹۲
بررسی عملکرد وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش:

رویکرد نجفی به امور پرورشی سخت‌افزاری است/دفاع نجفی از انحلال معاونت پرورشی

عملکرد نجفی در دوره هشت ساله وزارتش، نشان دهنده توجه وی به بخش پرورشی به ویژه با رویکرد سخت‌افزاری است و احداث کانون‌های تربیتی، اردوگاه‌ها، ورزشگاه‌ها، نمازخانه‌های مدارس و سایر تأسیساتی که در مجموعه معاونت پرورشی قابل تعریف بود، با جدیت دنبال شد

۲۰ مرداد ۱۳۹۲

اولین گام احیای سازمان برنامه: نوبخت معاون برنامه‌ریزی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت شد

نوبخت با حکم رئیس جمهور معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شد. این اقدام را می‌توان اولین گام احیای سازمان برنامه و بودجه در دولت یازدهم دانست

۲۰ مرداد ۱۳۹۲
گزارش عیارآنلاین از ابهامات برنامه آخوندی:

آیا آخوندی برای کنترل بازار مسکن برنامه‌‌ای دارد؟ بررسی برنامه پیشنهادی

وزیر راه و شهرسازی باید شناخت مناسبی از بازار مسکن داشته باشد که با نگاهی به برنامه ارایه شده از سوی وزیر پیشنهادی متاسفانه حاکی از نبود شناخت کافی از مسایل بخش مسکن در رویکرد های اساسی همچون تولید و عرضه مسکن همزمان با کنترل سوداگری، دارد که در برنامه ارایه شده نیز مورد غفلت واقع شده است.