تاکید بر برنامه‌های بین‌المللی در آیین‌نامه جدید وزارت علوم

وزارت علوم

مشاور وزیر علوم با بیان اینکه نیاز است در شرایط کنونی دانشگاه‌ها اقدامات و برنامه‌های بین‌المللی خود را بیشتر کنند، گفت: در آیین‌نامه جدید وزارت علوم برخلاف قبل، طرح‌های مشترک این زمینه آورده شده است.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم مسعود شمس‌بخش، در دومین مجمع عمومی انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: یکی از کارهای مهم دولت این بود که علم و دانشگاه را در خدمت جامعه قرار دهد چرا که معرفی نیروی انسانی متخصص یکی از نیازهای ضروری جامعه است.

وی افزود: در این سال‌ها تمام کوشش ما این بوده که برنامه‌ها و بخشنامه‌هایی در این زمینه به مجلس ارائه دهیم تا ارتباط دانشگاه با جامعه را بیشتر از گذشته تقویت کنیم.
مشاور وزیر علوم ادامه داد: سال های گذشته درهفته پژوهش و فناوری و مناسبت‌های مختلف دانش‌آموختگان و متخصصان دستاوردهای خود را عرضه می‌کردند اما در سال‌های اخیر شرایطی فراهم شد تا این دستاوردها بر اساس نیاز جامعه تولید شود که از این اقدام استقبال خوبی نیز صورت گرفت.
وی بیان کرد: اکنون برخی از دانش‌آموختگان از نظر فنی سطح بالایی ندارند اما با تقویت مهارت‌افزایی می‌توان زمینه اشتغال بهتری را برای آن‌ها در جامعه ایجاد کرد.
شمس‌بخش گفت: در هر رشته‌ای دانشجویان باید درکنار تحصیلات خود، آشنایی بیشتری با محیط کار و مهارت خود پیدا کند.

*بسیاری از دانشجویان تنها به استخدام‌های دولتی فکر می‌کنند 
وی تصریح کرد: بسیاری از دانشجویان تنها به استخدام‌های دولتی فکر می‌کنند که اجرای سیاست مهارت‌افزایی می‌تواند آن‌ها را به سمت کارآفرینی سوق دهد.
مشاور وزیر علوم افزود: در شرایط کنونی نیاز است که دانشگاه‌ها اقدامات و برنامه‌های بین‌المللی خود را بیشتر کنند که در آیین‌نامه جدید وزارت علوم برخلاف قبل، طرح‌های مشترک این زمینه آورده شده است.
وی اظهار داشت: تلاش ما این بوده که دانشجویان در فضای سیاسی با کمال آرامش در دانشگاه‌ها فعالیت داشته باشند؛ سال گذشته حدود یک هزار و ۱۰۰ سخنرانی، مناظره و میزگرد در سطح دانشگاه‌ها برگزار و کم‌ترین حاشیه را شاهد بودیم.
شمس‌بخش گفت: فضای دانشگاه باید به فضایی مناسب برای ارائه نظرات تبدیل شده و از فضای جنجالی فاصله بگیرند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: