۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰

تولیدکنندگان نفت آمریکا هزینه خود را برای دومین سال متوالی کاهش دادند

کاهش هزینه

شرکت‌های تولیدکننده نفت و گاز آمریکا برای دومین سال متوالی در سال ۲۰۲۰، هزینه‌های سرمایه‌ای خود را کاهش دادند.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از رویترز، صنعت نفت شیل آمریکا در نظر دارد تا یک کاهش هزینه دیگر و یک کاهش شدید در رشد تولید در سال آینده انجام دهد، زیرا تولید بالای نفت و گاز طبیعی به قیمت‌ها فشار آورده و سودها را کم کرده است.

افزایش تولید در میادین شیل، تولید نفت آمریکا را این ماه به رکورد روزانه ۱۳ میلیون بشکه در روز رساند.

همان طور که تولید افزایش می‌یافت، به علت نگرانی‌ها در مورد جنگ تجاری در جهان، قیمت نفت خام آمریکا در سه ماهه سوم ۷.۵ درصد افت کرد. شرکت های شیل، به علت فشار سرمایه گذاران برای بهبود بازگشت سرمایه، هزینه های خود را کاهش داده‌اند. همچنین محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک این هفته گفت عرضه نفت شیل در سال ۲۰۲۰ کم تر خواهد شد.

الکس بیکر، تحلیلگر وود مکنزی گفت: «تمامی این شرکت ها به سود کردن و جریان آزاد نقدینگی نیاز دارند. سرمایه گذاران این تقاضا را دارند…شما مجبور هستین برای اینکه این اتفاق بیفتد، هزینه‌های سرمایه ای را کاهش دهید.»

بر اساس آمار شرکت خدمات مالی کوئن، تولیدکنندگان گفته اند انتظار دارند به نسبت سال ۲۰۱۸، حدود ۴ میلیاد دلار کمتر در سال ۲۰۱۹ خرج کنند. تاکنون، ۲۱ شرکت اکتشاف و استخراج که مورد بررسی کوئن قرار گرفته اند، راهنمای هزینه های سرمایه‌ای ۲۰۲۰ خود را با ۱۵ برنامه کاهش، ۵ شرکت با افزایش و یکی بدون تغییر منتشر کرده‌اند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: