رشد ۶۳ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار نسبت به مدت مشابه پارسال

تخلیه و بارگیری

معاون امور بندری و اقتصادی چابهار از صادرات سیمان از منطقه چابهار خبر داد و گفت: در سال جاری تخلیه و بارگیری در بندر چابهار ۶۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

به گزارش عیارآنلاین، حسین شهدادی معاون امور بندری و اقتصادی چابهار امروز در جمع خبرنگاران در بندر چابهار گفت: ۵ فاز برای توسعه بندر چابهار پیش‌بینی شده که در حال حاضر فاز اول آن عملیاتی شده است.

وی افزود: با عملیاتی شدن فاز اول ظرفیت کالا در این بندر به ۸.۵ میلیون تن در این بندر افزایش یافته است.

معاون امور بندری و اقتصادی چابهار بیان داشت: اولویت اول ما در بندر چابهار ترانزیت و تحویل کالای اساسی است.

وی افزود: بندر چابهار تنها بندر کشورمان است که به آبهای آزاد راه دارد و همین خصوصیت باعث شده تا توسعه آبخور بندری به ۱۶.۵ متر افزایش یابد و ۱۷۰۰ متر اسکله آبخور ۱۶.۵ متری دارد که باعث شده امکان تخلیه و بارگیری هر نوع کشتی پهن‌پیکری در این بندر فراهم شود.

معاون امور بندری و اقتصادی چابهار اظهار داشت: در ۵۰ روز گذشته ۳۴۰هزار تن کالای اساسی شامل جو، شکر،  برنج و ذرت وارد بندر شده و حدود ۸۰ درصد کالاهای تخلیه شده، بارگیری و از بندر خارج شده است.

وی بیان داشت: ما هیچ محدودیتی برای ورود هیچ کشتی به بندر چابهار نداریم.

شهدادی همچنین بیان داشت: امسال برای اولین بار محموله‌های صادراتی افغانستان از طریق بندرچابهار وارد کشور شده است.

وی همچنین از خط کشتیرانی به صورت هفتگی بین بندر چابهار و دو بندر کشور هند خبر داد و گفت: صادرات میوه و تره‌بار از بندر چابهار شروع شده و ظرف مدت ۱۰ روز گذشته دو محموله کیوی و سیب به هند صادر شده است.

معاون امور بندری و اقتصادی چابهار همچنین از صادرات سیمان از منطقه چابهار خبر داد و بیان داشت: در سال جاری تخلیه و بارگیری در بندر چابهار ۶۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

شهدادی اظهار داشت: عدم تسری قوانین منطقه آزاد به بندر چابهار یکی از مشکلات این بندر است.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: