۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۶
معاون کل وزیر بهداشت:

مردم ایران سالانه ۸۵۳ میلیون بار به سیستم سلامت مراجعه می‌‌کنند!

سلامت

معاون کل وزارت بهداشت گفت: مردم ایران سالانه حدود ۸۵۳ میلیون بار به سیستم سلامت، مراجعه می‌‌کنند و هر ایرانی به طور متوسط ۱۰.۳ بار در طول سال با نظام سلامت مواجهه دارد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر ایرج حریرچی درباره میزان مراجعات مردم به نظام سلامت اظهار کرد: هر ایرانی به طور متوسط ۱۰.۳ بار در طول سال با نظام سلامت مواجهه دارد؛ مردم ایران سالانه حدود ۸۵۳ میلیون بار به سیستم سلامت، مراجعه می‌‌کنند و از هزار نفر ایرانی، سالانه ۱۴۰ نفر بستری می‌‌شوند.

وی ادامه داد: با توسعه و پیشرفت جوامع و گسترش بهداشت و پیشگیری، مراجعات مردم به نظام سلامت افزایش پیدا می‌‌کند چون طول عمر افراد زیاد می‌‌شود و در این‌‌صورت، اکثر بیماری‌‌های واگیر مربوط به دوران سالمندی هستند.

وی با بیان اینکه تا ۴۰ سال پیش امید به زندگی در ایران حدود ۵۰ سال بوده است، گفت: تا ۳۰ سال پیش بیماری آلزایمر در کشور وجود نداشت و امید به زندگی در طول ۴۰ سال گذشته، بیش از ربع قرن افزایش یافته است.

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در دنیا، ۱۰.۵ درصد از درآمد ناخالص ملی برای سلامت هزینه می‌‌شود و ۷۳۰۰ میلیارد دلاری که سالانه در حوزه سلامت هزینه می‌‌شود از مجموع هزینه‌‌های انرژی و نظامی بیشتر است.

وی اضافه کرد: افزایش سلامت مردم و امید به زندگی سالم، محافظت از مردم در برابر مخاطرات مالی بیماری‌‌ها و پیشگیری از فقر در حوزه سلامت، افزایش رضایت‌‌مندی مردم و همچنین ارتقای کارایی و ارائه خدمات سلامت بیشتر با منابع کمتر، اهداف نظام سلامت هستند.

حریرچی یادآور شد: نظام سلامت، رفیق و همراه مردم است چون در دوران سخت و بیماری به آن‌‌ها ارائه خدمت می‌‌کند و رسانه‌‌ها از نظام سلامت، مجلس، دولت و جامعه، ارتقای سلامت را مطالبه کنند.

وی افزود: در حال حاضر ۶۰ درصد از مردم چاق هستند یا اضافه وزن دارند و باید به مردم بگوییم که چه مواد غذایی را مصرف نکنند که چاق نشوند یا اضافه وزن نداشته باشند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: