مکاتبه با موسسات مختلف برای احراز هویت متخلفان علمی

متخلفان علمی

مدیر کل دفتر حقوقی وزارت علوم از مکاتبه با موسسات مختلف برای شناسایی هویت و محل تحصیل متخلفان علمی خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، حسین آقابابایی با اشاره به اینکه هویت برخی افراد که نامشان از موسسات متخلف علمی استخراج شده، مشخص نیست گفت: ما اسامی این افراد را داریم، ولی به این دلیل که دانشگاهشان برای ما مشخص نیست که مثلا؛ در کدام دانشگاه تحصیل کرده و یا در حال تحصیل هستند، برای تکمیل مدارک، در حال مکاتبه با موسسات مختلفی که اطلاعاتی از محل قبولی، تحصیل و یا فارغ التحصیلی این افراد دارند، هستیم تا هویت افراد مورد اشاره، بصورت دقیق احراز شود.

مدیر کل دفتر حقوقی وزارت علوم افزود: در همین راستا، در حال حاضر مکاتباتی را با موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی در دست داریم تا اطلاعاتی اگر دارند، در اختیار ما بگذارند.

وی در ادامه به تربیت ضابطین دانشگاهها برای بررسی دقیق تر این موضوع اشاره کرد و گفت: از دانشگاه های مراکز استانها خواسته ایم که حداقل یک نفر را به عنوان بازرس ویژه یا ضابط قضایی به ما معرفی کنند که در حال حاضر معرفی شده اند و ما متعاقب آن، اسامی افراد را برای صدور کارت شناسایی به دادستانی ارسال کرده ایم.

آقابابایی ادامه داد: همچنین در راستای اقدامات لازم به این منظور، درصدد برپایی کلاسهای آموزشی برای ضابطین بصورت متمرکز در تهران هستیم که انشاء الله با انجام این کار و صدور کارتهای شناسایی از سوی دادستانی استانها، فعالیت ضابطین نیز آغاز خواهد شد.

پیش از این مدیر کل لوایح، تدوین و تنقیح قوانین و مقررات وزارت علوم به خبرنگار مهر گفته بود که قرار است وزارت علوم، افرادی را به عنوان «بازرسان ویژه» برای بازدید از موسسات آموزشی و پژوهشی که احیاناً در تولید، توزیع و فروش پایان نامه نقش دارند، به کار بگیرد.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: