وزیر آموزش و پرورش:

رتبه بندی معلمان امسال اجرایی می شود

طرح رتبه بندی معلمان

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح رتبه بندی معلمان در صورت جذب اعتبار و بودجه امسال اجرا می شود.

به گزارش عیارآنلاین، محسن حاجی میرزایی ظهر پنجشنبه در نشست هم اندیشی فرهنگیان استان با بیان اینکه وقتی معلم از وضعیت خوب برخوردار باشد و آرامش کافی داشته باشد همه کاستی ها قابل جبران است افزود: از نگاه من معلم جانشین همه نداشته هاست است، معلم می تواند کاستی فضای آموزشی را جبران کند و می تواند درس خلاقیت را در زندگی اجتماعی بیاموزد و رساندن معلمان به شرایط آرامش جزو ماموریت های ماست. وی با بیان اینکه طرح رتبه بندی معلمان امسال اجرا می شود گفت: طبق پیش بینی قانون بودجه سال ۹۸ دولت با استفاده از امکانات و اختیارات خودش شکل طرح رتبه بندی را تدوین کرده و در قالب لایحه نیز به مجلس تقدیم می شود و اگر بتوانیم اعتبار را جذب کنیم و این طرح را در عمل بیازماییم، اجرا می شود.

وی با اظهار اینکه آیین نامه رتبه بندی در کمیسیون اجتماعی دولت مصوب شده است و این در دستور کار دولت قرار دارد ادامه داد:  هر زمانی که طرح تصویب شود اجرای می شود ولی مبنای اعمال افزایش ها از مهرماه امسال خواهد بود و همکاران از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش به مشارکت خیران اشاره و اضافه کرد: امسال خیران ۳۶ میلیارد تومان در استان مازندران تعهد کردند که ۷۷ درصد بیش از گذشته بوده است و نشان می دهد مشارکت اجتماعی در استان و منطقه بالا است و باید با مشارکت خیران بتوانیم کاستی ها را برطرف کنیم.

وی در خصوص طرح رتبه بندی معلمان نیز تأکید کرد: این طرح امسال حتما  اجرایی خواهد شد و مبنای اجرای این طرح  نیز از ابتدای مهر ۹۸ است و براساس شیوه‌نامه مورد نظر، معلمان براساس صلاحیت‌های حرفه‌ای و تخصصی در ۵ رتبه تقسیم می‌شوند و متناسب با همین تقسیم‌بندی، رتبه‌های خود را کسب می‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش در همین خصوص گفت: تمام تلاش من در این دوماه که از آغاز به کار من گذشت، به رفع دغدغه‌های فرهنگیان گذشت چون باور قلبی دارم باید این مشکلات رفع و حل شود تا همه و ازجمله معلمان، بر آموزش تمرکز کنیم.

حاجی میرزایی همچنین افزود: شیوه‌نامه تبدیل وضع مربیان پیش‌دبستانی، خرید خدمت‌ها، حق‌التدریسی‌ها مراحل نهایی خود را می‌گذراند و ظرف چند هفته آینده اجرایی خواهد شد.

عضو هیأت دولت گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران ۱۵ میلیون دانش‌‍‌آموز را در اختیار دارد اما فردا همین دانش‌آموزا، آینده و فردای ایران عزیر اسلامی را در دست خود دارند پس اگر امروز به این فرزندان توجه ویژه کنیم فردا در بسیاری از آسیب‌های اجتماعی، بیمه و ایمن خواهیم بود.

وی گفت: برای نیل به یک جامعه بهتر و  سالم‌تر باید به آموزش و پرورش بپردازیم همانگونه که مقام معظم رهبری مُدَّ ظِلُّهُ العالی فرمودند هزینه کردن در آموزش و پرورش یک سرمایه‌گذاری دیرپا  اما اطمینان‌بخش است.

وزیر آموزش و پرورش در خاتمه گفت: هم پژوهش‌های بین‌المللی و هم تجربیات ما ثابت کرده است که توجه به آموزش و پرورش تضمین‌کننده توسعه پایدار است و اساساً پایداری یک جامعه در ظرفیت فکری است و ریشه در خلاقیت آنها دارد که این مهم در داخل کلاس‌های درس رخ می‌دهد.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: