رئیس کانون وکلای دادگستری:

فرار مالیاتی ۳ هزار وکیل به کانون وکلا ارتباطی ندارد

فرار مالیاتی

عیسی امینی گفت: برداشتم این است که این ۳۰۰۰ وکیل مربوط به کانون وکلا نیست. انتظاری که ما از سازمان مالیاتی داریم وقتی ادعایی مثل فرار مالیاتی را مطرح می‌کند خب لیست را به مرجع مربوطه یعنی به کانون وکلا اعلام می‌کرد.

به گزارش عیارآنلاین، عیسی امینی، رئیس کانون وکلای دادگستری، شب گذشته در برنامه ۲۰:۳۰ با اشاره به پرونده ۳ هزار وکیلی که پرونده مالیاتی ندارند گفت: «فرار مالیاتی ۳ هزار وکیل به کانون وکلا ربطی ندارد. این کانون تنها نهاد و صنفی است که قبل از اینکه درآمدی کسب کند و وکیل پرونده را شروع به وکالت کند با ابطال تمبر مالیاتی بخشی از مالیات خودش را پیش‌پرداخت می‌کند.»

وی ادامه داد: «کانون وکلا تا زمانی که وکیل دادگستری مفاصا حساب را نگرفته باشد، نه تمدید پروانه را انجام می‌دهد نه امکان تمدید را دارد. تا زمانی که پرونده‌ی هویتی وکیل مشخص نباشد که ما اصلاً امکان صدور پروانه را نداریم».

امینی در پایان گفت: «بر همین اساس برداشتم این است که این ۳۰۰۰ وکیل مربوط به کانون وکلا نیست. انتظاری که ما از سازمان مالیاتی داریم وقتی ادعایی مثل فرار مالیاتی را مطرح می‌کند خب لیست را به مرجع مربوطه یعنی به کانون وکلا اعلام می‌کرد».

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: