اینفلوئنسرها با درآمدهای میلیونی و بدون پرداخت مالیات

مالیات

اینفلوئنسرها و شاخ‌ها اینستاگرامی، با زحمت کم و بدون داشتن سواد کاری که انجام می‌دهند، سرمایه‌دار شده اند. فعالیتی که بدون ثمردهی تولیدی و خدماتی ارزشمند و بدون اخذ مالیات بطور گسترده انجام می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، میلیون‌ها کاربر اینستاگرامی ایرانی که دنبال کننده اکانت‌های پر فالوور هستند، بستر مناسبی برای درآمد‌های هنگفت این شاخ‌ها و پلنگ‌ها ایجاد کردند. مخاطبانی که دنبال کننده محتوای عمدتا سخیف و مضحک همراه با دلقک بازی‌ها و رقاصی‌ها و گا‌ها بدن نمایی‌های افراد هستند. این شاخ‌ها و پلنگ‌های اینستاگرامی، با زحمت کم و بدون داشتن سواد کاری که انجام می‌دهند، سرمایه‌دار شده اند. فعالیتی که بدون ثمردهی تولیدی و خدماتی ارزشمند و بدون اخذ مالیات بطور گسترده انجام می‌شود.

توجه به رقم درآمد این اکانت‌ها با دریافت پول به ازای تبلیغات، مسئله را روشن‌تر خواهد کرد. هرکدام از این اکانت‌ها روزانه بطور متوسط حداقل یک استوری با محتوای تبلیغاتی قرار می‌دهند که برای آن رقمی بین ۶۰۰ هزار  تا ۴ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

ماهی ۱۲۰ میلیون درآمد

با یک حساب و کتاب ساده، مشخص خواهد شد که این اکانت‌ها فقط در ازای تبلیغ در استوری، ماهیانه بین ۲۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان درآمد دارند. درآمد در ازای فعالیت‌های عجیبی، چون تبریک تولد، ساخت کلیپ تبلیغاتی برای افراد و شرکت ها، فحاشی و نزاع مجازی، اتفاقات عجیبی است که در این آشفته بازار اینستاگرام، منبع درآمد افراد شده است.

هیچ نظارتی بر درآمد های مجازی نیست

این گردش مالی غیر قابل اغماض که بخش عمده فعالیت‌ها در اینستاگرام را تحت تاثیر قرار داده، عملا بدون هیچ نظارتی در حال گسترش است. با وجود نیاز جدی کشور به درآمد مالیاتی بعلت کاهش شدید درآمد‌های نفتی و صادراتی در اثر تحریم‌های سنگین، اراده‌ای برای اخذ مالیات از چنین فعالیت‌های گسترده‌ای وجود ندارد. شاید خیلی از مسئولین اصلا در جریان گردش مالی سنگین در این فضا نیستند.

به حسابشان نظارت کنید تا مالیات بدهند!

دریافت مالیات از تبلیغات اینستاگرامی می‌تواند با ساده‌ترین مکانیسم‌ها انجام شود. تبلیغات این افراد علنا انجام می‌شود و برای پیگیری نیاز به نظارت و هزینه زیاد ندارد. کافی است روی حساب بانکی این افراد، نظارت صورت بگیرد تا متوجه حجم بالای تراکنش های این افراد بشویم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: