۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۱۶

تجارت نفت آمریکا با افزایش نرخ نفتکش‌ها کاهش یافت

افزایش هزینه نفتکش ها باعث کاهش فعالیت در بازار صادرات نفت آمریکا شده است.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از بلومبرگ، افزایش هزینه نفتکش ها باعث کاهش فعالیت در بازار صادرات آمریکا شده است.

برخی فروشندگان دیگر محموله های خود را عرضه نمی کنند در حالی که برخی دیگر هنوز آنقدر عرضه محصولات خود را کاهش نداده اند که افزایش هزینه های کشتیرانی را جبران کند. پس از تحریم برخی واحدهای شرکت کشتیرانی کاسکوی چین، خریداران منتظر کاهش قیمت هستند. این تحریم ها نفتکش ها را از خطوط کشتیرانی جهان بیرون کشیده است. در نتیجه، طی چند روز گذشته معاملات بسیار کمی صورت گرفته، در حالی که معمولاً روزانه ۶ تا ۷ معامله انجام می شد.

 شاخص نرخ کشتیرانی برای محموله هایی که از خلیج فارس به خاور دور میروند هفته گذشته تا ۳۰۰ هزار دلار در روز افزایش یافت در حالی که یک نفت کش بزرگ برای حمل نفت از خلیج آمریکا به آسیا با بیش از ۱۵ میلیون دلار کرایه شد. شرکت نفت هند اعلام کرد افزایش این قیمت ها باعث شده خرید نقدی این کشور کاهش یابد. تعداد محموله هایی که با نفتکشهای کوچکتر به اروپا می روند در نیمه اول ماه افزایش یافته چون نرخ نفت کش های بزرگ شدیدا بالا رفته است.

 اندی لیپو ،  رئیس شرکت‌ نفت لیپو در هوستون گفت فروشندگان آمریکا می توانند نفت خود را به پالایشگاه‌های داخلی عرضه کنند. این پالایشگاه ها هنوز هم می توانند نفت داخلی را بگیرند بنابراین فشاری بر آنها برای فروش نفتشان به خارج از کشور نیست. این شرکت ها همچنین فرصت این را دارند که بشکه هایشان را در مخازن ساحلی ذخیره کنند.

 برخی کسب و کارهای مربوط به صادرات هم کاهش یافته اند چون معاملات کمتری انجام می شود. فعالیت یکی از شرکت های مستقر در آمریکا ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته کمتر شده است.

در تگزاس، صادرات نفت در ماه اوت به بیش از ۶۸۵۰۰۰ بشکه در روز نسبت به ۵۵۳ هزار بشکه ژانویه افزایش یافت ولی انتظار می رود به خاطر افزایش هزینه کشتیرانی، کاهش یابد.

منبع: تسنیم

 

 

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: