۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۹

تصمیم بزرگ‌ترین پالایشگاه آسیا برای کاهش واردات پس از افزایش نرخ کرایه حمل

سینوپک، بزرگ‌ترین پالایشگاه آسیا در نظر دارد تا واردات نفت خام خود برای ماه دسامبر را پس از افزایش نرخ کرایه حمل نفت در جهان که حاشیه سود پالایش را کم کرده است، کاهش دهد.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از رویترز، سه منبع آگاه گفتند سینوپک، بزرگ‌ترین پالایشگاه آسیا در نظر دارد تا واردات نفت خام خود برای ماه دسامبر را پس از افزایش نرخ کرایه حمل نفت در جهان که حاشیه سود پالایش را کم کرده است، کاهش دهد.

یکی از این منابع گفت این پالایشگاه در حال بررسی این است که چه میزان و کدام محموله از آمریکا، اروپا، آفریقا و غرب آسیا را که در حال رسیدن به چین در ماه دسامبر است، می‌تواند کاهش دهد.

وی افزود: «این محموله‌ها خریداری شده است از اینرو این شرکت هنوز مطمئن نیست که آیا این حجم به ویژه برای محموله‌های برای مسافت‌های طولانی قابل کاهش دادن هستند یا نه.»

پس از اینکه شرکت‌ها استفاده از نزدیک به ۳۰۰ نفتکش را به علت ترس از نقض شدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا متوقف کردند، هزینه حمل نفت به آسیا در ۲ هفته گذشته افزایش یافته است.

هنوز حاشیه سود پالایش با افزایش نرخ حمل و نقل جبران نشده است و پالایشگاه ها را مجبور ساخته تا هزینه‌های بالای کشتیرانی را در حال حاضر کاهش دهند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: