۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۱

خودکفایی ایران در ساخت پره‌ توربین‌های گازی

مدیرعامل شرکت برق حرارتی با بیان اینکه در ساخت عمده پره‌های ثابت و متحرک توربین‌های گازی به خودکفایی رسیده‌ایم گفت: برای تأمین تجهیزات نیروگاهی از خارج ۷۰۰ میلیارد تومان قرارداد داخلی با شرکت‌های ایرانی بسته شد.

به گزارش عیارآنلاین، محسن طرزطلب در آیین رونمایی از دو طرح دانش بنیان با اشاره به اینکه در ساخت عمده پره‌های ثابت و متحرک توربین‌های گازی به خودکفایی رسیده‌ایم گفت: به تمامی نیروگاه‌های کشور ابلاغ کرده‌ایم که هیچ نیروگاهی در تأمین تجهیزات مورد نیاز خود اجازه خرید خارج از کشور را ندارد، مگر آنکه نیاز خود را به شرکت برق حرارتی اعلام کند و مشابه آن در داخل کشور تولید نشود و با مجوز شرکت برق حرارتی، اقدام به خرید خارجی کند.
وی با اشاره به اینکه در ۱۸ ماهه گذشته برای تأمین تجهیزات نیروگاهی ۷۰۰ میلیارد تومان قرارداد داخلی با شرکت‌های ایرانی بسته شد اظهار داشت:اگر این مقدار تجهیزات از خارج کشور تأمین می شد باید ۱۱۰۰ میلیارد تومان هزینه می شد.
وی افزود:پروژه سامانه مدیریت بهره‌برداری، نگهداری و تعمیرات واحدهای نیروگاهی CM یکی از ۵۰ پروژه اولویت دار بوده که امروز رونمایی شد و این پروژه با همکاری شرکت‌های دانش بنیان و مدیریت پژوهشگاه نیرو به ثمر نشست.
وی ادامه داد: با احداث مرکزی در شرکت برق حرارتی و پیاده سازی این سامانه، مرکزی برای مدیریت یکپارچه نیروگاه‌های کشور ایجاد شده که می‌تواند در ارتقای سطح بهره‌برداری بهینه از واحدهای حرارتی موثر واقع شود.
طرزطلب به راه‌اندازی سامانه‌ای یکپارچه برای طرح‌های تحقیقاتی برق حرارتی اشاره کرد و گفت: فقط در ۶ ماهه نخست امسال، ۱۲۱ طرح تحقیقاتی در این سامانه ثبت شده که از این تعداد، ۸۵ طرح تأیید شده و برای اجرایی شدن آنها ۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: