۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۷

استفاده از محصولات حوزه فناوری نانو برای عرضه آب شرب با کیفیت به مردم

در حال استفاده ا‌ز محصولات نانویی ایران برای کاهش فلزات سنگین در منابع آب هستیم که آب با کیفیت در اختیار مصرف کننده قرار گیرد و برای از بین بردن و کاهش نیترات در موضوع نمک زدایی از این فناوری استفاده شود .

به گزارش عیارآنلاین، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه نانو در جمع خبرنگاران گفت: از فناوری نانو می توان در همه عرصه های کشور به ویژه در بخش آب کشور بهره برد، در حال حاضر در مقیاس محدود  در حال استفاده ا‌ز محصولات نانویی ایران هم برای کاهش فلزات سنگین در منابع  آب هستیم که آب با کیفیت مناسب و مطمئن در اختیار مصرف کننده قرار گیرد و هم برای از بین بردن و کاهش نیترات در موضوع نمک زدایی از این فناوری استفاده شود.

وی افزود: با توجه به اینکه کشور دسترسی خوبی به منابع آب شور آزاد دارد، می توانیم استفاده از این فناوری را  توسعه دهیم، همچنین از این فناوری برای کاهش کدورت آب نیز استفاده کنیم.

وزیر نیرو ادامه داد: با حمایتی که از این عرصه خواهد شد و با توسعه ای که  در  ارتباط تجارت و این فناوری رخ خواهد داد امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم به این نقطه برسیم که توجیه اقتصادی و اجتماعی بالاتری خواهد داشت اگر در مناطق خاصی از کشور با استفاده از این فناوری آب شرب مطمئن را در اختیار خانوارها قرار دهیم تا اینکه هزاران میلیارد تومان هزینه کنیم  از مسافت های خیلی دور و با مسائل اجتماعی و سیاسی متنوع آب را انتقال دهیم، از این طریق همه ما مصرف کنندگان به ارزش واقعی مصرف آب خواهیم رسید.

وی عنوان کرد: فناوری نانو عرصه مهمی است، همه ما می دانیم این شاخه از علم و فناوری نانو همانند دیگر شاخه ها بذری است که در بستر اخلاقیات رشد می کند، ما هر چقدر پایبندی به اخلاقیات و اخلاق حرفه ای را توسعه دهیم می‌توانیم از ثمرات رشد این فناوری ها بهره مند شویم.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: