۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۶

در گام دوم انقلاب خودکفایی در همه بخش‌های دام را اعلام می‌کنیم

بخش‌های دام

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده در گام دوم انقلاب، در همه زمینه‌های بخش دام اعلام خودکفایی خواهیم کرد.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا رفیعی‌پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور امروز در مراسم روز دامپزشکی گفت: برنامه‌ریزی انجام شده که در گام دوم انقلاب خودکفایی خود را در همه بخش‌های دام اعلام خواهیم کرد.

وی در تشریح چگونگی این اقدام گفت: با تکیه بر نیروی جوان، علم و دانش و واگذاری امور به مردم، این خودکفایی قابل دسترس است.

وی در ادامه گفت: در سال گذشته در اوج تحریم و  جنگ اقتصادی، کرسی دبیرکلی سازمان بهداشتی جهانی دام را تصاحب کردیم و کشورهای زیادی خواستار انجام پروتکل بهداشتی با ایران است که بخشی از آن هم انجام شده است و همچنین مقاصد صادراتی جدید ایجاد کردیم.

وی در ادامه به اقدامات انجام شده اشاره کرد و گفت: با اصلاح و ابلاغ دستورالعمل جدید، به دنبال قطع کامل وابستگی به انواع نهادها از جمله واکسن و دارو هستیم.

رفیعی‌پور همچنین گفت: حتی تلاش ما این است که از هرگونه وابستگی به تکنولوژی و دانش نیز بی‌نیاز باشیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه با بیان اینکه سال گذشته از بحران‌های سیل، زلزله، بیماری آنفلوانزا و تب برفکی و نداشتن واکسن عبور کردیم، گفت: با افتخار اعلام می‌کنم که در سال ۹۸ جلوتر از همه بحران‌ها هستیم و مفهوم آن این است که بحران‌ها نمی‌تواند برای بخش‌های دام کشور هزینه‌ ایجاد کند.

امروز مراسم روز ملی دامپزشکی با حضور مقامات و مسئولات بخش کشاورزی در سالن خوشه کشاورزی برگزار شد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: