هند اعلام کرد که با ضوابط کشورهای درحال توسعه هم‌خوانی دارد

امتیازات تجاری هند

وزارت خارجه هند اعلام کرد کشورش با ضوابط کشورهای در حال توسعه مطابقت دارد و از آمریکا خواست از تصمیم خود برای لغو امتیازات تجاری هند دست بردارد.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از راشاتودی، وزارت خارجه هند اعلام کرد کشورش با ضوابط کشورهای در حال توسعه مطابقت دارد و از آمریکا خواست از تصمیم خود برای لغو امتیازات تجاری هند دست بر دارد.

ویجای گوکاله در گفتگو با خبرنگاران گفت: سیستم کلی امتیازات تجاری (جی‌اس‌پی) یک نوع تصمیم‌گیری یک‌جانبه است که بر اساس ضابطه‌ای مشخص از سوی برخی کشورها به کشورهای دیگر اعطا می‌شود. ما یک کشور در حال توسعه هستیم و با آن ضوابط مطابقت داریم. او از آمریکا خواست تصمیم خود در این مورد را بازنگری کند چرا که این امتیازات تجاری برای صنایع هند اهمیت بالایی دارند.

آقای وزیر گفت: آمریکا به طور یک‌جانبه‌ای ما را از این امتیازات تجاری محروم کرد. ما معتقدیم جی‌اس‌پی برای صنعت ما اهمیت دارد، اما در نهایت تصمیم‌گیری در این مورد به عهده آمریکا است.

جی‌اس‌پی بزرگترین برنامه امتیازات تجاری آمریکاست که هدف آن کمک به توسعه اقتصادی کشورهای در حال توسعه است. طبق این برنامه به این کشورها اجازه داده می‌شد هزاران مورد از محصولات خود را بدون تعرفه به آمریکا واردکنند.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: