۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳
گزارش ماهانه اوپک:

تولید نفت عربستان ۱۱۸ هزار بشکه‌ افزایش یافت

تولید نفت عربستان در ماه آگوست مطابق با مرداد ۹۸ روزانه ۱۱۸ هزار بشکه افزایش یافته و در مجموع سازمان اوپک در این ماه روزانه ۱۳۶ هزار بشکه افزایش تولید را ثبت کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام اوپک در جدیدترین گزارش خود به نقل از منابع ثانویه اعلام کرد: تولید نفت ایران در ماه آگوست ۲۰۱۹ برابر با مرداد ماه ۱۳۹۸ به ۲ میلیون و ۱۹۴ هزار بشکه در روز رسیده است که نسبت به ماه پیش از آن  ۲۴ هزار بشکه در روز کمتر است.

بر اساس این گزارش، ایران در ماه جولای برابر با تیر ۹۸ روزانه ۲ میلیون و ۲۱۸ هزار بشکه نفت تولید کرده است که این رقم در ماه پیش از آن یعنی ژوئن (خرداد ۹۸) ۲ میلیون و ۲۶۰ هزار بشکه در روز بوده است.

متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۱۸ برابر با روزانه ۳ میلیون و ۵۵۳ هزار بشکه و در سال ۲۰۱۷ برابر با ۳ میلیون و ۸۱۳ هزار بشکه در روز بوده است.

بر اساس این گزارش، تولید نفت ۱۵ کشور عضو این سازمان در ماه آگوست ۲۰۱۹ (مرداد ۹۸) ۲۹ میلیون و ۷۴۱ هزار بشکه در روز عنوان شده است که افزایش روزانه ۱۳۶ هزار بشکه‌‌ای نسبت به ماه جولای را نشان می‌دهد. اوپک در ماه جولای ۲۰۱۹ روزانه ۲۹ میلیون و ۶۰۵ بشکه نفت تولید کرده بود.

عربستان نیز در ماه آگوست روزانه ۱۱۸ هزار بشکه نفت بیشتر تولید کرده و میزان تولیدش به ۹ میلیون و ۸۰۵ هزار بشکه رسیده است. میزان تولید این کشور در ماه جولای ۹ میلیون و ۶۸۷ هزار بشکه در روز بود.

کشورهای اکوادور، گابن، عراق، عربستان، نیجریه و امارات افزایش تولید داشتند. بیشترین کاهش تولید به ونزوئلا تعلق دارد.

ایران، لیبی و نیجریه از توافق کاهش تولید معاف هستند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: