۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۰

لزوم سنددار کردن املاک وقفی برای جلوگیری از تضییع حقوق واقفان

املاک وقفی

رییس‌کل دادگستری استان گلستان با لزوم سنددار کردن املاک وقفی برای جلوگیری از تضییع حقوق واقفان تاکید کرد و گفت: بیشتر املاک اوقافی سند رسمی ندارند و همین امر مردم و دستگاه قضایی را دچار مشکل کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، هادی هاشمیان در جلسه کارگروه حقوق ثبتی و اوقافی با تاکید بر اینکه به دنبال استيفاي حقوق موقوفات هستيم و در اين بخش هيچ گونه كوتاهي پذيرفته نيست، عنوان کرد: اداره اوقاف باید برای املاکی که ادعا می‌کند وقفی است سند بگیرد و این موضوع را به مردم اطلاع‌رسانی کند.
وی بر لزوم سنددار کردن املاک وقفی برای جلوگیری از تضییع حقوق واقفان تاکید و اظهار کرد: در سال‌های اخیر به علت سند نداشتن املاک وقفی، برخی از این املاک خرید و فروش شده که این امر مردم را دچار مشکل کرده و کار دستگاه قضایی را هم زیاد کرده است.
هاشمیان ادامه داد: مردم ما متدین هستند و اگر بدانند ملکی که در اختیار دارند مربوط به املاک وقفی است و سند دارد حتما تمکین می‌کنند.
رییس‌کل دادگستری استان گلستان با بیان اینکه در شهرهایی که تعداد شعب زیاد است، شعب ویژه‌ای را برای رسیدگی به پرونده‌های اوقافی اختصاص داده‌ایم، از مسئولان اوقاف و امور خيريه استان گلستان خواست تا در طرح دعاوي موقوفات در محاكم، اسناد، مدارك و مستندات را به طور كامل پيوست كنند و از مشاوران حقوقي توانمند كمك بگيرند.

منبع: حمایت‌آنلاین

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: