۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴

صدور کیفرخواست پرونده اخلال در نظام اقتصادی‌ / سوءاستفاده ۲۰۰۰ میلیارد ریالی متهم از مواد اولیه پتروشیمی

پرونده اخلال در نظام اقتصادی‌

رئیس کل دادگستری استان اردبیل از صدور کیفرخواست پرونده اخلال در نظام اقتصادی و تولیدی کشور در اردبیل خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، قاضی ناصر عتباتی از صدور کیفرخواست پرونده اخلال در نظام اقتصادی‌ و تولیدی کشور در اردبیل خبر داد و اظهار داشت: در راستای رسیدگی به پرونده و محرز شدن تخلف در ارتباط با خرید مواد اولیه پتروشیمی متخلفان دستگیر شدند و کیفرخواست در این زمینه صادر شده است.

وی با اشاره به سوء استفاده ۲ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریالی در زمینه خرید مواد اولیه پتروشیمی نیز بیان کرد: در راستای رسیدگی به پرونده اخلال در نظام اقتصادی‌ با هدف جلوگیری از اخلال به نظام اقتصادی و تولیدی کشور رسیدگی به این پرونده در کم‌ترین زمان ممکن انجام یافت تا متخلفان در این زمینه به سزای عملشان برسند و برای دیگران نیز درس عبرتی باشد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: خرید مواد اولیه پتروشیمی به قیمت دولتی و خام فروشی در بازار آزاد اتهام اصلی این پرونده بود و در این راسا چهار متهم اصلی با جعل مهر و استفاده از اسناد مجعول و پرداخت رشوه به خرید مواد اولیه پتروشیمی یارانه‌ای و تخصیصی اقدام به تخلف کرده و این مواد را به بهانه استفاده در کارگاه‌های تولیدی خریداری می‌کردند.

عتباتی تصریح کرد: به هیچ عنوان برخورد قانونی با بر هم زنندگان نظم و امنیت پایدار کشور در هیچ عرصه و حوزه‌ای شوخی‌بردار نیست و متخلفان به اشد مجازات خواهند رسید.

وی بیان کرد: محور اصلی دستگاه قضائی اردبیل اجرای عدالت محوری در جامعه با برقراری نظم و امنیت عمومی است و تمام تلاش خود را برای تحقق این مهم انجام می‌دهد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: