۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۷

دیدار معترضان به ظرفیت محدود آزمون وکالت با رئیس سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت

دانش‌آموختگان حقوق، در این جلسه، ظرفیت‌های غیرمنطقی برگزارکنندگان آزمون وکالت را مانعی برای اشتغال دانش‌آموختگان حقوق دانسته و علت آن را منفعت‌طلبی بعضی نمایندگان مجلس و تعیین‌کنندگان ظرفیت آزمون‌ها اعلام کردند.

به گزارش عیارآنلاین، تعدادی از نمایندگان «کمپین حذف ظرفیت از آزمون وکالت» با احمد توکلی دیدار کردند. اعضای کمپین در این جلسه گلایه خود از معطل ماندن «طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت» در کارگروه کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس را اعلام نمودند.

ظهر امروز احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دیدار با تعدادی از حقوق‌خوانده‌های معترض به ظرفیت‌های اندک پذیرش در آزمون‌های وکالت، تعارض منافع بعضی نمایندگان مجلس در اندک باقی‌ماندن تعداد وکیل را محکوم کرده و تخلفات انجام شده، در خصوص خارج نشدن طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت را محکوم کرد.

دانش‌آموختگان حقوق، در این جلسه، ظرفیت‌های غیرمنطقی برگزارکنندگان آزمون وکالت را مانعی برای اشتغال دانش‌آموختگان حقوق دانسته و علت آن را منفعت‌طلبی بعضی نمایندگان مجلس و تعیین‌کنندگان ظرفیت آزمون‌ها اعلام کردند. همچنین حقوق‌خوانده‌ها از رئیس هیات مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت، خواستند با تخلفات نمایندگان ذی‌نفع کمبود وکیل، در خصوص طرح نام برده جلوگیری کند.

پیش از این توکلی در بیانیه‌ای خطاب به مجلس، «طرح جامع پذیرش و آموزش وكالت» را درجهت منافع عامه و رونق خدمات حقوقی دانسته و گفته بود: «این طرح می تواند موجب شكستن انحصار، تعمیم حق شهروندی انتخاب وكیل وپرهیز از فساد ناشی از تعارض منافع گردد» و از مجلس خواسته بود، تسلیم فشارها نشود.

گزارش تصویری این دیدار را در ادامه مشاهده فرمایید.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: