سخنگوی قوه قضاییه در گفت‌وگو با عیار آنلاین:

واکنش سخنگوی قوه قضائیه به نامۀ ۲۰۰۰ فعال اقتصادی

قانون برای دستگاه‌های دولتی انتخاب نماینده حقوقی مجاز دانسته ولی اشخاص حقوقی غیردولتی و اشخاص حقیقی باید برای پیگیری امور حقوقی خود وکیل بگیرند. اگر بنا به اصلاح رویه فعلی باشد باید قانون مذکور اصلاح شود.

به گزارش عیارآنلاین، هفته گذشته بیش از ۲۰۰۰ فعال اقتصادی  در نامه‌ای از حق‌الوکاله‌های هنگفت وکلا به ریاست محترم قوه قضائیه گلایه کردند و خواستار اصلاح ماده ۳۲ قانون آیین دادرسی مدنی و فراهم شدن امکان فرستادن نماینده حقوقی به دادگاه‌ها شدند. اسماعیلی، سخنگوی قوه‌قضاییه در نشست در پاسخ به اینکه موضع قوه درباره این نامه چیست، گفت: تعرفه‌های غیرمتعارف وکلا با اصلاح قانون تعرفه‌های وکالت و تعرفه‌های جدید باید مورد استفاده وکلا قرار بگیرد.

سخنگوی قوه قضائیه در ادامه افزود: در رابطه با استفاده از وکیل و نماینده حقوقی این موضوع را قانون تعیین کرده است. قانون برای دستگاه‌های دولتی انتخاب نماینده حقوقی را مجاز دانسته ولی برای اشخاص حقوقی غیردولتی و اشخاص حقیقی باید برای پیگیری امور حقوقی خود وکیل بگیرند. اگر بنا بر اصلاح چنین رویه‌ای باشد باید قانون مذکور اصلاح شود. تا زمانی که قانون اصلاح‌نشده این قانون لازم‌الاجرا است.

 

پایان /

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: