۲۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۳

۲۷۰۰ درصد سود برای یک شرکت پرورش دام و طیور در چین

کاهش عرضه جوجه‌های گوشتی در چین باعث شد تا یک شرکت پرورش‌دهنده مرغ و ماکیان با استفاده از این فرصت و نیز افزایش تقاضا برای مصرف مرغ به دلیل بیماری خوکی، به سود ۲۷۰۰ درصدی دست پیدا کند. 

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از بلومبرگ، یک شرکت مرغ و ماکیان در شرق چین گفت به دلیل افزایش قیمت مرغ‌های گوشتی، سود آن به میزان ۲۷۰۰ درصد  افزایش خواهد یافت. مطابق اطلاعات بورس سرمایه شهر شنژن چین، انتظار می‌رود شرکت پروش دام و طیور شاندونگ ییشینگ در نیمه نخست امسال درآمد خالص ۹۰۰ میلیون تا ۹۰۵ میلیون یوآن ( ۱۳۱ میلیون دلار) را گزارش کند، درحالی‌که در مدت مشابه سال گذشته این میزان تنها ۳۲ میلیون یوآن بوده است.

با توجه به افزایش قابل‌توجه قیمت جوجه‌های سفید گوشتی به علت کاهش عرضه، هدایت سود در این عرصه دنبال شد. این جوجه‌ها نوع خاصی از مرغ‌ها هستند که برای تولید گوشت پرورش داده می‌شوند. روز سه‌شنبه سهام ییشینگ قبل از برداشت سود و اعمال تغییرات کوچک به میزان ۷.۵ درصد افزایش یافت. آن‌ها امسال ۲۰۰ درصد رشد داشته‌اند.

یانگ‌ها و تحلیلگر شرکت اوراق بهادار چین گفت: « شیوه‌ای که  می‌تواند درآمدهای یک شرکت را حتی با استفاده از کاهش عرضه، به بیش از ۲۰۰۰ درصد افزایش دهد مطمئناً توجه‌ها را به خود جلب می‌کند، اما این نوع رشد تنها می‌تواند نشان دهد که پایه‌ی بسیار پایینی برای شروع دارد. درآمدهایی که این‌چنین نوسان دارند به شرکت‌های باکیفیت بالا تعلق ندارند.» یانگ گفت فشار بر عرضه جوجه‌های گوشتی سفید زمانی آغاز شد که چین چند سال پیش به دلیل شیوع آنفولانزای پرندگان شروع به محدود کردن واردات کرد. درحالی‌که یک اتحادیه صنعتی نیز بر عرضه آن سرپوش می‌گذارد.

افزایش قیمت سهام کشاورزی چین با افزایش قیمت گوشت در این کشور 

سهام کشاورزی چین در سال گذشته در بخش زیادی به دلیل تب خوکی آفریقایی که به جمعیت خوکی کشور تلفات زیادی  وارد کرد و قیمت‌ها را بالا برد در میان بزرگ‌ترین برندگان قرار گرفت. ییشینگ در گزارش سالانه سال ۲۰۱۸ گفت بیماری خوک باعث تقاضای جایگزینی مرغ، افزایش مصرف و قیمت مرغ شد. مرغ در سال گذشته ۹۱ درصد فروش این شرکت را تشکیل داد. مو تانگ یک کارمند در دفتر هیئت‌مدیره ییشینگ گفت که این شرکت جزئیات بیشتری را منتشر نخواهد کرد تا به‌طور رسمی در ۲۵ ژوئیه درآمد این دوره را گزارش کند.

مرجع خبر:

https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-07-09/broiler-alert-chinese-chicken-farmer-expects-2-700-profit-leap

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: