۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۸

حمایت از استارت‌آپ‌ها راهی برای توسعه روستایی در چین

استراتژی جدید چین در توسعه روستایی و افزایش اشتغال، حمایت از استارت‌آپها برای سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی است. به همین منظور دولت قصد دارد با تامین مالی خدمات و ارتقا زیر‌ساختهایی نظیر حمل‌ونقل، برق و اینترنت مناطق روستایی، زمینه این کار را فراهم کند.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از سایت Chinadaily چین برای حمایت از استارت‌آپ‌های روستایی به منظور ارتقا این مناطق اقدامات بیشتری را انجام خواهد داد. این تصمیم که در جلسه اجرایی شورای دولتی گرفته شد بنا دارد که حمایت مالی عمومی را برای استارت‌آپها تقویت کند. کارگران مهاجر، دانشجویان و کهنه سربازانی که کسب و کاری را در حومه شهر آغاز کنند همان سیاست افراد محلی در مورد آنها اجرا میشود.

کارگران مهاجری که پس از بازگشت مدت یک سال یا بیشتر از شروع کسب و کارشان بگذرد واجد شرایط دریافت یارانه یکسانی خواهند بود. در مواردی که منابع مالی عمومی اجازه میدهد، شرکتهای تجاری روستایی نیز میتوانند یارانه انتقال یا خرید تجهیزات تولید را دریافت کنند.

استارت آپها فرصتی برای ایجاد مشاغل جدید

به گفته لی‌کچیانگ نخست وزیر چین، استارت‌آپ‌ها استراتژی توسعه روستایی را تقویت میکنند و سرمایه، تکنولوژی و استعدادهای بیشتری را برای جاری شدن به سمت این مناطق فراهم میکنند. او گفت شرکتهای نوپا و استارت‌آپ‌ها از طریق نوآوری و ابتکارات گسترده کارآفرینی، میتوانند مشاغل جدیدی را ایجاد کنند و انگیزه‌ی تازه ای را به توسعه کشاورزی، نواحی حومه شهر و کشاورزان تزریق کنند.

به گفته‌ی وزارت کشاورزی از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ هفت میلیون نفر که ۶۸.۵ درصد آنها کارگران مهاجری بودند که به خانه شان بازمیگشتند؛ کسب و کار روستایی را شروع کرده اند. کارآفرینان به طور متوسط ۴۴.۳ سال سن داشتند و ۴۰.۷  درصد آنها مدرک دبیرستان، هنرستان یا کمتر از آموزش دانشگاهی داشتند.

سرمایه گذاری دولت جهت ارتقا زیر‌ساختهای روستایی 

در این جلسه تصمیم بر این شد که تامین مالی خدمات و حمایت از کاربری اراضی برای کارآفرینی روستایی تقویت شود چنانکه سیاستهای آینده ضمانتهای آن را فراهم میکنند. مدل تامین مالی‌ای که دولت، بانکها و بیمه را پوشش میدهد و به استارت آپهای روستایی تعمیم داده خواهد شد و به کارآفرینان روستایی اجازه میدهد با استفاده از طرحهای خانگی روستایی برای ساخت کارخانه ها، برنامه های فرآیندی کوچک را راه اندازی کنند. سرمایه گذاریهای بیشتری نیز برای ارتقای زیرساختهای روستایی از جمله حمل و نقل و برق انجام و نیز پوشش پهنای باند گسترش یافته و خدمات اینترنت سریع با هزینه کمتر ارائه خواهد شد.

افزایش آموزش و خدمات اداری آنلاین به منظور تشویق به سرمایه گذاری در روستا

نخست وزیر گفت:«چین هنوز در تامین شغل تحت فشار قابل توجهی است. برای تشویق راه اندازی کسب و کارهای روستایی، دولت باید با انجام اصلاحاتی در مدیریت و افزایش نظارت و بهبود خدمات جهت ایجاد شرایط مطلوب، تلاش کند.» با توجه به تصمیم این جلسه، دولت آموزش را افزایش و خدمات اداری بیشتری را به صورت آنلاین ارائه خواهد داد که این مسئله به متخصصان، دانشگاهیان و تکنسینها با مهارتهای تخصصی برای کار در مناطق روستایی انگیزه داده و سرمایه گذاری در استارت آپها در مناطق روستایی تشویق خواهد شد. یک مکانیسم کنترل ریسک نیز برای فعالیتهای کارآفرینی روستایی ایجاد خواهد شد و شرکتهای بیمه تشویق به توسعه محصولات مرتبط می شوند.

مرجع خبر:

http://www.chinadaily.com.cn/a/201801/18/WS5a5fc831a310e4ebf433e620.html

 

 

 

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: