شفافیت و جوانگرایی رمز افزایش سرمایه اجتماعی/ سنگ اندازی در مسیر شفافیت

“جنگ را با ۲۰ ساله­ ها بردیم ولی اقتصاد را با شصت ساله ­ها باختیم” این یکی از زیباترین جملاتی بود که در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب مطرح شد و رهبری هم با اشاره سر این موضوع را تلویحاً تایید کرد.

به گزارش عیارآنلاین، “جنگ را با ۲۰ ساله­ ها بردیم ولی اقتصاد را با شصت ساله ­ها باختیم” این یکی از زیباترین جملاتی بود که در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب مطرح شد و رهبری هم با اشاره سر این موضوع را تلویحاً تایید کرد. جوانگرایی؛ واژه‌ای که این روزها لقلقه زبان‌ها شده، نیازی فراموش شده است. ولی اکنون بیش از هر برهه­ای لزوم توجه به جوانان در «گام دوم انقلاب»، مورد توجه قرار گرفته است.

یکی از شاخص‌های مردم‌سالاری و حکمرانی خوب، گردش نخبگان و چرخش مدیریت در کشور و سپردن مسئولیت به جوانان تحصیل‌کرده، باانگیزه، شاداب و پرانرژی است. فلسفه مهم این اصل، توجه همه‌جانبه به جابه‌جایی در قدرت و پرهیز از کهنگی و تکرار در مدیریت و توجه به شایسته‌سالاری و اجتناب از تمرکز قدرت در مدیریت و پیشگیری از شکل‌گیری رانت مدیریتی و باند و مدیریت قبیله‌ای است.

۴۰ سال بعد از انقلاب اسلامی ساختار مدیریتی کشور در کنترل “پیرمردهای مو رنگ” کرده­ای است که اغلب لکسوس سوارند و آقازاده­هایشان را در ساختار مدیریتی قرارداده اند، پیرمردهای که با پای پیاده امده اند و حال صاحب ساختمان های آنچنانی اند و البته اینها را حق خود از سفره انقلاب می دانند، اگرروزی آن هم بالجبار عزرائیل مدیریت را ترک کنند پسرانشان جایگزین پدران شوند.

سوالی که مطرح می شود این است که اعتماد به جوانان و دادن مدیریت دست جوانان متخصص و غیررانتی شدنی است؟ پاسخ این سوال آری است و مصداق آن هم همین وزارت کار. محمد شریعتمداری با اعتماد به جوانان ثابت کرده است که می توان بدون “پیرمردهای مو رنگ کرده” شستا و شرکت هایش و صندوق بازنشستگی و هلدینگ هایش را اداره کرد.

سن مدیران ارشد در وزارت کار در حدود ۶ ماه ۹ سال کاهش پیدا کرد، در شستا محمد رضوانی فر نیز با اعتماد به جوانان متخصص و سالم ثابت کرده می توان اداره شرکت­ها و هلدینگ­ها را به دست جوانان داد، جوانانی که پشت سرشان هیچ رانت و سفارشی نیست.

جوان یعنی ریسک، نوآوری، خلاقیت، عدم تعارض منافع و میل به پیشرفت و آبادانی؛ این را محمد شریعتمداری خوب فهمید. همین جوانگرایی باعث شفافیت اسامی دریافت کنندگان تسهیلات ۴، ۶ و ۱۰ درصدی ، برکناری اعضای هیئت مدیره مشمول تبصره ۲ ماده ۲۴۱ قانون تجارت، اجبار مدیران پروازی بر حضور در محل کارخانه و انتشار قراردادها شده است.

حذف مدیران رانتی، شفافیت و جوانگرایی کار آسانی نبوده و نیست، مدیرانی حقوق نجومی می گرفتند، میدان مارکوپولویی و دائم السفر، مدیران بازنشسته و افراد صاحب نفوذ، و نمونه هزاران مدیر رانتی و دوشغله دیگر که اکنون عزل شده اند، دشمنان این روزهای شفافیت اند.

حمله به شریعتمداری با رمز”داماد وزیر” و ” پیگیری شفافیت” در دستور کار کسانی است که مسیر شفافیت را بر نمی­تابند. مخالفان شفافیت و مدیران رانتی دست در برای ایجاد خلل در مسیر شفافیت سنگ اندازی می کنند ولی مطمئنا هیچوقت به هدف خود، یعنی توقف شفافیت و مبارزه با فساد نمی رسند.

از رهگذر جوانگرایی و شفافیت می توان سرمایه اجتماعی که این روزها آسیب دیده را ترمیم کرد، نظارت مردمی و رسانه ای را گسترش داد و از رهگذر همین شفافیت می‌توان از افشاگری‌های اخلاق‌سوز پیشگیری نمود و افشاگری در جامعه کمرنگ شود.

تفاوت شفافیت با ” افشاگری” در این است که در شفافیت انجام کار در معرض عموم قرار می‌گیرد، اما در افشاگری بعد از انجام عمل اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: