۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۴

کمک لهستان به تولیدکنندگان پروتئین گوشتی این کشور

توزیع گوشت

حزب قانون و عدالت لهستان اعلام کرد که کمک­های نقدی به کشاورزان این کشور ارایه خواهد شد. در نشست جوامع روستایی لهستان رئیس حزب قانون و عدالت از کمک مالی به میزان ۲۳ یورو به ازای هر خوک و ۱۱۷ دلار به ازای هر گاو به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، حزب قانون و عدالت در لهستان[۱] بر خواسته از جامعه­ی روستایی این کشور است و هدف این حزب برابری سطح زندگی در شهر و روستا می­باشد و از همین دلیل تلاش می­کند تا تفاوت­ها را کاهش دهد. رئیس حرب، کاچینسکی[۲] یکی از راه­های اجرایی شدن این عدالت را مستلزم حمایت گسترده از تولیدکنندگان محلی و کشاورزان می­داند.

منبع حمایت مالی از تولیدکنندگان گوشت لهستان، از بودجه­ی سیاست کشاورزی اروپا[۳] (CAP) تامین می‌شود و در سال ۲۰۲۱ قابل ارایه خواهد بود. برنامه­های مشابهی نیز در رومانی، فنلاند، ایتالیا و سه کشور دیگر در حال اجرا است که حدود ۱.۵ میلیارد یورو را شامل می­شود.

یکی از نقاط اصلی در این برنامه افزایش سهم دولت در کمک به بخش کشاورزی می­باشد که هر هفت سال یکبار مورد ارزیابی قرار می­گیرد. در هفت سال گذشته (۲۰۱۴-۲۰۲۰)، دولت لهستان برای کمک به بخش کشاورزی ۸ درصد کل بودجه حمایتی کشاورزی اروپا را دریافت کرده است و دولت قصد دارد که میزان دریافت این کمک از اروپا را بیشتر کند.

البته این اظهار نظرهای دولتی محالفان جدی نیز دارد. برای مثال آدریان زاندبرگ[۴] عضو حزب همبستگی[۵] لهستان سخنان کاچینسکی را تبلیغات محض می­داند که صرفا برای پیروزی در انتخابات حزبی مطرح می­شوند. او بیان می­کند که اولویت‌های اروپا باید کمک به کشاورزی لهستان باشد و نه صرفا کمک­های مقطعی کوچک تا بتوان بخش روستایی لهستان را تقویت نمود. باید اطمینان حاصل کرد تا آن چیزی که اروپا در اختیار لهستان قرار می­دهد کاملا برای توسعه­ی روستایی لهستان مورد استفاده قرار می­گیرد.

منبع: emerging

[۱] Poland’s Law and Justice (PiS)

[۲] Jarosław Kaczyński

[۳] EU Common Agricultural Policy

[۴] Adrian Zandberg

[۵] Razem

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: