۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۷

حمایت چند میلیون دلاری اروپا از دامداران خسارت‌دیده توافق برکسیت

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا جامعه دامداران اروپا را متاثر کرده است، به‌طوری‌که کمیسیون کشاورزی اروپا بسته حمایتی به ارزش چند میلیون دلار را برای کمک به دامداران اروپایی اختصاص داده است.

به گزارش عیارآنلاین، بنا به گفته­‌ی یک منبع دولتی در اروپا بسته­ی حمایتی چند میلیون دلاری دو هفته قبل از شروع ماه می ۲۰۱۹ به کمیسیون اروپا تحویل داده شده است. جامعه­ی دامداران ایرلند[۱]، طی بیانیه­ای از این بسته­ی حمایتی استقبال کرده­اند. ادموند گراهام[۲] مدیر کمیته گوشت گاو کمیسیون کشاورزی اروپا (ICSA) گفت که به خاطر تشویش­های اخیر در بازار گوشت انتظار چنین کمک‌هایی را از وزارت کشاورزی داشتیم. شواهد نشان می­دهد که تولیدکنندگان گوشت از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (Brexit) کاملا متاثر شده­اند، به‌طوری‌که حدود ۴ میلیون یورو طی یک هفته زیان قابل مشاهده است.

هر گونه حمایت از تولیدکنندگان گوشت برای کاهش اثرات برکسیت لازم خواهد بود. لذا تولیدکنندگان گوشت اروپا انتظار دارند تا زمان پایدار شدن برکسیت از حمایت­های بروکسل بهره‌مند گردند و مبلغ تخمین زده‌ شده در این ارتباط حدود ۱۰۰ دلار به ازای هر دام است. به گفته­ی گراهام این حمایت به صورت پرداخت مستقیم خواهد بود زیرا هیچ راه حل ساده­ای برای مقابله با عواقب برکسیت نمی­توان در نظر داشت و تنها راه کمک به تولیدکنندگان گوشت ایرلند پرداخت مستقیم مالی به آن­هاست.

منبع: agriland.ie

لینک خبر مربوطه:

https://www.agriland.ie/farming-news/moves-on-eu-beef-support-package-offers-a-glimmer-of-hope-icsa/

[۱] Irish Cattle Sheep Farmers’ Association (ICSA)

[۲] Edmund Graham ICSA Beef Committee chairman

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: