۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۳

یک میلیارد یورو بودجه برای جذب جوانان ایرلندی به کشاورزی

کمیسیونر اتحادیه اروپا، فیل هوگان[۱] از تصویب ارایه وام یک میلیارد دلاری کم‌بهره برای جذب جوانان به حرفه کشاورزی خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، آمار نشان می­دهد که تنها یک بیستم کشاورزان ایرلند را نسل جوانِ زیر ۳۵ سال تشکیل می­دهند. به‌طوری‌که میانگین سن کشاورزان در این کشور ۵۷ سال است. اتحادیه اروپا به منظور حمایت از بخش کشاورزی و به خصوص جذب جوانان ایرلندی به کشاورزی به کمک سازمان کشاورزان جوان در ایرلند[۲] تخصیص وام یک میلیارد دلاری کم‌بهره را در نظر گرفته است.

پول تنها کمک اروپا برای کشاورزیان نیست

اما پول تنها کمکی نیست که می­توان برای توسعه­ی کشاورزی در نظر گرفت. هوگان اظهار می­کند که نکته­ی کلیدی برای جذب کشاورزان جوان تسهیل دسترسی آن­ها به زمین، دانش، آموزش و سرمایه است. از این الگو پیش از این در فرانسه بهره برده­اند و بانک کشاورزی فرانسه – Credit Agricole – مسئول اجرای آن بوده است که با موفقیت همراه بود و امروز ایرلند امیدوار است که این الگو را به‌درستی اجرا کند.

در ایرلند انتظار بر این است که موسسه های مالی و اعتباری تامین یک میلیارد دلار وام کم‌بهره را از طریق بانک سرمایه‌گذاری اروپا[۳] در دستور کار خود قرار دهند. اما این برنامه نشانه­ای برای کشاورزان است تا بتوانند با اطمینان بیشتری به اینده بنگرند. در کنار حمایت مالی تصمیم بر این است که کشاورزان آموزش لازم برای توزیع درامدهایشان بین سال­های پر محصول و نامناسب را به‌درستی انجام دهند.

این بزرگ­ترین برنامه­ی طریق بانک سرمایه‌گذاری اروپا (EIB) برای حمایت از کشاورزان به شمار می­اید. با توجه به اینکه نرخ بهره میانگین در ایرلند بین ۴ تا ۶ درصد می­باشد. این وام با درصد بهره کمتری در اختیار کشاورزان جوان قرار خواهد گرفت و مدت زمان بازگشت را نیز بانک سرمایه‌گذاری اروپا ۱۵ سال تخمین زده است که در مقایسه با دوره بازگشت وام­های عادی که ۵ تا ۷ سال می­باشد زمان مناسبی برای کشاورزان به شمار می­آید. هوگان پیش‌بینی می­کند که به‌زودی همه کشورهای عضو اتحادیه از این برنامه استفاده نمایند و پروژه­های موفق حمایت از کشاورزان را مانند آنچه در فرانسه و ایتالیا اتفاق افتاد پیگیری نمایند.

 

منبع: ایندپندنت

لینک خبر مربوطه:

https://www.independent.ie/business/farming/news/thousands-of-young-irish-farmers-can-benefit-from-new-1bn-eu-cheap-loan-fund-hogan-38058401.html

[۱] Phil Hogan

[۲] Irish young farmer organisation, Macra na Feirme

[۳] European Investment Bank (EIB)

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: