عضو کمیسیون اقتصاد مجلس:

تشکیل وزارت بازرگانی به چالش‌های موجود کشور می‌افزاید

سید فاطمه حسینی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درخصوص طرح تفکیک وزارت­ صنعت، معدن و تجارت گفت: اقدامی که چند سال قبل با توجیهات کارشناسی و استدلال مبتنی بر ضرورت ادغام صورت گرفت، امروز تاکید است که خلاف آن عمل شود.

سید فاطمه حسینی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری‌-تحلیلی عیارآنلاین درخصوص طرح تفکیک وزارت­ صنعت، معدن و تجارت گفت:

اقدامی که چند سال قبل با توجیهات کارشناسی و استدلال مبتنی بر ضرورت ادغام صورت گرفت، امروز تاکید است که خلاف آن عمل شود.

وی افزود: در دولت‌هایی که تا به امروز داشتیم که رویکرد موجود، رویکرد اقتصاد دولتی، تنظیم بازار، دخالت در بازار و اعمال نظر در بازار است. در چنین شرایطی به نظر نمی­رسد ساختار دیگری بتواند تغییری در شرایط اقتصادی در حوزه صنعت در کشور به وجود بیاورد. بنابراین چیزی که حائز اهمیت است این است که صورت مسئله را به شکلی نامناسب طرح می­کنند. ادغام دو وزارتخانه نمی­تواند چالش نگاه دولتی به اقتصاد را تغییر دهد.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: مسئله دیگر اینکه خود این موضوع در حالی طرح می­شود که دولت تقریباً بیش از ۶ سال از دوره مدیریت خودش را گذرانده است. چنانچه این لایحه بخواهد در مجلس تصویب شود، فرصت کوتاهی از عمر دولت دوازدهم باقی خواهد ماند. با تغییر هر دولت ولو اینکه همان دولت مجدد رأی بیاورد، تا مدد مدیدی آن وزارتخانه، مدیران و مسئولین مربوطه در اتخاذ تصمیمات مدیریتی مهم خودداری می­کنند و عملاً همه کارها به وقفه درمی­آید. بنابراین در بازه کوتاهی که از عمر دولت پس از تصویب این لایحه باقی است، معرفی وزیر جدید مشکلی را در کشور حل نخواهد کرد و به چالشهای موجودی که این وزارتخانه تا الآن داشته است همچنان دامن خواهد زد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: