۱۲ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷
نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

سیاست‌های چندگانه وزارت نفت، کشور را با چالش‌های جدی روبه‌رو کرده است

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از روزنامه فرهیختگان یحیی کمالی‌پور، نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس و نماینده مردم جیرفت درباره نقش وزارت نفت در مقابله با تحریم‌های اقتصادی گفت: «واقعیت این است که گاهی اوقات درخواست‌‌ها، مکاتبات و تذکرهای نمایندگان با نگاه خیرخواهانه انجام می‌شود. سخن نمایندگان در واقع برآیندی از خواست مردم در […]

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از روزنامه فرهیختگان یحیی کمالی‌پور، نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس و نماینده مردم جیرفت درباره نقش وزارت نفت در مقابله با تحریم‌های اقتصادی گفت: «واقعیت این است که گاهی اوقات درخواست‌‌ها، مکاتبات و تذکرهای نمایندگان با نگاه خیرخواهانه انجام می‌شود. سخن نمایندگان در واقع برآیندی از خواست مردم در کشور است. امروز ما چه بخواهیم چه نخواهیم با یک چالشی در حوزه‌ مسائل اقتصادی روبه‌‌رو هستیم و دشمن هم همه‌ توان خود را به کار گرفته تا بتواند کشور ما را در حوزه اقتصاد زمین‌گیر کند. امروز وزارت نفت ما به‌عنوان یک وزارتخانه‌ کاربردی و تاثیرگذار در حوزه‌های مالی می‌تواند خلأهای به وجود آمده از تحریم‌‌های کشورهای خارجی را پر کند.»

وی افزود: «آن چیزی که ما از وزارت نفت می‌خواهیم در واقع یک حرکت و مدیریت جهادی بر مبنای تاثیرگذاری در بازارهای اقتصادی دنیا و جامه عمل پوشاندن به خواست و نیاز مردم است که متاسفانه درحال حاضر وجود ندارد. جای سوال است که چرا در وضعیت فعلی صادرات نفت کشور به یک میلیون بشکه رسیده است. وزارت نفت باید برای افزایش صادرات نفت برنامه‌ریزی کند. صادرات دو و سه میلیون بشکه‌ای نفت باید توسط وزارت نفت هدف‌گذاری شود. سیاست‌های چندگانه  وزارت نفت در حوزه‌ بازارهای نفتی در دنیا باعث شده که ما امروز با چالش‌های جدی روبه‌‌رو شویم.»

نماینده مردم جیرفت در ادامه گفت: «وزارت نفت باید پاسخگو باشد که چرا به بازارهای غیرقابل اعتماد دل بسته است. چرا به اروپا چسبیده است. با اندک فشاری از سوی آمریکا همه آنها پای خود را پس کشیدند و خب اینها نشان از برنامه‌ریزی نامناسب وزارت نفت دارد. عملکرد وزارت نفت باعث‌شده در وضعیت کنونی به کشورهای چین و هند التماس خرید نفت کنیم و آنها با دلزدگی از ما استقبال کنند و آقای زنگنه باید پاسخگوی این مشکلات باشد.»

وی همچنین افزود: «در جنگ اقتصادی، وزارت نفت به‌عنوان یک رکن اساسی اقتصاد کشور باید پای کار بیاید. نامه نمایندگان مجلس به سران سه قوه هم بر همین اساس بوده است. وزارت نفت باید از حاشیه به متن بیاید و در متن کار هم اگر یک جایی خطا و سهل‌انگاری کرد باید پاسخگو باشد.»

کمالی‌پور درباره حاشیه‌های نامه نمایندگان به سران سه قوه گفت: «صحبت‌هایی مطرح می‌شود مبنی‌بر اینکه نامه نمایندگان به سران سه قوه سیاسی است. اما حقیقت امر این نیست. بنده شخصا به این موضوع نگاه سیاسی نداشتم‌ و مطالبه مردم از وزیر را مطرح کردم. امیدواریم آقای زنگنه به مفاد این نامه توجه داشته باشند و با‌انگیزه بیشتر فعالیت کنند. در غیر این صورت مطمئنا برخوردهای جدی‌تری با ایشان خواهد شد. ما باید تذکرات دلسوزانه مردم را جدی بگیریم و به آن جامه عمل بپوشانیم.»

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: