۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵

پیش‌بینی عرضه فرآورده‌های نفتی در بازارچه‌های مرزی در بودجه امسال

رضا شیران‌خراسانی، نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس  درباره نامه نمایندگان مجلس به سران سه قوه برای تسریع در امر عرضه نفت در بورس، گفت: «ما در شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌بریم

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از روزنامه فرهیختگان  رضا شیران‌خراسانی، نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس  درباره نامه نمایندگان مجلس به سران سه قوه برای تسریع در امر عرضه نفت در بورس، گفت: «ما در شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌بریم. جنگ نظامی برای مردم مشهود است اما در بعد اقتصادی این‌طور نیست. آمریکا درصدد است تمام مسیرهایی را که ما می‌توانستیم به منافع خود برسیم ببندد، از جمله بحث نفت. بنابراین باید همت کرده و از همه راه‌ها و مسیرها استفاده کنیم. در این زمینه ما معتقدیم علی‌رغم تمام اقدامات آمریکا شرایط برای صادرات نفت وجود دارد، از جمله بحث بازارچه‌‌های مرزی در کشورهای همسایه مصرف‌کننده نفت ایران.»

وی افزود: «فروش فرآورده‌های نفتی در مرزها مثلا از طریق ایجاد پمپ بنزین اتفاق بزرگی است. در این راستا به اعتقاد من باید از همه وزرای دوره‌های قبل هم دعوت شود تا هر توانی برای این کار دارند فعال کنند. در این خصوص می‌توان نفت را در برابر کالا تهاتر کرد یا در ازای دلار و پول ملی کشورهای همسایه عرضه کرد شاید از این دوره تحریم هم عبور کنیم.»

نماینده مردم مشهد تصریح کرد: «ما در قانون بودجه تمام مسیرهایی که بتوان از طریق آن نفت را فروخت، باز کرده‌ایم. باید منتظر بمانیم و ببینیم که دولت از این فرصت‌ها چه استفاده‌ای می‌کند.»

شیران‌خراسانی ادامه داد: «ما در قانون بودجه بحث استمرار عرضه نفت و امکان پرداخت مطالبات دولت به بدهکارانش با تحویل نفت را لحاظ کرده‌ایم. موضوع فرآورده‌های نفتی و بازارچه‌های مرزی را در بودجه قرار داده‌ایم. امیدواریم که دولت هم به صورت جدی عمل کند. در شرایط جنگی کنونی من به‌عنوان نماینده مردم از مسئولانی که توان کار ندارند خواهش می‌کنم که کار را تحویل کسانی بدهند که توانمند هستند. جامعه ما سرشار از نیروهای توانمند، ماهر و باانگیزه است.»

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: